Přejít na obsah

Stěhování bez ukončení smlouvy


Návštěvník Big Muscle

Doporučené příspěvky

Návštěvník Big Muscle

Zdravim,

 

přestěhovali jsme se a odeslali požadavek do UPC, že bychom rádi převedli služby do nového bytu a ve starém je zrušili, jak máme tedy postupovat. Zjistil jsem si na webu http://www.upc.cz, že na nové adrese jsou všechny služby dostupné. V bytě je dokonce nová přípojka na kabelovou televizi/internet.

 

- Přišla nám odpověď, že jim tedy máme zaslat adresu a že nás pak budou kontaktovat a domluví návštěvu technika.

- Odeslali jsme jim novou adresu, číslo domu, PSČ, město (město i PSČ zůstalo stejné)

- Na to nám přišla odpověď, že jim máme poslat úplnou adresu - tedy číslo orientační i číslo popisné (opravdu velice důležitá informace :roll: ) a že chtějí vědět číslo bytu, aby mohli ověřit dostupnost služeb, a pak nás budou kontaktovat a domluví návštěvu technika- opravdu nechápu, k čemu tyto další informace potřebují, když ve formulářu na webu stačí vybrat číslo popisné a hned je k tomu automaticky číslo orientační a číslo bytu není potřeba

- ok, odeslali jsme jim i tyto informace

- na to nám přišla odpověď, že dané číslo bytu na dané adrese neevidují

- koukli jsme tedy do smlouvy a zde je uvedené jiné číslo bytu (ve zvláštním formátu), tak jsme jim poslali tohle

- na to přišla odpověď, že jim máme zaslat kopii kupní smlouvy na byt (může mi někdo říct, k čemu jim náš osobní dokument bude?)

 

To je ta technická podpora tak natvrdlá, že si nedokázala říct a kopii smlouvy (ve které jsou uvedeny všechny potřebné informace) hned v první odpovědi? A nebo to dělají naschvál, že převod takhle prodlužují, protože služby jsou stále zapojené ve starém bytě, kde nikdo nebydlí a nutí nás tak platit, za něco, co nikdo logicky nemůže využívat?

 

Má někdo nějaké rady, jak tento přepis urychlit, protože tahle komunikace s jejich centrem mě fakt už začíná s*át (tohle není první případ jejich velké "ochoty") :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejrychlejší je to na původní adrese zrušit a objednat znova na nový... pokud na nový adrese nejsou aktivní služby po někom z dřívějška, je to hned vyřízený :) a i kdyby byly, tak stačí říct a taky do pár dnů pořešim - udělal by se přepis z původního klienta na nový adrese :) sou potřeba jenom údaje o účastníkovi, způsob platby a objednávaný služby do formuláře smlouvy http://www.upc.cz/pdf/Formular_smlouvy.pdf

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big Muscle

Asi to tak nakonec i dopadne a bude to lepší, jelikož po převedení potřebujeme ještě vyřešit i přepis smlouvy z táty na mámu.

 

A o co nám hlavně jde, je internet. Kdyby byla jiná možnost, tak UPC nevyužíváme vůbec. U televize nám stačí ta nejmenší nabídka, kterou lze stejně chytit přes anténu, tak na platit další peníze UPC.

 

Zůstává však několik otázek:

a) za jak dlouho UPC své služby odpojí? Je mi jasné, že za říjen ještě musíme zaplatit (i když jsme služby již nevyužívali), ale nebude to naschvál oddalovat, abychom museli zaplatit i za příští měsíc?

b) platí se nějaký poplatek za zrušení?

c) předpokládám, že zrušením a poté nový zapojením přijdeme o aktuální e-mailovou adresu

d) je nutné řešit vrácení modemu, nebo je možné si jej ponechat a využít při novém zapojení?

 

Ještě mi jde na mysl možnost, že když se jim ozveme, že chceme služby zrušit, že by najednou mohli přepis urychlit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a) pokud výpověď přes formulář na webu pošleš do konce měsíce, odpojej tě na původní adrese přesně 30.11...

b) pokud uplynula minimální doba užívání, neplatí se za předčasný ukončení nic, jenom je třeba zajistit odvoz zařízení...

c) používej jinou adresu než upcmail, gmail je super

d) viz b)

 

zruš to, objednáme to nanovo a hotovo :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big Muscle

a) což tedy znamená, že za listopad zaplatí 810,- za služby, které nikdo nepoužívá, v bytě, ve kterém nikdo nebydlí :-/

b) u UPC jsme již někdy od ledna 2004 - tenkrát ještě když se jednalo o karneval

c) to už jsem chtěl udělat kolikrát... zvlášť poté, co UPC zkrouhlo karnevalovskou 100 MB schránku na 30 MB :-/

d) a jak se to vracnení modemu provádí? to si přijede pro něj technik a při opětovném zapojení ho přiveze nazpátek? nebo to musím poslat poštou a zaplatit tak další poplatek za něco, co vůbec nechci?

 

už jdu vyplnit formulář :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje osobni zkusenost se stehovanim je takova, ze jsem zavolal na infolinku, rekl jsem jim, ze od tohoto datumu budu na jine adrese a oni mi poslali technika hned po nastehovani. Zaroven s navstevou technika jsem podepsal novou smlouvu a starou ukoncil k temuz datu. Tedy z me strany naprosta spokojenost.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone TV
  • Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big Muscle

Tak fajn... dotazy ohledně stěhování se sice protahovaly, ale alespoň na ně reagovali do 24 hodin. Požadavek na odstoupení od smlouvy jsem jim poslal už ve čtvrtek a od tý doby žádná odpověď :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...