Přejít na obsah

Stále poblikává žlutá dioda na síťovce.


Návštěvník Kema

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kema

Ahoj.

 

Od včerejšího dne se připojení tady u nás v Teplicích - Bohosudově chvílema zpomaluje a nebo vypadne (to pak nejde ani TV). To by problém nebyl, ale divné je, že právě od včerejška žlutá dioda na integrované síťovce neustále poblikává jako při stahování. Mám Turbo 250 a DU metrem jsem naměřil, že download při nečinnosti (nestahuje se a neinternetí) je asi 2 - 5 kbps (běžně to ukazovalo samozřejmě nulu).

Divné je, že dioda bliká stejně i pokud jsem v BIOSu, takže je jasné, že se nejedná o problém systémový. Vůbec nechápu co se to děje. Zřejmě nějaká stálá komunikace mezi modemem Motorola SB5100E a síťovkou, nebo co. Ale proč? Před tím se to nikdy nedělo. Ani nemám jistotu, že se tyto stažená data nezapočítávají do limitu.

Modem jsem i několikrát resetoval.

Jste na tom někdo podobně?

 

Konfigurace:

 

Deska MSI 865PE-Neo2 PFISR

CPU P4 2,6MHz

512MB DDR

Windovs XP Pro CZ

kabelový modem Motorola SB5100E

 

Připojení TURBO 250

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Možná si něco zjištuje DHCP v modemu, jestli ho máš zaplé. Ale opravdu si nejsem jist! Běžně mi někdy problikne LED (Active na modemu a uplink na síťovce), ale nebliká mi pořád :(

 

Jestli máš ježte jinou síťovou kartu, doporučuji vyzkoušet, možná bude problém někde v ní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim co presne dela LED na sitovce, ale oraznova dioda PC activity na modemu blika bezne i kdyz nic neztahujes, to maji na svedomi ARP pakety, kterych obcas muze chodit opravdu velike mnozstvi a dioda se pak muze ublikat.

Zkus si nainstalovat nejaky programek na odchyt paketu (napr. Ethereal) a pak uvidis co ti tam presne chodi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

To je pravda. Nainstaloval jsem si program CommView a ten ukazuje těch paketů ARP REQ hodně. Naměřil jsem, že za minutu jich je zhruba 300.

Takto to vypadá: http://www.volny.cz/j.sumec/net/net1.jpg

 

Na tomto obrázku: http://www.volny.cz/j.sumec/net/net2.jpg

je výsledek po nějaké hodince provozu počítače - internet, pošta a tak.

Pokud ovšem spustím CommView a nědělám na PC vůbec nic, tak se vypisují pouze dva řádky. Ten první s čtvrtý. Je divné že sloupec In je vždy 0.

To ta síťovka pořád vysílá někam nějaké pakety ale žádný nedostane nebo co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
Návštěvník
no s 2 MHZ :D :D CPU se ti ani nedivim :P.. to ja mam 1000x rychlejsi procesor jak ty:P

 

jen bych dodal, ze vykon procesoru neni primo umerny frekvenci jeho jadra... (Intel x AMD x PowerPC...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Kema

Nevím co se stalo teď, ale už je to asi týden co se žlutá dioda úplně uklidnila a bliká jen když jsem na netu a lezou data. 15.15. Karneval plánovitě net odpojoval a prováděl nějakou optimalizaci topologie IP sítě a asi to od té doby nebliká, ale všiml jsem si toho nedávno. To jako ty ARP pakety zase nedostávám? nebo jak je to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...