Přejít na obsah

Sdílení síťových disků


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Máme s kamarádem dva počítače s Win XP Prof a zajímalo by nás, jestli jde přes internet Karnevalu sdílet disky v siťi podobně jako na LANu. Musíme si nějak v nastavení identifikace sítě zadat stejnou doménu? Máte někdo zkušenost, nebo víte jestli to vůbec jde?

PS: Nejedná se mi o přenášení GB dat, ale spíš o pokus o spojení :-).

 

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jasně. To už jsem zkoušel a funguje to v pohodě.

Když mluvíš o zablokovaném portu, předpokládám, že o tom aspoň něco víš. Pletl jsem se s tím nastavením domény, nebo ne? Protože jinak si nedovedu představit, jak by Win zamezily přístup k disku odkudkoliv ze sítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na domenu musis mit domenovy radic (servrovy OS - win 2000 server, v podstate jakykoliv linux ...)

Jedine co si muzes nastavovat je ze se bud prihlasis do nejake existujici domeny nebo vytvoris skupinu.

 

Ale pokud mermomoci chces aby jste byli jakoby na LAN tak se propojte pres VPNku.

Myslim ze vsechny XP to maji a jak to nastavit by melo byt v napovede k windowsum. Je to bezpecny SIFROVANY prenos takze nehrozi zadny utok nebo odposlouchavani.

 

Chova se to potom jako kdyby ses pripojil pres modem ke kamaradovi a kazdy budete mit svoji IP adresu svoji virtualni LAN ... neco vesmyslu 192.168.1.x

 

Mozne problemy:

- Nepujde udelat ve WinXP takova p2p VPN ... nikdy jsem to nezkousel, jenom mezi XP a serverem ... ale rekl bych ze to pujde. Musite hlavne mit kazdy na svem pocitaci uzivatele pro VPN spojeni toho druheho

- jakmile jste spojeni tak je to spojeni se vsim vsudy takze kdyz budes chtit serfovat po internetu tak si to budes muset nastavit jinak budes napriklad tahat ty internetovy data pres kamaraduv pocitac. Pravdepodobne jakmile se propojite a nebudete mit nastaveny nejaky smerovani tak internet jakoby vypadne a nepojede vubec.

 

To je tak ve strucnosti vsechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

To je taky pravda, ale neni to ten pravý důvod, je každého věc, zda si nasdílí disk :)) nikdo ho nenutí. I když pravdou je, že taky je to jeden důvod!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...