Jump to content
Jste tu správně, z UPC Zone je teď Techforum! Mění se jen jméno a adresa, jinak stránky fungují dál tak, jak jste zvyklí, ke sdílení zkušeností a názorů nebo jako zdroj spousty dobrých rad.

Uzavřené porty


Guest radosto
 Share

Recommended Posts

Guest radosto

Zdravím,

Pořídil jsem si NAS a potřebuju se k němu připojit přes PPTP nebo openVPN. Mám modem COMPAL. 

NAS automaticky otevřel potřebné porty, což je vidět i v administraci Compalu, ale když se chci připojit, tak to nejde (potřeboval bych ideálně otevřený TCP port 1723). Zkoušel jsem si to ověřovat https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ (doufám, že správně) a ty porty jsou zavřené (všechny, které jsem zkoušel). A to i když  jsem je nastavoval (v compalu) manuálně. Naopak porty jako 80 jsou otevřené. 

Nevíte, co s tím? Jak ty porty otevřít nebo jak PPTP (primárně) nebo openVPN zprovoznit? Zkoušel jsem různá nastavení a zatím to vypadá, že je problém v portech na Compalu. 

 

Díky za postřehy a odpovědi. 

Link to comment
Share on other sites

Guest radosto

Já nejsem žádný pseudoajťák ani ajťák. Mám službu za kterou platím a součástí té služby je modem, který souží i jako router. Měl by tedy takto fungovat. 

Pokud nechápete, že chci dostat to, za co si platím, tak je mi Vás líto, ale nemusíte tedy odpovídat k tomuto dotazu. Nic cenného jste nepřinesl. 

 

Při koupi NAS jsem ověřoval kompatibilitu a mělo to být kompatibilní. Stejně tak Compal má nastavení portů. Je to tedy spíše technická chyba, než vlastnost. 

Link to comment
Share on other sites

Tak v tom pripade hodne stesti pri dovolavani se spravedlnosti u UPC a dozadovani se funkcionality, ktera proste neexistuje a existovat nebude... :D

Anebo se smiris s faktem, ze "router" v Compalu je urceny vyhradne pro BFU, pro nez je pojem 'Internet' synonymem pro Facebook, Instagram, Spotify, apod. a tedy jsou jeho technicke moznosti ocesane na minimum... a prestanes se snazit o nemozne, prepnes Compal do bridge mode a koupis si skutecny router s poradnymi moznostmi nastaveni, zapojis ho za Compal a budes mit po problemu.

 • Jiná služba
 • -
 • Jiná služba
 • modem Compal (bridge mode), CA modul
 • Brno
Link to comment
Share on other sites

Ked manualne zadas presmerovanie portov (nie cez UPnP) na lokalnu IP adresu NAS, ani vtedy to nefunguje? Pripadne pozriet nastavenie firewallu na Compale, ci to neblokuje.. samozrejme predpokladam, ze mas IPv4 a nie DS-Lite (IPv6).

 • 500 Mb/s
 • -
 • Klasik
 • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
 • Bratislava
Link to comment
Share on other sites

Guest radosto

Díky za odpověď k věci. Manuální přesměrování jsem zkoušel, bohužel stále zavřeno. I ten firewall jsem různě nastavoval/vypínal.  Mám IPv4.

Link to comment
Share on other sites

Guest radosto

Rozumím. Pokusil jsme se tu zeptat na řešení. Pokud neexistuje, i když v návodu i v nastavení ta možnost je, tak se jedná o chybu. Víte, já si můžu koupit pořádný router, ale zase nechci mít zbytečně více zařízení. Není na to místo. 

Tak se to pokusím řešit přes podporu, pokud to nepůjde, tak to beru tak, že UPC neplní svou smlouvu a nedodal mi modem, který avizuje a který tu funkcionalitu mít má. Takže za mě je to asi spíše o změnu poskytovatele internetu. První se ale fakt pokusím, aby ta chyba (jakože pokud to je v návodu a nefunguje to, tak to bude chyba buď na mé straně nebo na straně poskytovatele) byla opravena a fungovalo to. 

Link to comment
Share on other sites

Bohužiaľ UPC/VF robí toto kvôli tomu, že si myslí že 100% zákazníkov je lajk čo nevie ani čo je IP Adresa, a  veľa veci zbytočne orezáva.

Nevidel by som to hneď na zmenu providera, neviem ako v CZ a tvojej lokalite, ale napr. v Košiciach vážne niet optimálnejšieho ISP, a to sme 2. najväčšie mesto, sú tu veľké ISP ako Orange... Tcom, atď. Ale u Orange si zaplatím 100€ za verejnú IPv4(ak to ešte ponúkajú) , Telekom má prestrelené ceny(aspoň že zdvojnásobujú rýchlosť ale tá cena je strašne celkom zabitá oproti UPC/Vodafone) , a ďalej miestny "východný" ISP Antik ktorý ponúka síce 1Gbit/100Mbit, pripojenie Up/down, avšak jeho sieť nestojí za nič.

Treba sa skúsiť opýtať či by nebolo možné odblokovať port, ak sa nemýlim UPC zvykne blokovať "basic" porty ako 80 atď. kvôli ohrozeniu siete, či by ti náhodou neumožnili otvoriť tento port pre tvoje účely.

 

Riešenim na toto by sa zišlo mať 2 firmwary, resp. GUI pre zákazníkov... avšak samozrejme na to nemá nikto čas ani chuť robiť 2 FW pre modem len zato lebo niekto chce sa s tým "hrať" a nastaviť tam všetko čo by sa dalo nebyť orezaného FW to nikto naviac robiť nebude bohužiaľ.

Edited by ApacheSK
 • Internet 500
 • -
 • TV Start
 • Compal CH7465LG
 • Košice
Link to comment
Share on other sites

Nevím jak je to teď ale v minulosti se ve výchozím nastavení blokovali přímo na modemu tyto porty TCP a UDP porty 135-139, 445, 593, 8080. A TCP 3128.

Na požádání vám je tuším UPC odblokuje.

Pak vám UPC ještě může z bezpečnostních důvodu zablokovat některé další porty, Pokud se na vašem počítači vyskytne nějaká virová nákaza která například hromadně rozesílá spam.

 • 150 Mb/s
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
 • Brno
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...