Přejít na obsah

LCD či PLASMA


Návštěvník juper

Doporučené příspěvky

Návštěvník Petr Langer

No jestli koukáš na plazmu z metru, tak to si nezapomen vzit slunecni bryle a pak taky krem na opalovani. Jinak LCD maj dnes odezvu 5ms běžně úhel pohledu je 180 stupnu, takze jdi s plazmou do háje a korekce bodů je pěkná ošudlávačka. proste ten plyn v tech bodech časem vyhoří. Nevim co máš za levnou plazmu, ale 99% levných plazem má rozlišení jen 1200 na 768, při rozměru 100 a vic cm mas pixly jak jak led diody. To že všude v kramech maj lcd dementsky přepálený je jejich ambice ukázat co ta "vylepšovací elektronika" umí. Jinak kdyz mluvis o pokroku, dnes zacinaj frčet OLED displeje, ale chápu, že 50 kilová plazma je šlágr a z metru to musí bejt uplně super, asi by mě ale bolelo za krkem, kdyby třeba dávali tenis :))))) jo Marketing je sviňa obří televizi na záchod si fakt dá jen technickej fajnšmekr! Tak bacha na žlutý skvrny :)))))

 

čekal jsem že se spoustu LCDfanatiků ozve. rád bych opět vyvrátil lživé mýty

Narážíš na výhřevnost plazmy no můžu říct, ve srovnání s mým 19" LCD skoro neznatelné,

LCD mají nemenší běžnou odezvu papírových 8ms, to je ovšem nejlepší hodnota naměřená v ideálních laboratorních podmínkách a kvůli lepší prodejnosti je i uváděná na TV aby ses dostal na průměrnou hodnotu, vynásob toto číslo dvěma a už seš na hodnotě, která je obvzlášť u sportovních zápasů viditelná.

Úhly pohledu to je kapitola sama pro sebe, nejvíc mě rozesměje když někteří uvedou úhly pohledu takové, že bys měl vidět i za obrazovku to je opravdu k popukání.

Jestli sis všiml tak plazmy se dělají výhradně větší úhlopříčky takže pixel je možno vyrobit stejně velký jako u LCD.

Co se týče váhy moje TV váží 27 Kg kolik váži tvoje 42' LCD? co jsem se díval +- váha stejná.

s rozlišením trochu ujel nejlevněší plazmy mají 1024x768 s přepočtem až na 1080i nejdražší po skutečné ful HD(1920×1080 s pixely stejně velkými jak LCD). Já jsem šel do nové TV jen kvůli tomu že dosloužila stará CRT a víc jak 30 000 Kč jsem nechtěl vydat full HD nepotřebuju (na DVD+méně kvalitní divx byť přes HDMI a upscaling do HD, či DTV při současné nabídce UPC pro mě naprostá zbytečnost). a v budoucnu v LCD ani Plazmě perspektivu nevidím.

Až u plazmy "vyhoří pixely" tak tvá LCD bude plná teček s mrtvými pixely či zničená podsvětlovací lampa, ale to už věřím tomu že obě technologie budou dávno po smrti. Mimochodem víš vůbec jak pracuje korekce pixelů?

Nauč se číst TV mám v obyváku, bohužel protože nábytek nebylo na tak velkou TV přizpůsobit, tak sem TV musel dát na délku stěny místnosti přímo můžu dívat nejdál ze 3m ale i z 1m není problém, ale někdy když je nás v místnosti víc tak se dívám i z velice ostrého úhlu a díky nulovému zkreslení je obraz stále stejný.

 

Co se OLED technologie týče, ještě není rozšířená tak nemůžu posoudit jsem zvědav na úhlopříčky nad 100 cm, pokud se osvědčí a nabídne opravdu kvalitní obraz tak budu doufat že co nejdřív nahradí současné, pro TV nevyhovující technologie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

mají 1024x768 s přepočtem až na 1080i

 

mohu vědět jak se na cokoli s 768 "řádky" dostane řádků 1080 ?

Že bych vydělal majlant, dělal displeje 640x480 a zobrazoval na nich full HD, cena okolo 1500 ale zobrazení za 50000 .....

:lol:

 

Jinak flame nehodnotím......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Petr Langer

Ach jo špatně pochopeno, 1080 řádků myšleno signál v tomto formátu přepočten převodníkem v TV do fyzického rozlišení obrazovky tedy 768 řádků, aby byl vůbec tento režim zobrazitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Ok to beru, není to tedy "1024x768 s přepočtem až na 1080i " ale "cokoli do 1080i s přepočtem na rozlišení displeje".

