Přejít na obsah

Připojení 3 PC v domácí síti


Návštěvník Fucik

Doporučené příspěvky

Návštěvník Fucik

Zdravím, mám menší problém. Dosud jsem měl starý UPC tarif 20M s jednou IP adresou, z modemu kabel do routru a z routru do 3 ks PC, vše bylo vpohodě. Minulý týden mi kleknul router (kabelový) a jelikož den předtím mi naběhla platnost nového tarifu UPC (Fiber Power 25) se 3-mi IP adresami, přišlo mi rozumnější koupit jen switch místo routeru a zapojit síť přes něj. Jenže - internet běží na všech PC (jeno je s Win7, jedno s Win Vista a jedno s Win XP), ale v síti (sdílení složek apod.) se navzájem vidí jen Win7 a Win Vista. Win XP se ani jedním směrem nechytaj. Domnívám se, že problém bude v nastavení, ale nejsem "síťař" a to málo co o tom vím, jsem už vyčerpal... Poradil by někdo, jak co nastavit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mas stesti ze ti to zdileni vubec funguje, pokud tedy nemas odblokovane porty pro sdileni, ktere UPC standartne blokuje,

tak podminka je aby vsechny 3 IP adresy na PC byly podobne (X), lisit se muzou maxilmalne v poslednich cislech na konci (Y), tzn. XXX.XXX.XXX.YYY

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PetrS

Toto bych nedoporučoval - nechat switch ale koupit router

 

zapojit internet do routeru s nastaveným DHCP - do nej switch - do switche PC (nastavit DHCP)

 

nebo kup router co má i switch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...