Přejít na obsah

Prosba / dotaz


Návštěvník pavel.smilauer

Doporučené příspěvky

homberg napsal:

Proc tedy chce Lica vedet predem, pro jaky pristroj (v mem pripade jakou TV) se bude modul pouzivat? Mohli by ty sparovane karty s moduly sekat jako Bata cvicky, ne? Matne si vzpominam, ze v dobe testovani toho modulu nekdo od Lica firmy tvrdil, ze ne se vsemi pristroji se jim to podarilo zprovoznit....

 

 

To je zajímavé. Já si tedy nepamatuji, že by to po mně chtěli, ale pošlu jim dotaz. Třeba se ten modul dá nastavit tak, že funguje v televizi, ale ne pro Cable Star?

To je nesmysl, modul se nijak nenastavuje, pokud bezi v TV, tak je urcite vporadku, krom toho v TV kartach Technisat je odzkouseny a funguje.

problem hledej, v nastaveni SW v PC, nebo v samotne TV karte.

 

Lica se pta na typ z toho duvodu, protoze u nekterych pristroju proste modul nemusi pracovat (napr. Handan CV-6000), casto to ale neni chyba samotneho pristroje, ale jen jeho firmwaru, ktery se casem ladi, takze i toto omezeni nemusi platit stale.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pavel.smilauer

Ahoj, zdravím všechny a děkuji tomusovi za vysvětlení.

 

To je nesmysl, modul se nijak nenastavuje, pokud bezi v TV, tak je urcite vporadku, krom toho v TV kartach Technisat je odzkouseny a funguje.

problem hledej, v nastaveni SW v PC, nebo v samotne TV karte.

 

Lica se pta na typ z toho duvodu, protoze u nekterych pristroju proste modul nemusi pracovat (napr. Handan CV-6000), casto to ale neni chyba samotneho pristroje, ale jen jeho firmwaru, ktery se casem ladi, takze i toto omezeni nemusi platit stale.

 

Ještě jeden dotaz: při bližší prohlídce karty s CI slotem jsem zjistil, že tam je poněkud záhadný konektor označený COM2, viz obrázek. I když si nemyslím, že je ten konektor jakkoliv relevantní (v návodu k instalaci o něm nic není), přesto by mě zajímalo, jak je CI slot vlastně napájen - přes plochý kabel? A proč tam ten konektor vlastně je?

 

Díky předem, pokud máte nějaký nápad.

 

Zdraví

 

Pavel

 

CI-slot-small.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

CI modul je napájený přes PCI slot a s TV kartou Technisat je propojený jen plochým kabelem (vzhledově podobným jako k IDE HDD) - blbý dotaz máš modul v PCI slotu a propojený s kartou? Jaké volné kanály Ti karta ukazuje? Free UPC vysílá jen UPC express, nic jiného! Pokud není přístup na CI modul, vypíše DVBViewer hlášku Conax CA. Píše Ti ji také? V DVBVieweru zkus Zobrazit - Zobrazit CAM. Načítá se cca 15-30s - ukáže se Ti něco? Pak je taky možná vadný modul CI, to znamená reklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pavel.smilauer

Ahoj, díky moc za reakci,

 

CI modul je napájený přes PCI slot a s TV kartou Technisat je propojený jen plochým kabelem (vzhledově podobným jako k IDE HDD) - blbý dotaz máš modul v PCI slotu a propojený s kartou? Jaké volné kanály Ti karta ukazuje? Free UPC vysílá jen UPC express, nic jiného! Pokud není přístup na CI modul, vypíše DVBViewer hlášku Conax CA. Píše Ti ji také? V DVBVieweru zkus Zobrazit - Zobrazit CAM. Načítá se cca 15-30s - ukáže se Ti něco? Pak je taky možná vadný modul CI, to znamená reklamovat.

 

CI modul je v PCI slotu, ale nemůže být napájený ze slotu, jelikož nemá žádné kontakty, jen plast (na fotce je to vidět). Běží mi všechny free-to-air kanály, tedy nejen UPC Express, ale i Nova Cinema, Prima Cool a Z1. "Zobrazit CAM" nic nezobrazí, modul chci reklamovat.

 

Zdraví

 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Myslím si, že to bude IDE kabel, možná i konektor IDE na jedné desce. Kabel se sice dá zaměnit, ale reklamovat je nutno celou sadu - vadný konektor může samozřejmě být na kterékoli z obou karet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník pavel.smilauer

Ahoj,

 

příběh má v podstatě dobrý konec, došel jsem k témuž názoru, jako Retiree, kartu a CI modul reklamoval, po třech týdnech jsem dostal novou sadu, a ... funguje.

 

Díky všem za pomoc a hodně štěstí.

 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...