Přejít na obsah

Karneval a hrani po siti


Návštěvník Anonymous

Doporučené příspěvky

na Karnevalu si jentak nezahrajes, pokud nemas verejnou IP (stoji 220kc + 100kc/mesic), jinak tak maximalne na vnitrni siti karnevalu...

 

to je to, jak kanreval oblbuje lidi :-\ uvadi v ty svy tabuce na webu, ze je to to nejlepsi na sitove hry a pak dochazi k situacim, kdy si uzivatel chce zahrat a nejde mu to, protoze to jeho sit bez verejne IP podporuje pouze ve vnitrni siti....

 

Laicky dotaz: kdyz hraju po siti pripojeny pres dial-up, tak je moje IP adresa verejna (i kdyz pokazde jina)? Ve Vietcongu se mohu pripojit na servery jinych i vytvorit server pro ostatni (i kdyz desne pomaly) - to bych na Karnevalu nemohl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, dialup je pomalý ale plnohodnotný internet s veřejnou adresou, defaultní Karneval je naproti tomu pouze poloviční, protože povolují pouze TCP spojení navázaná směrem od tebe do internetu, opačným směrem nikoliv.

 

Je to podobný podvod, jako bys chtěl užívat byt s telefonem, a později se dozvěděl že je to vlastně jen podnájem, budeš obývat jednu místnost, v chodbě dokonce nebudeš mít ani vlastní poštovní schránku, a z telefonu si sice můžeš kdykoliv zavolat, ale když zazvoní, zvedat ho bude vždy pan domácí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Je to podobný podvod, jako bys chtěl užívat byt s telefonem, a později se dozvěděl že je to vlastně jen podnájem...

 

Ale prosimtě, nedramatizuj to. Já veřejnou nemám a zase tak moc mi to nevadí, WWW, e-mail, ICQ, internetová rádia/televize, Counter-Strike bez problémů, DC taky - lidi s rychlejším připojením (T1 a víc) jsou stejně většinou active. Skype taky prostlačí data i přes neveřejnou.

 

Servery žádný neprovozuju.

 

 

No ale k Turbu 2000 a 4000 Karneval veřejnou mohl přibalit.

 

Laicky dotaz: kdyz hraju po siti pripojeny pres dial-up, tak je moje IP adresa verejna (i kdyz pokazde jina)? Ve Vietcongu se mohu pripojit na servery jinych i vytvorit server pro ostatni (i kdyz desne pomaly) - to bych na Karnevalu nemohl?

 

U Karnevalu se budeš moct připojit na servery jiných, ale nebudeš moct vytvoři veřejně přístupný server (připojí se jenom karnevaláci).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big Muscle
Je to podobný podvod, jako bys chtěl užívat byt s telefonem, a později se dozvěděl že je to vlastně jen podnájem, budeš obývat jednu místnost, v chodbě dokonce nebudeš mít ani vlastní poštovní schránku, a z telefonu si sice můžeš kdykoliv zavolat, ale když zazvoní, zvedat ho bude vždy pan domácí.

 

heh, co to meleš za kraviny... :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaky kraviny? Pouze popisuju nevyhody neverejne IP adresy. Pokud jsi dost chytrej na to abys dokazal prelozit dcplusplus ze zdrojaku a zmenit tam par hlasek, tak bys mi mel dat za pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslim ze to s tim prirovnanim trochu prehnals, pokud nekdo nepotrebuje mit vlastni FTP nebo Web server, nehraje moc hry, nebo nepotrebuje nutne stahovat pres P2P site, tak je mu verejna IP vpodstate na nic.

 

Dal prosim vyhody a nevyhody ne/verejnene IP nerozebirejte, resilo se to tu uz nejmene 10x, staci si procist starsi temata.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Big Muscle: Sorry, kdysi jsem StrongDC++ hledal a nenasel, tak jsem myslel ze je to naka uplna kravina.. Koukam jsi tam neco opravdu dobastlil, a snad i uzitecneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechces do StrongDC++ udelat P2P transfer mezi dvema passive clienty? Pres hub by se oba dozvedeli verejne IP adresy druhe strany, bindnuli by si kazdy random UDP port, jejich cisla si vymenili pres hub jako private message, a protoze vetsina NATu neprepisuje u UDP cisla portu, mohli by na sebe po chvilce primo strilet UDP datagramama.

 

Nejvic prace by bylo s implementaci rozdelovani a skladani souboru na datagramy, taky by tam musel byt nejaky throttling, protoze to TCP neudela za tebe, ale fungovat by to melo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...