Přejít na obsah

vyber routeru


Návštěvník lexxa

Doporučené příspěvky

Návštěvník lexxa

dobry den,z duvodu stehovani do noveho bytu,prechazim z O2 na UPC,dneska jsem objednal fiber 10,nikdy jsem UPC nemel a nemam s nim zadne zkusenosti

 

chci si koupit svuj WIFI router,vybral jsem TP-LINK TL-WR841ND

 

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBK6G

 

nejake postrehy,rady,problemy,osobni zkusenosti s kompatibilitou,bude fungovat?

 

pokryvat bude pouze byt 3+1,a to jeste minimalne pro pripojeni notebooku,jinak bude zapojeno PC kabelem

 

dekuji mnohokrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Asi ti málo lidí odpoví.

TP- LINK není příliš oblíbená značka. Já sám s tímto typem zkušenost nemám.

Poměr vlastností z popisu k ceně nevypadá tak špatně. Jen můžu říct, že já bych si ho nekoupil.

Většinou si připlatím za značku, USB port, Giga porty a další funkce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijde na to co od toho požaduješ za funkce. Pokud jen to že budeš mít v bytě 1+3 pokrytí wi-fi tak stačí i ten TP-link.

Když dělám někomu síť doma tak sáhnu buď po nějakém lepším D-Linku (defacto to samý co TP Link, Ovislink ... všechno na jedno brdo =) a nebo po Zyxelu. Sobě domů si dopřávám ASUSy :wink:

 

Takže co od routeru očekáváš za funkce? Cenový strop?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lexxa

diky za odpoved

 

ocekavam- z 90% bude pc zapojeno kabelem,Wifi potrebuji pouze pro obcasne pripojeni manzelcina notebooku,maly panelakovy byt 3-1. jde mi hlavne o to aby router pres kabel nebrzdil rychlost, vesmes pres wifi nebudu stahovat a mirny pokles rychlosti mi asi nevadi,od routeru ocekavam hlavne stabilitu,abych nemusel porad restartovat,radeji jsem ochoten si trochu priplatit,nez neustale resit nejake problemy,cenovy strop nedokazu odhadnout, nejsem znalec ani nemam prtehled,do ted jsem mel zyxel 660 od O2 a za 2 roky pouzivani nebyl nejmensi problem,tak bych v tomto rad pokracoval :D , cenu bych preci jen cca do 1500,-? drazsi asi pro me ucely nema smysl? ale zas nechci to nejlevnejsi za 500,-

 

dekuji za pripadnou pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem že vybíráte na alfacompu :) hodim sem odkaz na nějaké které bych já doporučoval. Jak vidím nechcete mít do sítě zapojenou tiskárnu nebo externí úložiště atd.

 

D-Link - hlavně u slečen měl tenhle úspěch. Hezký nenáročný snadno nastavitelný:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBAMV

ale nepodporuje ještě n normu což ale drtivé většině lidí nevadí (stejně jí nevyužijí).

 

Z těch lepších bych bral tenhle Zyxel:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBR3A

podporuje i n v. 2 a má pár dalších zbytečností :P

 

A tenhle bych bral já ale pro vaše využití asi nemá smysl ho brát :wink:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBJS2

 

Bohatě si vystačíte a budete spokojen s tím D-Linkem. Ten Zyxel je lepší a je na Vás zda jeho funkce využijete.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lexxa

dekuji moc,v alfe nenakupuji :D,pouze mi byl doporucen ten tp link, me osobne se nejvic zamlouva ten zyxel,2 roky jsem mel ten model od o2 a nebyl nejmensi problem,na asus slysim jen chvalu,ale prece jen je skoro 2x drazsi,jelikoz predpokladam ze jednou nastavim a konec,funkcne asi nevyuziji,popravde netusim jake funkce navic ma a v cem by mi pomohli a vyuzil bych je,kdyby jste malicko nastinil? a zyxel jako znacka v porovnani s tp linkem?

 

dokazu vybrat procesor,grafiku,zdroj,pc vcelku rozumim,ale site,routery,modemy,jde uplne mimo me, :oops: ,nikdy jsem to nepotreboval,jen pripojil PC k netu a vse fungovalo :D ,obcas jsem pouzil speedtest na kontrolu jak to frci a tim veskery muj zajem o site koncil :oops:,tak s toho mam trosku strach

 

diky za pomoc :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zyxel oproti tomu D-Linku má navíc:

2 antény

podporuje n normu (vyší přenosové rychlosti a větší stabilita)

Umožňuje šifrovat přenos pomocí WPA2

 

A to je z těch funkcí co budete používat asi vše :) Výkon mají cca stejný . Jak říkám ten D-Link dávám lidem co jim to nastavím a nesáhnou na něj :)

Ten Zyxel dávám těm co tomu trošku rozumí a zvládnou si nastavit různé věci od firewallu v routeru až po různý kravinky typu VPN, nastavení IP adres napevno podle MAC atd.

 

Jinak ten 3+1 je panel a nebo zděný? Pouvažoval bych možná potom pokud by byl problém se signálem nad silnější anténkou.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...