Přejít na obsah

120Mb v Plzni


Návštěvník KUFI

Doporučené příspěvky

Návštěvník KUFI

Jasne ze ti negarantujou rychlost internetu :roll: Ale garantujou ti rychlost objednany sluzby. Vim ze to bylo 66% objednany rychlosti po 98% zuctovaciho obdobi. Meli to nekde na sajte, tusim ve FAQ, nebo v nakym PDFku.

 

A jeste si my porad nenapsal to hlavni - kolik ti to sosa..tim nemyslim nejaky megabity z pochybnych meraku. Skus nejakej ftp a napis na kolika se ti to drzi MB. Tohle me hlavne zajima.

 

Taky me zajima, jestli ste nejak tunily config prohlizece (max connections apod), mazaly prebytecny protokoly v nastaveni site, nejakej Fiber power optimizer atd. :?:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1)- to teda je, každej server 120 Mb/s nezvládne

2)- stabilně to jelo 125/11, ale obvykle sem měřil maximálně hodinovej přenos...

3)- nevim, proč řešíš síťovej adaptér, když máš řešit úplně jiný věci :roll: jakákoliv funkční integrovaná gigabitová síťovka na 120 Mb/s naprosto stačí...

1) Souhlas, nejvíc té stabilní rychlosti dosáhnul rapidshare přes free, nyní už to má omezené kvůli aféře "megaupload"

Share-rapid.sk, jestli stahujete, tak tam dopoledne i odpoledne nestabilita, večer k půlnoci a po půlnoci nádhera. (Premium)

Netload.in též 120Mbits k večeru.. jinak nestabilita.. ;)

Přes premium by si snad už měl všude dosáhnout té rychlosti, při 3 a více stahovaných souborech.

Když začneš přes Jdownloader stahovat 20 souborů najednou z Uloz.to dosáhneš rychlosti 50Mbits-60Mbits najednou.

2) Souhlasím, díky Slambovi mam jako Widget pro W7 - Network meter

3) Určitě, jakákoliv funkční integrovaná síťovka stačí na 120Mbits úplně v pohodě.

Jen já nevím, jestli mam ten správnej kousek..

Přiznám se, že mam http://www.mironet.cz/axago-expresscard34-gigabit-ethernet-realtek+dp137331/ ze začátku jsem měl problémy se přes to dostat na toto fórum nyní je to Ok, ale podle mě integrovaná má "stabilnější ping" pro hraní FPS her, můj názor, protože se mi tam nezdá to občasné trhání, ale tak to je asi někde problém s mojím kabelem, který kouše krysa :lol:

 

Config prohlížeče, tohle pro mě byl kousek.. fakt na prd. Když jsem to udělal, celý se mi to pos**lo a bylo to ještě pomalejší.

 

Momentálně nestahuju, protože mam hodně nataháno 1tb obsahu, který jsem ještě nezkoukl.

Té rychlosti dosáhneš úplně bez problému až znova začnu stahovat tak ti postnu screenshot mé plochy, kde vidiš Network meter - rychlost, kterou stahuju.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Jasne ze ti negarantujou rychlost internetu :roll: Ale garantujou ti rychlost objednany sluzby.

- kolik ti to sosa..tim nemyslim nejaky megabity z pochybnych meraku. Skus nejakej ftp a napis na kolika se ti to drzi MB. Tohle me hlavne zajima.

- Taky me zajima, jestli ste nejak tunily config prohlizece (max connections apod), mazaly prebytecny protokoly v nastaveni site, nejakej Fiber power optimizer atd. :?:

- jakej je rozdíl mezi rychlostí internetu a rychlostí služby, když řešíš rychlost služby internetu? :lol:

- jak sem už jednou psal, sosá to 125/11 Mb/s, tj. 15,5/1,4 MB/s, měřeno stahováním a odesíláním u ftp.upc.cz, kde i teď měřim rychlost jinýho poskytovatele...

- žádný configy, žádný tuningy, žádný protokoly, jenom čistej aktualizovanej systém bez nějakejch nesmyslů a pokusů...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KUFI
- jakej je rozdíl mezi rychlostí internetu a rychlostí služby, když řešíš rychlost služby internetu?

 

vubec ti nerozumim co motas...rekneme ze operator XY tvyho ADSL pripojeni ti negarantuje zadnou minimalni rychlost sluzby. Takze ti tpo pojede klidne 0,01Mb celej mesic a jsou v suchu. Upc ti u 120Mb garantuje ze pod 80Mb ti rychlost pripojeni neklesne temer po celej mesic. Ze ti to ze serveru prasopes.com stahuje 1kb uz neni jejich vina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KUFI
mam hodně nataháno 1tb obsahu, který jsem ještě nezkoukl

z tebe musej mit v UPC asi radost :) Ja sem 120 poridil hlavne pro to, ze je o 100,- drazsi nez 60Mb a ve spicce je na moji lajne pripojeno 1xPC, 1x PS3 a 6x notebook. A kdyz se mezi ne delila ta 25tka, tak to nebylo zadny terno.

