Přejít na obsah

TV Tuner a kvalita obrazu


tomus

Doporučené příspěvky

OK, ale ten izolator se nepaji nikde na karte, ale na koaxu nekde na privodu do PC, tam nemas co poskodit, pokud to tedy budes mit odpojene od PC.

Mimochodem jak se to ruseni u tebe projevuje, jsou to nejake pruhy pres obraz, nebo proste jen zrnity obraz ?

Pruhy vestsinou znaci ruseni.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
OK, ale ten izolator se nepaji nikde na karte, ale na koaxu nekde na privodu do PC, tam nemas co poskodit, pokud to tedy budes mit odpojene od PC.

Mimochodem jak se to ruseni u tebe projevuje, jsou to nejake pruhy pres obraz, nebo proste jen zrnity obraz ?

Pruhy vestsinou znaci ruseni.

 

Jedno rešení ja pájet odrušovací kondenzátory i na kartu, to jsem si nevymyslel.

 

Někté kanály jsou čisté, jiné pruhované a některé vypadají jano na třetím obrázku (viz výše), tj. je to jasné rušení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Tak to zkus vyrobit a pak dej vedet jestli to pomohlo, kdyztak si to pak udelam taky.

 

Já bych si spíš koupil hotovej odrušovač. Jenomže neznám cenu, ani nevím o prodejně, kde by se dal koupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Pokud by to nebylo moc drahy tak jo, ale jinak staci koupit 2 kondenzatory a par minut prace.

Na ten odrusovac se zeptej nekde v elektru kde prodavaji anteny a podobny zbozi.

 

Nemám rozebirtaelnou koncovku na koaxu - to bych taky musel nějak vyřešit.

 

Jo asi se někdy někdy do elektra vypravím, ale když tak vidím, jací jsou někteří prodavači "odborníci", tak to asi nebude jednoduché...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám rozebirtaelnou koncovku na koaxu - to bych taky musel nějak vyřešit.

Ucvakni ji a dej tam za ni jinou koncovku, nejlip tu uhlovou, do te se vlezou i ty 2 kondiky.

Jo asi se někdy někdy do elektra vypravím, ale když tak vidím, jací jsou někteří prodavači "odborníci", tak to asi nebude jednoduché...

Pokud pudes do specializovanyho obchodu s anteni technikou, tak ti urcite poradi, rozhodne nechod do hyper-super marketu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

To mi nemusíš povídat, o prodavačích v kilomegagigamarketech vím svoje..

 

Specializovaný obchod ale v nejbližším okolí těžko najdu, no uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak me to nedalo a zkusil jsem pred anteni vstup tv karty nainstalovat ty 2 kondenzatory 100 nF, udelal jsem to tak jak ZDE popisuje "juraset", ale jak jsem bohuzel predpokladal nenastala zadna zmena v obraze.

Takze ne vzdy to musi byt jen 50 Hz rusenim, ale bude to pravdepodobne slabsim signalem.

Zkusim s tim jeste experimentovat.

Pro zajimavost par ukazek kvality obrazu, co kanal to original :

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost jasne to vypada na prilis silny signal, nebo naopak mizernou intermodulacni odolnost tuneru v PC karte. Zkus mezi zasuvku a tuner zaradit utlumovy clanek asi 10 dB. Jestli jsi z Brna, koupis ho napr. u firmy Infotel nahore na Nove Lisni, ktera dela pro Karneval servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...