 

Trochu odbočím - nikdy jsem to neviděl/nezkoušel atd., ale jak se chová když pošlu signál 1080p na takovou plasmu/LCD apod.? Já měl za to, že každý TV displej má něco, co přepočte na nativní rozlišení. Nebo to je jako u monitorů, že to prostě napíše něco jako "out of range" a nazdar bazar?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Kodl

... jak se chová když pošlu signál 1080p na takovou plasmu/LCD apod.? Já měl za to, že každý TV displej má něco, co přepočte na nativní rozlišení. Nebo to je jako u monitorů, že to prostě napíše něco jako "out of range" a nazdar bazar?

Mohu mluvit jen za LCD - pokud se jedná o TV s označením "HD Ready", umí vždy zobrazit vstupní signál do 1080i. Pokud je některá "HD Ready" televize schopná přijmout i 1080p, bývá to explicitně uvedeno v její specifikaci.

Full HD TV si na vstupu s 1080p samozřejmě poradí.

Nedávno jsem vybíral LCD TV a zjistil jsem, že "HD Ready" modelů, které si poradí s 1080p mnoho není. Jsa limitován nábytkem v obýváku, musel jsem jít do úhlopříčky 32". Sony KDL-32D3000, kterou jsem vybral, je "pouze" HD Ready, ale má elektroniku schopnou přijmout 1080p. 8)

Ani nevím, jestli lze u BlueRay přehrávačů nastavit limit HDMI výstupu, který by vedl k down-scaleování. Pokud ne, tak má majitel běžné HD Ready televize smůlu. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Nechápu jak někdo chce mluvit o rozlišení a schopnosti 1080 i/p na HD ready TV s tak malou uhlopříčkou, když tam není vidět skoro nic. Nejmenší zobrazovač pro HD schopný zdůraznit setaily je 40". Pořád se tu melou nesmysly jako co je lepší jestli P nebo LCD. Otázka je jaká LCD ajaká P. Rozdíly v kvalitě mezi třídami jsou někdy obrovské. Rozhodně Sam za 25 000 na tom bude jinak než Pioneer zas 60 000. V té vyšší střední třídě a směrem nahoru jsou už rozdíly mezi P a LCD velice malé. Jinak k majitelům Samů. Pokud je vydáváte za špičku tak věste že je to spotřebka zaměřená oředevším na střední třídu a hlavně nízkou cenu. V těch vyšších třídách už kralují jiní výrobci a to už je 50 000 a výše.

Někdo tady s prominutím plácal o "rychlosti" LCD a že je nejnižší 8ms. To je blábol jak hrom. Samy používají 4ms Pio nebo Sharp 2ms. Ale problém je v tom jaká je elektronika v TV ta je stejně důležitá jako panel. A ne každý dokáže s tou nízkou rychlostí pracovat. Pak je rozdíl zda výrobce TV pužívá panely S-PVA ( Sam je to jeho výmysl) a nebp S -IPS (Sharp) což jsou lepší, ale dražší panely.

Jinak pro sport a rychlé scény je 8ms naprosto dostatečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu jak někdo chce mluvit o rozlišení a schopnosti 1080 i/p na HD ready TV s tak malou uhlopříčkou, když tam není vidět skoro nic. Nejmenší zobrazovač pro HD schopný zdůraznit setaily je 40". Pořád se tu melou nesmysly jako co je lepší jestli P nebo LCD. Otázka je jaká LCD ajaká P. Rozdíly v kvalitě mezi třídami jsou někdy obrovské. Rozhodně Sam za 25 000 na tom bude jinak než Pioneer zas 60 000. V té vyšší střední třídě a směrem nahoru jsou už rozdíly mezi P a LCD velice malé. Jinak k majitelům Samů. Pokud je vydáváte za špičku tak věste že je to spotřebka zaměřená oředevším na střední třídu a hlavně nízkou cenu. V těch vyšších třídách už kralují jiní výrobci a to už je 50 000 a výše.

Někdo tady s prominutím plácal o "rychlosti" LCD a že je nejnižší 8ms. To je blábol jak hrom. Samy používají 4ms Pio nebo Sharp 2ms. Ale problém je v tom jaká je elektronika v TV ta je stejně důležitá jako panel. A ne každý dokáže s tou nízkou rychlostí pracovat. Pak je rozdíl zda výrobce TV pužívá panely S-PVA ( Sam je to jeho výmysl) a nebp S -IPS (Sharp) což jsou lepší, ale dražší panely.

