Přejít na obsah

LCD či PLASMA


Návštěvník juper

Doporučené příspěvky

Mohl bych si tady plácat játra jako ostatní a navíc jako jeden z mála asi opravdu odborník, ale zkusím zakončit tuto diskuzi odkazem: http://www.plazma-lcd.cz/cz/

Můžete namítnout, že tuto stránku mají na svědomí výrobci "plazem", ale ono to tak je. Jo a mimochodem, já jako mechanik mám doma crt 50 Hz od Sony cca 12 let starou :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podívám na ty stránky co doporučuješ, tak nevím.

 

Pravopisné chyby: "množstvým" namísto "množstvím", přehozené obrázky v sekci VEČERNÍ FILM.

Vzbuzuje to pochybnosti o autorech těchto stránek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na těch stránkách je psaná pěkná hloupost, cituji: Spotřeba LCD je konstantní :o) Já mám u LCD Samsung 32" spotřebu 76W a snížená hladina podsvětlení je skoro vždy plně dostačující, občas přes den zesiluji na 95W, rád bych tyto hodnoty někdy viděl u plasmy.... ale to je zatím jen v budoucnosti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
Mohl bych si tady plácat játra jako ostatní a navíc jako jeden z mála asi opravdu odborník, ale zkusím zakončit tuto diskuzi odkazem: http://www.plazma-lcd.cz/cz/

Můžete namítnout, že tuto stránku mají na svědomí výrobci "plazem", ale ono to tak je. Jo a mimochodem, já jako mechanik mám doma crt 50 Hz od Sony cca 12 let starou :wink:

Ano, v principu to tak přibližně je, ale ve skutečnosti jsou tyto rozdíly v případě dvou kvalitních televizí vidět méně. Ty stránky jsou zjevně promo výrobců plazem a s objektivním hodnocením nemají moc společného. Při hledání informací jsou lepší opravdu nezávislé a odborné recenze konkrétních výrobků srovnatelné cenové kategorie než takovéto zavádějící reklamy. Pochopitelně na těchto stránkách nenajdete nic v čem by plazma mohla být horší než lcd a že by se takových oblasti taky pár našlo! :bom:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem myslel, že to tím odkazem ukončím, ale boje planou dál :wink:

Je jasné, že každý, kdo má už nějaký panel doma, tak se podvědomě snaží obhajovat svou volbu. Co je ale nepopiratelné, že LCD nedokáže stlačit odezvu pod 8ms, takže sledování puku na ledě je obtížné a obě platformy musí přepočítávat Pal normu (navíc již zmrvenou vysíláním v Mpeg2) na rozlišení panelu. Jelikož se to nestihne přepočítat v reálném čase, tak nastupují "udělátka" typu "super hřebenový filtr" atd.

Tolik na vysvětlenou, proč mám doma stále 50Hz CRT, která nemusí přepočítávat nic (ani řádkový kmitočet na 100Hz).

Tohle vlákno bych na fóru UPC ukončil, je to trochu jinde. Ale na úplný závěr si dovolím dva typy. Kdybych už nedejbože musel koupit panel, tak za LCD bych si vybral Bravii a za plazmu Vieru (ale tu novou řadu). No a mezi nima bych dal přednost plazmě 8)

Ahoj Medvěd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito

Taky mam doma CRT od Sony 8)

Nejsem zastance ani jedne technologie protoze zadna podle mne nema cenu tech penez za kolik se v tuto chvili prodava. Kazdemu bych doporuzil at se vyklasle na to co preferuje nekdo jiny a vybere si sam podle toho na co se mu bude nejlepe koukat :shock::wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pavel

Pokud jde o barevné podání, zvláště při byť jen mírně bočním pohledu, pak je plazma stále ještě lepší volba. I když se výrobci LCD předhánějí v tom, kdo nabídne tu "opravdu černou", u většiny LCD má černá k černé dost daleko a nedá se s černou na plazmě vůbec srovnat. U LCD se dá vyrobit menší obrazový bod, takže u menších úhlopříček se dá dosáhnout většího rozlišení. U 50" je to ovšem úplně jedno :-) Na plazmě bych rozhodně nenechával hodinu zmažený obraz. Statické vypalování už sice není takový problém (typicky po 50000 hodinách svitu na 100% bílé klesne maximální jas obrazového bodu na 50%), ale krátkodobý paměťový efekt je poměrně výrazný. Na TV rozhodně plasmu, pro počítač, nebo při úhlopříčce pod 42" LCD.

 

Plazma - Marantz, Pioneer, JVC (používají stejné panely), nebo Loewe, z levnějších i Panasonic.

LCD - Samsung

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Petr Langer:

 

No jestli koukáš na plazmu z metru, tak to si nezapomen vzit slunecni bryle a pak taky krem na opalovani. Jinak LCD maj dnes odezvu 5ms běžně úhel pohledu je 180 stupnu, takze jdi s plazmou do háje a korekce bodů je pěkná ošudlávačka. proste ten plyn v tech bodech časem vyhoří. Nevim co máš za levnou plazmu, ale 99% levných plazem má rozlišení jen 1200 na 768, při rozměru 100 a vic cm mas pixly jak jak led diody. To že všude v kramech maj lcd dementsky přepálený je jejich ambice ukázat co ta "vylepšovací elektronika" umí. Jinak kdyz mluvis o pokroku, dnes zacinaj frčet OLED displeje, ale chápu, že 50 kilová plazma je šlágr a z metru to musí bejt uplně super, asi by mě ale bolelo za krkem, kdyby třeba dávali tenis :))))) jo Marketing je sviňa obří televizi na záchod si fakt dá jen technickej fajnšmekr! Tak bacha na žlutý skvrny :)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...