Přejít na obsah

Prosba / dotaz


Návštěvník pavel.smilauer

Doporučené příspěvky

Návštěvník pavel.smilauer

Prosím o pomoc či radu po několika dnech vysilujících pokusů.

Situace: mám kartu TechniSat CableStar HD interní, k ní mám CI modul se smartcard z dvb-c-shopu (firma Lica, nakódované od UPC), modul i karta perfektně fungují na televizoru s DVB-C tunerem. V počítači ale funguje jen karta (tedy vidím free-to-air kanály), CI modul a s ním související menu "není vidět", o šifrovaných kanálech to načte informace (který pořad běží, jak je daleko), ale není obraz ani zvuk. Zkoušel jsem DVB Viewer Pro i DVB Viewer TE2 verze 1.3 (stažený z netu).

Dotaz: Může to souviset s operačním systémem (Windows 7) nebo s tím, že se ovladače "perou" s nějakým software v počítači (mám problémy i s DVB-T kartou)? Nebo to je spíš HW konflikt? (Grafická karta: Gigabyte R575D5-1GD, Radeon HD 5750) Nebo něco jiného?

 

Děkuji předem za jakýkoliv nápad.

 

Zdraví

 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

1. CA modul je vpořádku - na tv je funkční

2. Karta (tuner) je vpořádku - FTA programy jsou funkční

3. CAM menu se zpřístupní pouze při naladění srambloaného kanálu a funkčním descramblingu

4. V menu DVBV Nastavení/Možnosti/Hardware je zaškrnuto "Has CI Module", což zřejmě je

Takže mě napadá jedině chybná komunikace mezi kartou tuneru a kartou CI slotu - chybně nasazený propojovací kabel, vadný kabel a pod. Provozuji různé karty od Technisatu pod WinXP i Win7, takže OS bych téměř vyloučil. Výše uvedený předpoklad ale vylučují problémy i s DVB-T kartou, takže sorry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Díky moc za reakci, je to přesně tak, jak popisujete. Se spojením mezi modulem a kartou jsem pochopitelně cvičil (různé sloty, přepojení, ...), žádný výsledek.

Je ovšem šance, že DVB-T problémy mají jiný původ, takže asi zkusím reklamovat CI modul.

 

Pavel

 

1. CA modul je vpořádku - na tv je funkční

2. Karta (tuner) je vpořádku - FTA programy jsou funkční

3. CAM menu se zpřístupní pouze při naladění srambloaného kanálu a funkčním descramblingu

4. V menu DVBV Nastavení/Možnosti/Hardware je zaškrnuto "Has CI Module", což zřejmě je

Takže mě napadá jedině chybná komunikace mezi kartou tuneru a kartou CI slotu - chybně nasazený propojovací kabel, vadný kabel a pod. Provozuji různé karty od Technisatu pod WinXP i Win7, takže OS bych téměř vyloučil. Výše uvedený předpoklad ale vylučují problémy i s DVB-T kartou, takže sorry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pavle, ještě mě napadla jedna blbost: CAM nemá zámek, nezasouváš CAM se smartkartou do CI slotu obráceně?

Edit: Logo CAM musí být vpravo, u věže tedy zdánlivě "nohama vzhůru", tedy logem dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc tedy chce Lica vedet predem, pro jaky pristroj (v mem pripade jakou TV) se bude modul pouzivat? Mohli by ty sparovane karty s moduly sekat jako Bata cvicky, ne? Matne si vzpominam, ze v dobe testovani toho modulu nekdo od Lica firmy tvrdil, ze ne se vsemi pristroji se jim to podarilo zprovoznit....

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ahoj, dobrý den, nejdřív jsem chtěl vám všem moc poděkovat, za dobré nápady, ale hlavně za zájem ... moc mě potěšilo, že si někdo najde čas přemýšlet o cizích problémech.

 

A nyní něco reakcí:

 

Nebude problem v tom, ze karta je sparovana s modulem v TV, ale uz ne s kartou v PC?

zodpověděl Jaku

To nebude. Nepřenáší se samotná UPC karta, ale celý CAM.

Opravdu to probíhá tak, že z televize vytáhnu CAM modul i s kartou a narvu ho do slotu v počítači.

 

Dobrý nápad měl Retiree

Pavle, ještě mě napadla jedna blbost: CAM nemá zámek, nezasouváš CAM se smartkartou do CI slotu obráceně?

Edit: Logo CAM musí být vpravo, u věže tedy zdánlivě "nohama vzhůru", tedy logem dolů.

S tím jsem se opravdu trápil, ale jsem si prakticky jist, že to dělám dobře, mimochodem tak, jak Retiree popisuje.

 

Nejlepší idea

Proc tedy chce Lica vedet predem, pro jaky pristroj (v mem pripade jakou TV) se bude modul pouzivat? Mohli by ty sparovane karty s moduly sekat jako Bata cvicky, ne? Matne si vzpominam, ze v dobe testovani toho modulu nekdo od Lica firmy tvrdil, ze ne se vsemi pristroji se jim to podarilo zprovoznit....

To je zajímavé. Já si tedy nepamatuji, že by to po mně chtěli, ale pošlu jim dotaz. Třeba se ten modul dá nastavit tak, že funguje v televizi, ale ne pro Cable Star?

 

Takže díky, a kdybych prorazil, určitě vám to napíšu na tomto místě.

 

Zdraví

 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...