Přejít na obsah

Zkušenosti Technisat DigiCorder HD K2


Návštěvník Radomir Drda

Doporučené příspěvky

Zjistil jsem, že tomu tak skutečně je, platí to ale pouze pro HD. Kdyby se však dala do druhého slotu druhá karta s modulem, tak by to fungovalo bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud box nahrává hd program,nejde se již na druhý hd program dívat. Pouze na sd. Řešením je vložit do slotu 2x modul conax + 2x karta. V takovém případě by mělo fungovat vše následovně: 1x hd nahrávám - dívám se na cokoliv

2x (4x neověřeno) nahrávám sd - dívám se na cokoliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

To zkus :)

Podle mě to řešit nebudou a kartu poskytnou.

 

Škoda že není dekódování realizováno někde před účastnickou zásuvkou nabo přímo v ní. Pak by byla situace o dost jednodušší. Ale holt ochrana je ochrana už vidím typického čecha co zaplatí a sousedům poskytne full nabídku za 100,- měsíčně ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem přišel na další zajímavou věc. V návodu k Technisatu se píše, že kvalitu záznamu nelze ovlivnit, protože je daná tím, v jaké kvalitě daný program vysílá. V případě záznamu HD může být velikost záznamu až 30 Gb. Zkusil jsem cvičně nahrát film Tajnosti z HBO HD. Záznam má necelch 5,5 Gb. Pokud zkontroluji nahraná data v Technisatu, přístroj mi sdělí, že rozlišení je 1920 na 1080 , bitový tok je od do a další věci. Když spustím PC abych film natáhl do PC pro editaci pomocí programu od Technisatu (mediaport 1.3.1-je to ten nejnovější) , tak se uvedená nahrávka sice hlásí, že je nahraná v MPEG4, ale před tím je červeně napsáno SD. U MEPEG 2 je to zeleně. V PC na monitoru 24 palců s rozlišením 1920 x 1080 se mi zdá obrazová kvalita jiná než na full HD televizi - samozhřejmě horší. Tak nevím, jestli nedochází k nějakému sražení kvality (zdá se mi to jen u HD, u SD to není nějak poznat) při nahrávání. V přístroji totiž není možno toto nijakým způsobem ovlivnit. Má někdo nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

STB by podle vyrobce mel byt schopen dekodovat dva programy pouze s jednou kartou, ta funkce tam je. Akorat s omezenim, ze se musi pouzit Conax modul s funkci Dual-decrypt (coz predpokladam, ze snad jejich vlastni moduly umi) a oba programy musi byt ve stejnem multiplexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud box nahrává hd program,nejde se již na druhý hd program dívat. Pouze na sd. Řešením je vložit do slotu 2x modul conax + 2x karta. V takovém případě by mělo fungovat vše následovně: 1x hd nahrávám - dívám se na cokoliv

2x (4x neověřeno) nahrávám sd - dívám se na cokoliv

To je tva domenka, nebo jsi to nekde cetl ?

Me se to moc nezda.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Usuzuji z toho, že při nahrávání HD a přepnutím na jiný program HD technisat zahlásí, že není vložena karta a program to nezobrazí. V menu přístroje lze nastavit duální kodování a to i v provedení CI1+CI2. Takže selským rozumem jsem vydedukoval že při vložení dvou stejných modulů s kartama by mělo jít dvojité kodování HD a možná 4 násobné kodování SD - ale nemám to nijak ověřeno.2 násobné kodování SD jde normálně při jednom modulu CI s jednou kartou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...