Přejít na obsah

UPC testuje internet o rychlosti 100 Mbit


Návštěvník Fabiak

Doporučené příspěvky

Návštěvník dzioush

ja jsem spokojen s 20 mega , pokud bude 30 budu nadseny , nevim jestli prejdu jeste vis :) ,ale myslim ze UPC je na spravne ceste a ja jsem s nima spokojeny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

Já myslím, že prozačátek postačí, aby jim přípojky o rychlosti 25 Mbps běžely alespon 8 mega. Jinak jsou tohle všechno kecy o NIČEM !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dzioush

tomus : modemy s docsis 2 by mneli jit upravit na docisis 3 pouhym flashnutim firmwaru (coz lze provest dalkove aniz by se s modemem muselo neco dit , proste se jednoho dne restartne a bude bezet na nove normne) to ze v tom clanku dali modem zcela jiny je spis tim ze ty co mame dneska by 100 mbps nezvladli protlacit pres CPU . co je ovsem pri prechodu na docsis3 nutne menit jsou CMTS a to uz je poradna palka ,ale jak to bude jednou vymenene tak s obycejnyma motorolama co mame tedka si myslim ze nebude problem dat tech 30 nebo 50 mbps . jenom mne trochu zarazi to co v tom clanku ten clovek pise o tom ze na 100 mbps net nebude stacit 100 mbps sitovka , to je uplna pitomost a kdyby si to ten clovek zkusil tak by vedel ze na pres 100 mbps ethernet lze realne protahnout 97 mbps coz je zcela dostacujici , stejne ten 100M net bude oscilovat nekde mezi 60 a 90 mbps a vis urcite nepude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Můžu se zeptat, kde si na to přišel, že stačí flashnout FW na modemu? By mě zajímalo, jak asi ten modem po flashnutí zvládne takové rychlosti přes 50 Mbps, když nepodporuje Channel Bonding? Navíc si myslím, že už bude pro něj problém vytáhnout i těch 50 Mbps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vim tak CMTSky na DOCSIS 3.0 napr. tady v Brne uz maji aspon rok, videl jsem je na vlasni oci, ale nerikam ze se pouzivaly, o tom flashnuti FW modemu jsem take slysel od technika z UPC,

ale take se me nejak nepozdava jestli do bude mit vliv i na spojovani kanalu (Channel Bonding) jak pise ONA.

DZIOUSH muzes k tomu napsat neco vic ?

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, já mám černou Motorolu SB5101E..budu ji muset pro 100Mbps měnit ? nebo postačí flash fw ? ze zvědavosti případně do budoucna..jinak, já sem rád, že to už testujou... 20Mbps funguje jak má... na 30Mbps se těšim... 100Mbps pořizovat nebudu, protože 1799Kč fakt nemám... ale třeba časem jo..

 

EDIT: aha, tak podle manuálu umí maximálně 51/30 Mbps, hm..

 

facha mi net dobře, viz.:

489197550.png

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dzioush

nejsem nejaky odbornik , pouze reprodukuju to co jsem nekde nastudoval . to ze pujde prejit na novou normu pouhym flashnutim je mozna fakt ,ale automaticky to neznamena ze to bude umet takove rychlosti . software neni vsemohouci a prenost takoveho mnozstvi dat je proste vypocetne narocnejsi nez jenom tech 20 mbps . takze po flashi firmwaru bude modem odpovidat nove normne tim ze bude spravne umet komunikovat s CMTS a bude to fungovat ,ale to je tak vsechno .

pokud uz v brne CMTS na Docsis 3 mate tak je docela mozne ze uz davno na modemech docsis 3 mate . nevim o tom ze by cmts byly nejak zpetne kompatibilni (ale mozne to je ) .

 

 

je taky pekne mozne ze tady jenom blbe blabolim takze mne moc neberte vazne :twisted:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...