Přejít na obsah

UPC testuje internet o rychlosti 100 Mbit


Návštěvník Fabiak

Doporučené příspěvky

2Anonymní : problem je ze meris UDP upload !!!!!!! podivej se do sveho routeru ci cehokoli jineho (Treba soft na windows) ze nevyuzivas download ,ale upload ! ono to projde protoze je to UDP a netreba ho potvrzovat ,ale dorazi jen veeelice mala cast tech paketu diky shapingu UPC . Prave diky presnosu UDP nema jak pocitac zaznamenat ze pakety nejsou dorucovany .

 

A k tomu ze "odbornici meri s UDP" snad jen to ze pokud to nekdo udela tak asi neni odbornik.

Tady se muzes podivat na moje vysledky testu nove wifi 802.11n karty od mikrotiku

http://pdzi.cust.aspone.cz/mikrotikn.png

je videt ze rozdi UDP vs TCP je obrovsky a zalezi to vicemene na vykonu stroje .

Proto vsichni rozumni lide budou merit v TCP protoze to jsou vysledky realnych testu . Idealni je merit vicero konexema (program freedownloadmanager) z nejakeho FTP serveru .

 

UDP upload !!!!!!!??????

dzioush

a co se takhle podivat do napovedy k iperfu nebo google "man Iperf"

-d, --dualtest

Do a bidirectional test simultaneously

"delej obousmerny test soubezne"

Takze v jednu chvili ti tece DO a ZE sitovky datovy tok o velikosti -b110M

 

takze slamb ma na obrazku http://slamb.laro.cz/100.png

prubezne vysledky jeho testovani kdy na radku 148 je videt jakou rychlosti prijma data z Iperf serveru a na radku 160 jakou rychlosti odesila data na Iperf server samozrejme ze v uploadu neprotlacis 110Mit kdyz od UPC mas nastaveno jen 10Mbit.

Skoda ze tam Slamb nedal konecny vysledek jeho testu, kde mu Iperf server odpovida kolik paketu prijal a jaka je tedy vysledna rychlost smerem od nej.

Co se tyce testovani skrze UDP, stojim si za svym nazorem a urcite te nebudu premlouvat k tomu samemu a ty mi na oplatku zase nevnucuj ten svuj.

 

 

Jack_6428 pls zkopiruj sem konecne vysledky tvych testu(poslednich 10 radku) nevim proc to sem Slamb nechce dat. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dzioush

ano , UDP opravdu ukaze co je linka (technologie) schopna prenest maximalne ,ale to mne jako zakaznika opravdu nezajima. chci vysledky realnych prenosu a ty jsou prakticky pouza TCP . na UDP funguji opravdu jenom sluzby u kterych nezalezi na tom jestli nejaky packet vypadne ,protoze je mozne ho nahradit dalsim co nasleduje (treba VoIP nebo hry po netu ) takove aplikace maji vzdy prenos jen pár málo kbps a je tedy jedno jestli mas 10 nebo 100 mbps . Vsechny spojeni kde se prenasi nejake data odnekud nekam a kde nesmi ani bajt tech dat chybet pouzivaji TCP . to jsou treba FTP , HTTP atp. proste protokoly ktere vyuzivame hlavne .

 

Doufam ze je tedy uz zcela jasne proc je nutne testovat v TCP a neni vhodne UDP .

 

EDIT : a neni to zadne vnucovani . proste jasne ukazuju co je lepsi a proc (lepsi = duveryhodnejsi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

to mibo: Myslím, že to až tak velký problém nebude. Jak jsem pročítal vlákno o výpadcích, tak si na tento problém nestěžuje moc lidí.

 

Jinak u nás zatím asi upgrade na EuroDOCSIS 3.0 neproběhl, protože můj modem si pořád drží stálou frekvenci pro downstream.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mibo
to mibo: Myslím, že to až tak velký problém nebude. Jak jsem pročítal vlákno o výpadcích, tak si na tento problém nestěžuje moc lidí.

 

Jinak u nás zatím asi upgrade na EuroDOCSIS 3.0 neproběhl, protože můj modem si pořád drží stálou frekvenci pro downstream.

tak dost lidi ani vypadek nepozna a z tech co pozna jen mala cast resi, pred minutkou mi to zrovna spadlo a treba na videu z netu, se nestacila ani vyprazdnit cache tak bych to nepoznal ani skype nestihlo, ale jabber zareagoval okamzite a hned sem overil i v logach, ale kdyz mi to udela a jsem pri tom na vpnku a neco resim tak to bych i vrazdil, ted mi to ani neva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...