Přejít na obsah

Analog. nabidka na DVB-T/C TV v Ostrave...


cvancara

Doporučené příspěvky

Já se v tom stejně nevyznám, UPC nás krmí tím,že si kupujeme digitální TV a ty píšeš, že se signál zpracovává do analogu i přesto, že má člověk digitální TV. Jsem laik a fakt se v tom nevyznám, milion standartů DVB/C,T,S mpeg2,mpeg4, pak do budoucna DVB/T2, takový a takový septopbox aby člověk přehrál HD kanály i když má HD TV, pokud takový STB nemá má smůlu,je to fakt celkem složité se v tom všem vyznat...

Jde o to že scart kabel neumí přenést obraz v digitální kvalitě ;-) a většina lidí má stále televize pouze se scartem a bohužel nezřídka kdy mají ještě starší televize které nemají ani scart.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se v tom stejně nevyznám, UPC nás krmí tím,že si kupujeme digitální TV a ty píšeš, že se signál zpracovává do analogu i přesto, že má člověk digitální TV. Jsem laik a fakt se v tom nevyznám, milion standartů DVB/C,T,S mpeg2,mpeg4, pak do budoucna DVB/T2, takový a takový septopbox aby člověk přehrál HD kanály i když má HD TV, pokud takový STB nemá má smůlu,je to fakt celkem složité se v tom všem vyznat...

 

Hele, kolda5, v tom se vevyzná většina z nás. Kromě jiného, že jsme off-topic v této témě, rozumnou odpověď nedostaneš ani na jiných odborněji se tvářících fórech.

 

Předně, když ti UPC řekne, že kupuješ Digitální TV a nabídne ti jenom SD Set top box, tak ti ohledně obrazové kvality nabízí jenom o "něco" více cos měl v analogu. Další výhody jsou ale zjevné, nebudu je zde jmenovat.

 

Otázka, jaký způsob příjmu obrazu - přes UPC set top box nebo svůj TV - je lepší, je zde mlácením prázdné slámy. Je známo, že různé TV dělají konverzi SD signálu na HD (nebo full HD) signál různě kvalitně, obecné kriterium je snad cena TV (informace o výbavě TV integrovanými obvody je snad zakázaná). O kvalitě konverze UPC set top boxu na HD/full HD signál se asi nikde nedočteš. U TV, kterou vlastníš máš jakž takž naději.

 

Pak je zde obecný problém. Cesta digitálního signálu konkrétního programu tak jak ho vidíš ve "svém pokojíčku na své mašině" je "silně různorodá". Začíná to zdrojem signálu - je to 20ti nebo 30ti letý analogový záznam, nebo přímý přenos snímaný digitálně. Jestli je to starý analogový záznam, kdopak a jakými technickými prostředky ho digitalizoval? A dále, jaképak technické prostředky má společnost, která tento signál pouští do vysílače/distribuce. A konečně, jaké technické možnosti má tvůj provider tj. v tomto případě UPC.

 

Chtěl jsem tím jenom říct, že pachatel tvého případného špatného obrazu na tvé TV je v podstatě většinou neznámy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...