Jinak pro sport a rychlé scény je 8ms naprosto dostatečné.

 

Jenže ty 2ms,4ms a nebo 8ms je Grey to Grey (šedá do šedé). Z barvy do barvy to je kolem 20ms a víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu jak někdo chce mluvit o rozlišení a schopnosti 1080 i/p na HD ready TV s tak malou uhlopříčkou, když tam není vidět skoro nic. Nejmenší zobrazovač pro HD schopný zdůraznit setaily je 40". Pořád se tu melou nesmysly jako co je lepší jestli P nebo LCD. Otázka je jaká LCD ajaká P. Rozdíly v kvalitě mezi třídami jsou někdy obrovské. Rozhodně Sam za 25 000 na tom bude jinak než Pioneer zas 60 000. V té vyšší střední třídě a směrem nahoru jsou už rozdíly mezi P a LCD velice malé. Jinak k majitelům Samů. Pokud je vydáváte za špičku tak věste že je to spotřebka zaměřená oředevším na střední třídu a hlavně nízkou cenu. V těch vyšších třídách už kralují jiní výrobci a to už je 50 000 a výše.

Někdo tady s prominutím plácal o "rychlosti" LCD a že je nejnižší 8ms. To je blábol jak hrom. Samy používají 4ms Pio nebo Sharp 2ms. Ale problém je v tom jaká je elektronika v TV ta je stejně důležitá jako panel. A ne každý dokáže s tou nízkou rychlostí pracovat. Pak je rozdíl zda výrobce TV pužívá panely S-PVA ( Sam je to jeho výmysl) a nebp S -IPS (Sharp) což jsou lepší, ale dražší panely.

Jinak pro sport a rychlé scény je 8ms naprosto dostatečné.

 

Jenže ty 2ms,4ms a nebo 8ms je Grey to Grey (šedá do šedé). Z barvy do barvy to je kolem 20ms a víc.

 

a vite, ze je to uplne fuk ? jestli 2,4,8,16 ci 20ms ? stejne to nepoznate..pokud se v tom nebudete piplat..kazda nova lcd ci plasma je dneska fajn...tim mam na mysli dobry znacky samozrejme (jako samsung, panasonic, sony)..nevim, ja mam proste plasmu Panasonic, fullhd, 42", ma 100hz a dalsi ruzny kravinky..a obraz je skvelej..a abych resil jestli to bezi 24fps nebo 23.976fps..proc ? dokud to nepoznam, ze neco je spatne, naprosto zbytecnost

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dnes už jeve třídě 40K a výše poměrně nepatrný rozdíl mezi plasmou a LCD. Lcd už produkuje dostatečně černou a plasma už má "ochranu" proti vypalování statiky ik dyž jsem viděl i 1/2 roku starého Panáka s vypáleným otiskem tachometru od NFS hry. Pokud jde o odezvu, tak doměnka, že čím rychlejší tím lepší není tak úplně správná. Ono zase při rychlejším otočení krystalu dochází k tomu, že se o něco více přetoší a koriguje se to elektronickou korekcí, která ho vrací o ten kousek zpět. To se zase může projevit (někdy Samsung) v tom, že bílá má určité artefakty a vypadá jako hodně zářící až sdrobnýma čárkama jako přepálení. Černá kdy je černá ještě černá je taky problém. Např Sam má tak černou černou, že je hodnocen jako tmavší obraz, kde zvláště při tmavých scenách dochází k vymizení detailů /viz HDTV.ORG/. Vlastně sebelepší panel není schopen nic udělat poku druhá část elektronika není v odpovídající kvalitě. A sorry pokud si myslí někdo, že LCD je stejné za 15K jako za 40 a up tak se hrozně mýlí. Kvalita součástek zpracování atd je někde jinde a pak ze stejného signálu ta lepší teoreticky vytáhne více. I když ze špatného signálu neudělá nic ani přístroj za 1 mio. Jinak na mé TV je sport naprosto v pohodě a 100Hz nemá je to právě na celé TV a vyrovnanosti obou částí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dave67

Jak dlouho bych musel mit zaplej stejnej snimek na plazme aby se neco vypalilo? Jde me konkretne o outdoor kamery sledovane pres TV (tam se obraz prilis nehybe:-). A jaka je vubec zivosnot plazmy? Panasonic udava az 100 000, coz pri sledovani 8 hodin denne, je 34 let :wink: Je to mozny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...