Přejít na obsah

2 počítače na jeden modem


Návštěvník Radek

Doporučené příspěvky

Hele a co bezpečnost? Kde je Firewall? Pokud chcete počítače připojovat takto, tak musí mít každý počítadlo svůj a jak se sdílením disků a tak? Radši bych tam hodil router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

proc to resite vsichni takhle slozite? proc platit za verejnou IP pokud ji nepotrebuju? staci si za par stovek koupit switch, v jednom kompu mit dve sitovky, u jedny budes mit nastavenou IP od karnevalu, u druhy sitovky normalni domaci sit (treba 192.168.1.2), u zbytku kompu nastavis taky domaci sit (192.168.1.x), DNS tam nastavis 192.168.1.2, gateway taky tak, na pocitac 192.168.1.2 (budeme mu rikat server) nainstalujes jakoukoliv proxy... doporucil bych winroute a bude ti to fungovat jak potrebujes, z hlediska bezpecnosti to je ok a navic nikdo nema sanci zjistit, kolik pocitacu mas pripojenejch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chtel bych se zeptat.

 

Potrebuju pripojit 2 pocitace pres switch k tomu kabelovemu modemu a mam 2 neverejne IP adresy.

 

Z kabeloveho modemu do switche pujde primy nebo krizeny kabel?

Z pocitacu do switche primy nebo krizeny?

 

Chci se jeste zeptat...ten kabel prilozeny v baleni k modemu je primy nebo krizeny....resp da se vyuzit jako funkcni na spojeni switche a kabeloveho modemu?

Technici mi udelali 8M kabel,protoze ten u modemu je kratky aby dosahl az k pocitaci.Nevite jeslti je krizeny nebo primy?

 

Prosim moc to specha a rad bych to mel brzo funkcni.Dekuji moc predem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

mam podobnej dotazek:)

Mam koupenou verejnou ip.

stolni pc a notebook.

notebook mam spojeny pomoci dodanyho usb kabliku net mi na nem bezi ale ja bych potreboval nejak nastavit abych videl z jednoho pc do druhyho mam nastartovanej ftp server ale z nejakyho zahadnyho duvodu se z noteebooku na nej nemuzu dostat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Jestli máš Windows XP, tuším že mužeš v Síťových připojeních, TCP/IP nastavit dvě IP pro jeden počítač.

 

Tak např. stolní počítač, který je spojen s modemem přes ethernet nastavíš veřejnou IP a jednu z dodaných neveřejných a notebooku propojeného s modemem pomoci USP rozehraní nastavíš druhou neveřejnou IP.

 

Problem je v tom, že data, které procházejí přes modem se započítávají do 20/20 GB trafficu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Problem je v tom, že data, které procházejí přes modem se započítávají do 20/20 GB trafficu.

 

Ne ne ne.

Donekocna se tu resi "vnitrokarnevalacky" prenosy a ty tu pak reknes takovouhle blbost ?

:x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tohle faka.jen takovej dotaz pokud bych se nepripojil pres ftp pujde to stejne rychle jako upload na ftp?tzn zhruba 35kb nebo rychleji?sem zkousel i druhou variantu pres krizenej kabel a prime spojeni ale to mi nak nejde asi sem trubka:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Problem je v tom, že data, které procházejí přes modem se započítávají do 20/20 GB trafficu.

 

Ne ne ne.

Donekocna se tu resi "vnitrokarnevalacky" prenosy a ty tu pak reknes takovouhle blbost ?

:x

Protože jsem to zkoušel a mě se to prostě počítá, všeco co je spolčený s modemem od Karnevalu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je v tom, že data, které procházejí přes modem se započítávají do 20/20 GB trafficu.

Ne ne ne.

Donekocna se tu resi "vnitrokarnevalacky" prenosy a ty tu pak reknes takovouhle blbost ?

Protože jsem to zkoušel a mě se to prostě počítá, všeco co je spolčený s modemem od Karnevalu!

Musim rict ze ani ja si vlastne nejsem jistej jak to vlastne je, na Karnevalu me sice potvrdily ze by se mely pocitat vsechna data ktera projdou pres modem (kvuli novym chystanym sluzbam - VoIP,video streaming - ktera se nebudou zapocitavat do limitu), ovsem co jsem moznost odskouset ta se mi zda ze to tak zatim neni.

Chtelo by to jeste poradne otestovat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...