Přejít na obsah

TV Tuner a kvalita obrazu


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Worm

No ještě, že jsem nesháněl odrušovač, asi by to bylo stejně k ničemu.

 

Já to stejně tipuju na rušení zdrojem počítače, ale samozřejmě bych byl raději, kdyby to bylo příliš silným signálem. :clown:

 

 

PS: Tomusi, zkus zahýbat koaxem (tou části co vede do PC), jestli se to rušení bude nějak měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podstatně kvalitnější tuner mám už ve své S-VHSce a právě řeším problémek jak na to?

Chcu ji propojit nejlaciněji s PC a tak nechcu nějakou grabovací HW karu, ale úplně by mi stačil nějaký bazmek do pci s Svideo In mno a přinejhorším i composite...Nedělá se něco jen za pátr stováků aby to mělo jen ty vstupy a nic víc? díkec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dela, napr. Aver EZ Capture, drive jsem si ji chtel taky koupit, ale nakonec jsem si koupil TV kartu i s tunerem a rozhodne toho nelituju, financne to totiz vyjde skoro nastejno.

A pripojit k me tv karte (ATI TV) AV vystup napr. z videorekorderu taky muzu, obraz je pak taky znatelne lepsi.

 

Jo a to ruseni bohuzel taky spis vidim na ten PC zdroj, protoze jak neco vlozim do cesty tv signalu co ma utlum (napr. rozbocovac 3,5 dB) tak se ten obraz jeste zhorsi, i ty kondenzatory to zhorsily. :cry:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Jo a to ruseni bohuzel taky spis vidim na ten PC zdroj, protoze jak neco vlozim do cesty tv signalu co ma utlum (napr. rozbocovac 3,5 dB) tak se ten obraz jeste zhorsi, i ty kondenzatory to zhorsily. :cry:

 

Dřív jsem měl nějaký noname zdroj, takže jsem se tomu rušení nedivil, ale teď mám Forton s PFC (pasivním)! Možná by to vyřešilo aktivní PFC, ale nemám teď zorvna pár tisíc na vyhození, abych to zkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do karty nezasahuj, ten hlavní problém je, že se vyrovnává zemní potenciál uzemněného PCčka se zemí kabelovky. Takže ten koaxiál ke kartě přeřízni, a mezi zem i živý vodič vlož dva kondenzátory 120pF. Originál izolátor je na F konektory, ale výše popsaná varianta je za dvě koruny. Obecně doporučuji udělat u každého PC s TV nebo R kartou, ty vyrovnávací proudy mohou být značné a mohou poškodit i PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Me to odfiltrovani kondenzatory nepomohlo, naopak jeste vice to zhorsilo obraz, takze jsem nakonec vymenil privodni koax. kabel za kvalitnejsi a obraz se znatelne zlepsil.

 

Mimochodem nevite nekdo o nejakym jednoduchym zbusobu jak promerit uroven tv signalu kabelovky, chtel bych zjitit jak velky ztraty mam doma na koax. vedeni, nebo nepujcuje nekdo nejaky zarizeni na promereni :?:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...