Přejít na obsah

UPC testuje internet o rychlosti 100 Mbit


Návštěvník Fabiak

Doporučené příspěvky

Návštěvník onak

Tak co třeba tyhle, je to 802.11n WiFi (takže 300 Mbps) a má to gigabit ethernet: http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... ry%5C5+GHz

 

Jinak tam pak mají ještě jiné 802.11n routery, které fungují v pásmu 2,4 MHz, ale mají třeba jen 100 Mbps Ethernet. Takže nevím, jestli by to zvládalo, když píšeš, že na 100 Mbps to fungovalo jen na polovinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

mě (Jack_6428) dorazí modem na testování Fiber 100 v pondělí odpoledne, tak dám pak vědět nějak jak to jede..asi udělám nějaký článek..mám v plánu různý věci... kdybste někdo chtěl něco konkrétního, pokusím se vyhovět pokud to pujde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se vám to stalo, že může testovat rychlost 100Mb/s já bych těl testovat 50Mb/s lokalita Most.

 

testotvání není dostupné na celé ČR..myslím si, že je zatím jen v Praze, ale nejsem si jistý...

no, nevim jak ostatní, ale mě to UPC nabídlo, jelikož jsem s nimi už 15 let, od roku 94'..

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak abych se po tý přestávce zase podělil s dojmama, vyřešili sme pár věcí...

 

- minulej víkend žuchnul upload na 5 Mb/s... někomu to mělo jet pomalejc, tak dělali optimalizaci, u mě se bohužel projevila takhle... hned během pondělka zavolali a dali to dohromady, bohužel ne nadlouho, uplodovat šlo jenom 9 Mb/s, takže sem jim zase dal info a od druhýho dne to jede nádherně i s přesahem...

 

- jak byly ty problémy s uploadem a já ho tak intenzivně testoval, povedlo se mi zaplnit ftp.upc.cz, takže tam asi dva dny nešlo nic nahrávat... pořešeno bylo včera, už sem tam zase pár 774MB souborů nasypal... :lol:

 

- podařilo se jim vyřešit připojování na ftp.upc.cz z ip adres na 78.45.x.x, ověřeno na vlastní kůži, po zapojení routeru sem podobnou adresu dostal a funguje...

 

- další poznatek se týká speedtestu a těch veselejch rychlostí, co mi to občas ukazovalo, nejen na Fiber 100... za to může filtrování Kaspersky Internet Security, nějakým způsobem to oblbne speedtest a ten pak ukazuje u hůř meřitelnejch hodnot (těch vyšších) výsledky mnohonásobně nad... s tim souvisí i fakt, že bez zabezpečení ukazuje výrazně míň, ale většinou míň než by měl, za což může nedostatečná kapacita na tak velkej download... nicméně upload měří spolehlivě a odezvu 4 ms taky...

 

- během včerejška sme si zase povídali po telefonu, jak se mi daří a tak, prej sem i ztrácel pakety po cestě... navíc kolem poledne se nejen mně samovolně restartoval modem... povedlo se jim to vyřešit do večera a stejně jako potíže s uploadem to souviselo s CMTS na původní síti... teď už by to mělo bejt v tomhle směru snad všechno ok...

 

- testuju router Cisco Linksys WRT320N s gigabitovým switchem a 802.11n... první vlnu stahování zvládne bez problémů na maximum, co windows dokáže, zatim stále kvůli potížím popsanejm v úvodu bez optimalizace, tj. 12 MB/s a tj. 96 Mb/s... stahuju po čtyřech částech z mirror.karneval.cz ISO image linuxů... když pustim stahování podruhý, už to nejede 4x 3 MB/s, ale 4x 2,9 MB/s... s každým dalším stahováním se to zpomaluje +/- o tu jednu desetinu u každýho ze souborů, když sem se dostal na 4x 1,6 MB/s, nechal sem toho... novější firmware neni, zkoušel sem nastavovat v QoS prioritu pro porty, povypínat všechny firewally, naklonovat mac adresu, natvrdo reset, nic nepomáhá, takže tenhle router asi ne, minimálně pro tuhle chvíli... ze strany upc se zdá být všechno vpořádku, bez routeru plnejch 96 Mb/s bez optimalizace windows...

 

- takže abych to shrnul, teď to jede perfektně v obou směrech, odezva nemá chybu, všechno vypadá dobře... uvidíme, jak dlouho to vydrží, snad už žádný problémy nebudou... od tý doby, co to dali večer dohromady, stahuju téměř nepřetržitě linuxy z FTPčka, vždycky stáhnu & smažu a jedu znova, takže ode mě dostává síť pořádnej čoud... snad se moje důkladný testování projeví na stabilitě aspoň tady v kobylisích, až se to uvede do ostrýho provozu... jediná smůla je ten router, asi bude reklamace, když novější firmware neni... :(

 

- btw je 11:30 a mám ip adresu, jakou sem ještě nikdy neměl - na 84 :) 84.42.142.122

testotvání není dostupné na celé ČR..myslím si, že je zatím jen v Praze, ale nejsem si jistý..

kdyby bylo jenom v praze, řek bych, že je to celkem k ničemu, už by měli testovat na větším území... jinak určitě ste si všichni všimli, že kapacita v nixu byla zdvojnásobena na celkem 40/40 Gb/s... :wink:

 

28.6.09 2:54 speedtest :D 3 ms sem ještě neviděl :)

505324451.png

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PetrS

no je to pěkné jen škoda že se v naší lokalitě nepočítá letos se zavedením, a to tu máme digitální UPC teprve od ledna 2009 takže jsou tu nové pateřní vedení a stanice..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slamb:

 

moc pěkný... 8) no, mě s tím přijdou za cca 18 hodin.. těšim se.. bude to zajímavé..už mám naplánované nějaký věci co testnu... ta rychlost je super, ale s touhle rychlosti si ani nestihnu odskočit na záchod a už to všechno bude stažený lol :lol: ale tak je to dobře, že technologie se vyvýjí i u nás a nebudeme pozadu se světem... zajímalo by mne... nevíš kolik operátorů celkem na světě nabízí net s rychlostí 100Mb/s ? A jekej je poměr k těm, kteří ten net využívají ? Podle mě to není až tak moc.. co myslíš?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slamb:

 

moc pěkný... 8) no, mě s tím přijdou za cca 18 hodin.. těšim se.. bude to zajímavé..už mám naplánované nějaký věci co testnu... ta rychlost je super, ale s touhle rychlosti si ani nestihnu odskočit na záchod a už to všechno bude stažený lol :lol: ale tak je to dobře, že technologie se vyvýjí i u nás a nebudeme pozadu se světem... zajímalo by mne... nevíš kolik operátorů celkem na světě nabízí net s rychlostí 100Mb/s ? A jekej je poměr k těm, kteří ten net využívají ? Podle mě to není až tak moc.. co myslíš?

pozadu za světem nejsme už ani teď, viz http://speedtest.net/global.php

16. až 17. místo neni úplně nejhorší a se zrychlením upc bysme se během příštího roku mohli dostat do top15 :)

kolik jich nabízí 100 Mb/s, to nevim, ale vim, že se najdou i takový, který nabízejí 1000 Mb/s... :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...