 

Axago by meli bejt kvalitni sitovky co sem tak pogooglil testy. Ja ji mam do novyho compu vyhlidnutou taky, ale ne USB http://www.alza.cz/axago-pcee-gr-d283778.htm

Uz kvuli ty velikosti ji chci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- rekneme ze operator XY tvyho ADSL pripojeni ti negarantuje zadnou minimalni rychlost sluzby. Takze ti tpo pojede klidne 0,01Mb celej mesic a jsou v suchu.

- Upc ti u 120Mb garantuje ze pod 80Mb ti rychlost pripojeni neklesne temer po celej mesic.

- Ze ti to ze serveru prasopes.com stahuje 1kb uz neni jejich vina.

- tohle přece neni žádný adsl, tady vůbec na nějaký vzdálenosti nezáleží :idea:

- jak může někdo něco takovýho někomu garantovat, když budeš sosat např. ze zmiňovanýho serveru prasopes.com?

- jejich vina to neni, tak jak můžeš tvrdit, že ti budou garantovat nějakejch X Mb/s rychlosti, když to tak třeba v životě jet nemůže? :lol:

 

ty něco napíšeš a následně to hned popřeš, viz druhej nesmyslnej a třetí správnej bod :lol:

 

a k tomu dodržování rychlosti - je pár technologií a situací, kdy k dodržování rychlosti docházet nemusí nebo nemůže:

1) xdsl - záleží na vzdálenosti od ústředny a nedá se žádnym způsobem vyjádřit přesná rychlost... v jedný ulici může bejt 10 Mb/s a hned o ulici dál klidně 8 Mb/s, navíc ta kvalita rozvodů je snad nejhorší možná a je to bez záruky úplně celý :lol:

2) wifi a různý další bezdráty - pokud je to veřejná wifi síť, záleží nejen na aktuálním a/nebo lokálním zarušení, ale i na povětrnostních podmínkách, viditelnosti mezi vysílačem a přijímačem atd., taky nemůže bejt rychlost nikdy přesná s výjimkou hodně dobře situovanejch míst a příznivýho počasí...

3) sítě jako centrio, netbox, a1m atd a jejich 100Mb/s tarif - jejich přípojky do bytu pracujou v režimu 100 Mb/s a ke standardní rychlosti uživatele se z těch 100 Mb/s ukrajuje ještě pár Mb/s na nějakou tu režii kolem (různý protokoly, síťový vrstvy a kdesi cosi), tady je maximální rychlost 90 - 95 Mb/s... u tarifů do 90 Mb/s je rychlost vždycky odpovídající...

 

a teď mi řekni, kde tady vidíš upc a z jakýho důvodu by nemělo dodávat 120 Mb/s, když to de po kabelu a maximální možnosti modemů sou kolem 200 - 300 Mb/s podle typu... a neberu v potaz různý výjimečný stavy - výpadek, přetížená lokalita atd, takový problémy se řešej...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam hodně nataháno 1tb obsahu, který jsem ještě nezkoukl

z tebe musej mit v UPC asi radost :)

 

Axago by meli bejt kvalitni sitovky co sem tak pogooglil testy. Ja ji mam do novyho compu vyhlidnutou taky, ale ne USB http://www.alza.cz/axago-pcee-gr-d283778.htm

Radost ať třeba mají je to šumák, není to omezené a hlavně jsem natahal ten obsah kvůli tomu, že jsem měl premium na týden, za to jsem mohl natahat i více, ale kapacita nestačila. Ohledně toho já třeba stáhnu kamarádovi film, apod. Takže tak.

Já jsem postoval síťovku do PCIE slotu, která má hodně daleko do USB. Už i teď mam problém nacpat do notebooku 6USB, když laptop má jen 2 :D

 

Slambe on myslí podle mě nějakou agregaci jak při ADSL nebo Wifi, že odpoledne to kolísá, nestabilní a večer to jede svižně nebo se pletu?

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to možný, když jako příklad uvádí adsl, já nevim... :?

chápu, že mít adsl, to zanechá doživotní šrámy na duši, stejně jako u pamětníků dial-up, ale tohle je prostě něco jinýho, za chvíli tady začnu aktivně nabízet překladač google :cry: nebo jestli se vyjadřuju tak špatně já... :(

každopádně teď nemá smysl ten problém řešit, když jede na systému z roku 2001, navíc rok nepřeinstalovanym :|

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KUFI

Co je na tom k nepochopeni? Ty mas zvlastni skolu, nebo jenom nerozumis cesky? Co furt motas dohromady rychlost serveru s rychlosti kterou jses pripojenej svym providerem? Co to ma co spolecnyho? Kdyz jsem mel jeste ADSL od Telekomu, tak mi nikdo zadnou rychlost, nebo chces li - kvalitu sluzby, negarantoval. A podle toho to taky vypadalo. Misto 512kb to litalo mezi 50-200 a to celej mesic. Nehlede na 20% ztratovost paketu. A na stiznosti nereagovali, pac ti nic vlastne v obchodnich podminkach nezarucovali. Jenom to, ze budes pripojenej jakousi rychlosti, ktera muze dosahovat az onech objednanych 512kb. U UPC je jistota, ze rychlost linky se bude pohybovat aspon nad polovic objednany. Ano, server prasopes.com je zrovna pretizenej a taha to z nej 2kB, ale ty mas furt volnou svou min.66% kapacitu linky, pac ti ji UPC garantuje.

Upraveno uživatelem KUFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...