Přejít na obsah

2 počítače na jeden modem


Návštěvník Radek

Doporučené příspěvky

Máme doma 2 PC a chtěli by jsme si nechat zapojit internet od karnevalu,tak aby běžel internet na obou počítačích sdíleně,ale nechci mít pořád jeden pc zapnutý jako server,existuje nějaký rozbočovač?Je mi jasné,že při připojení 2 pc se internet zpomalí.Mohl by mi někdo přesně popsat nejjednodušší způsob zapojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Nejjednodussi zpusob zapojeni je vyuziti obou vystupu na modemu - tzn. jednoho ethernetoveho (to bych doporucil pro "hlavnejsi" z pocitacu) a jednoho USB vystupu.

Nebo zakoupit router, do toho pripojit ethernet vystup z modemu a z routeru dal tahat jak je libo.

Btw. stacilo by projet stavajici temata, tohle se tu neresi poprve. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za radu,ale na infolince mi řekli,že to usb není moc dobré,nevím proč,další varianta je ten router,ale kolik by to stálo?Router od karnevalu prej stojí 2900 korun.Jinak ten hlavní počítač je můj a druhý používají rodiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Mno, sam pouzivam tenhle zpusob - hlavni comp u me v pokoji a v obyvaku na zemi notebook na browseni, ten je pres usb. U usb se rikala urcita "mensi kvalita" pripojeni, ale jedu to takhle vic jak dva roky a zadnej problem. Jediny omezeni vyplyva ze specifikace usb, a tim je maximalni pouzitelna delka kabelu pet metru (sam mam tri), pak je usb nachylny na ruseni a prenos neni kvalitni - to by u internetu bylo daleko znatelnejsi.

Router stoji okolo dvou tisic (plus kabelaz, konektory a nakrimpovani-cely tak dve tri stovky maximalne), staci se podivat na eshop nejakyho velkyho prodejce IT, napr Alzasoft nebo CzechComputer. Je tam slozitejsi konfigurace a vyzaduje to nejake znalosti TCP/IP, ale zase nic odbornyho, prinejhorsim si to nechas zapojit od nekoho zkusenejsiho.

Sam ti ale doporucim vyuzit usb, kabel koupis za stovku a tim investice konci. Ovladace na modem pres usb by si mel mit u modemu.

( jedina nevyhoda co me ted napada, je to ze se mi u notebooku kapku zacina vyklat usb konektor, ale spis zastrcka toho kabelu, nez zdirka v compu, ale jestli tim budes mit pripojeny normalni desktop, tak to mas bez problemu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mas tarif Turbo nebo Premium (2 IP adresy v cene) a chces pripojit pouze 2 pocitace a nechces pouzit USB, tak si kup ten nejlevnejsi 5. portovy switch a mas po problemu a nemusis nikde nic nastavovat, jako u routru, kterej stoji 2x tolik (kdybys chtel ale do budoucna pripojit vic nez 2 PC tak ti spis doporucuju ten router).

Ja to mam propojene pres switch a funguje to naprosto bezproblemu.

Jinak tohle tema se zde uz nekolikrat resilo:

http://www.karneval.nazory.cz/viewtopic.php?t=4

http://www.karneval.nazory.cz/viewtopic.php?t=98

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Máme taky doma Karneval ale máme problém.Se sousedem,On má doma modem,V compu dvě síťovky a přes tu druhou mi pouští net ke mně...Přes 45m kabel.Ale on si comp vypíná a já bych chtěl mít net neomezenej na něm.Koupily jsme i switch.Jak to ale nastavit a zapojit aby to šlo? Router je celkem ještě pořád drahej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli na ten switch chcete napojit pouze 2 pocitace, tak v tom neni zadnej problem, Karneval dava standartne 2 neverejne IP adresy, takze kazde PC bude mit svou,

Nikde se v podstate nic nenastavuje, sitovy kabel od modemu a od tech dvou PC zapojis do switche, na PC nastavis klasicky sit, jak je popsano home.karneval.cz ,pak restartujes kabelovy modem, aby si nacetl MAC adresy sitovek a melo by to fungovat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...