Přejít na obsah

Analogový DVDHDD-R a nahrávání pořadů po přechodu na digitál


Návštěvník d69

Doporučené příspěvky

Návštěvník d69

Díky,to jsem pořeboval vědět!

Takže pokud mi nebude vadit mít 2 jejich 1tunerové STB (1 propojený do TV+ 1 do videorekordéru-a přežiju i další 2 ovladače) abych mohl nezávisle sledovat TV a zároveň nahrávat jiný program,mělo by vše běhat jako dřív ?

Upraveno uživatelem d69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník d69
Opravdu bude lepší si pořídit nějaký digitální box. Např. můžete chtít DVR Box který můžete v rámci digitalizace mít za 49Kč měsíčně po dobu jednoho roku. Ten umí i základní střihové funkce.

Trochu se v tom přestávám orientovat:

Máte na mysli STB Kaon co mi doporučoval "Tomus" (viz výše),anebo nějaký jiný (protože na tom Kaonu prý střih nelze).

A je možné z toho DVR-boxu nahrané pořady ,které chci zálohovat,přetáhnout do mého DVR a vypálit na DVD?

A ještě dotaz k té ceně - to prý byla akce,která již není - (někde jinde na foru jsem na to narazil),takže teď platí asi ta cena 150,-měs?

díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník d69

Jo ale já měl představu,že za DVRBox (nebo Kaon) připojím scartem svůj HDD DVD-rekordér Panasonic a tam si program zkopiíruju, sestřihám a vypálím na DVD jak jsem dosud byl zvyklý.(celý film cca 20 min a přitom lze kouikat na jinou věc v TV)

 

Takže jestli to dobře chápu-můj HDD DVD rekordér připojit na DVRBOX nebo Kaon sice půjde,ale nahraný program nelze jednoduše přetáhnout(zkopírovat)-sestřihat a vypálit na DVD na mém DVD-R protože je v STB na HDD v kódované podobě a to by mi bylo k ničemu. Takže bych musel uložený program znova z HDD STB spustit-přehrát v reálném čase :cry: do mého DVD-R-tam ho nahrát a po dobu téhle operace bych se nemoh koukat na nic jiného. :cry::evil:

 

Jo a k problematice 2 stejných STB - napadlo mě,že asi by byl zásadní problém s ovladači. :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník d69
DVR Boxem se oznacuje Handan CV-6000.

Jinak IHMO je blbost si porizovat 2 STB a jeste to pak slozite programovat, kdyz to vpohode zvladne Kaon nebo Handan CV-6000.

Dík za radu,já mám teď obyč TV (CRT od LG uhl.21,která má jen 1 SCART,analog tuner),ale slouží dobře a novou telku zatím v plánu nemám.Takže do budoucna HD určitě,ale kvůli digitalizaci musím výběr STB řešit teď a tak bych ty funkce Kaonu asi moc nevyužil…Takže asi ten HANDAN 6000.

 

Zeptám se ještě t.č. mám ten analog zapojený stylem:

UPC zásuvka-koax do DVDHDDR (Panasonic)-scart do TV(LG).

TV mi jede i když je DVD vypnutý.

 

Když po přechodu na digitál použiju ten jejich STB Handan 6000 ,půjde to zapojit stejně tj: UPC zásuvka-koax do STB-scart do DVDHDDR-odtud scart do TV bez nějaké výrazné ztráty kvality?

Nebo musím mít navíc i scart mezi STB a TV? (problém je že TV má JEN 1 scart a pak cinche)!

díky moc za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže bych musel uložený program znova z HDD STB spustit-přehrát v reálném čase do mého DVD-R-tam ho nahrát a po dobu téhle operace bych se nemoh koukat na nic jiného.

Ano, ale tohle urcite nebudes delat prilis casto, takze takovou operaci muzes klidne provest treba v noci, nebo v odbe kdy nejsi doma.

 

Jinak vsechny pristroje propoj do serie koaxem (na zacatek dat STB),

a pak scartem STB>DVD>TV, nebo take DVD>STB>TV, to si vyzkousej sam co ti bude lepe vyhovovat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...