Přejít na obsah

zesilovač signálu


Návštěvník mkarek

Doporučené příspěvky

Ono se v první řadě něco špatně zesiluje, když nemáš adekvátní vybavení (a pochopitelně i znalosti) pro změření signálů a neznáš tudíž vstupní úrovně. A to, že má nějaký zesilovač rozsah pásem pro CATV, k dobrému výsledku opravdu nestačí.

 

Tak teď ale babo raď - existuje někdo, kdo mi vstupní úroveň změří a navrhne adekvátní zesilovač :?:

Techni UPC to asi nebude :mrgreen:

 

Domovní zesilovač MSB-10/65 ks 1 347,37Kč tohle nabízí UPC v ceníku instalačních firem.

  • Premium
  • -
  • Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station, CA modul
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

upc garantuje sílu signálu pouze na 1tv. Tedy alespon co mi tvrdil člověk co mi vymněnova zásuvku

Takhle to neni, minimalni uroven signalu na zasuvce by mela byt 60 dBuV (0 dBmV), pokud mas doma kabelovy modem, muzes se klidne podivat do jeho rozhrani kolik ti ukazuje.

Trochu se to resilo treba zde:

viewtopic.php?f=10&t=3576

 

Pokud za zasuvku nasazis robocovace a dlouhy kabely, tak je jasne ze uroven muze poklesnout pod unosnou mez a pak je nutne signal opet zesilit, zesilovac ale neni samospasne zarizeni, pokud uz na vstupu je treba signal prilis zasumnely, zesilovac si s tim nemusi poradit, nebo naopak muzete signal zesilit (prebudit) az prilis a vysledkem bude to stejne jako by byl signal prilis slaby,

proto je lepsi to predem promerit a pak teprve konat.

Kazdopadne bych se vyhnul levnym zesilovacum za par stovek.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kabelovy modem ja mam, tak bych se mohl podivat, ale nepamatuji si adresu, respektive jak se na nej dostat - musim ho pripojit primo mimo router, nebo ne?

Bylo to nejak 192.168.100.11 :?:

 

edit: 192.168.100.1 je správně

ale teď ho nemám zapojen a jsem fyzicky 8 km vzdálen, tak to zkusím až večer :D

každopádně tady v kanceláři mám "Power Level 48 dBmV 0 dBmV"

ale tady tv nemám :D

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na modemu je uroven signalu vporadku, jak je to na televizoru je druha vec, protoze k nemu jde jiny kabel, na kterem muze byt klidne nejaky problem.

Nejlepsi je vzit televizor a pripojit ho co nekratsim kabelem k zasuvce, pak hned zjisits jestli je zavada u tebe doma, nebo nekde pred zasuvkou na siti UPC.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

Odečítat hodnoty z modemu pro účel televize nemá smysl. Vzhledem k tomu, že koax má na každé frekvenci jiný útlum a útlum má i modem sám o sobě, tak je tohle nic neříkající hodnota. Co se týče toho rozpadajícího se obrazu, místo nějakých zesilovačů bych raději vyměnil současnou kabeláž za značkový, ideálně 3x stíněný koax. Ve většině případů to pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...