Přejít na obsah

LCD či PLASMA


Návštěvník juper

Doporučené příspěvky

Návštěvník Petr Langer
"LCD jedině bych bral jedině jako monitor k PC, ale na sledování TV ani omylem"

 

taky názor, od vánoc mám 46" LCD od Sony a nemohu si to vynachválit, viděl jsem toho poměrně dost v provozu a vybral si podle toho, na čem nejlíp vypadá provoz PS3 a bluray filmů. Jednoznačná volba při provozu 1080p padla na KDL46X3000

 

Spíš než rozdíl plasma/LCD/TV vnímám rozdíl mezi TV za 20tis a 100tis, tam hledejte rozdíly, jestli máte plasmu za 25 nebo LCD za 25 je to prašť jak řízni.....

 

No vidíš tady má každý rozdílné priority tobě jde o provoz blueray v HD rozlišení.

Mě zase jde o sledování TV programů které u UPC mimo HBO a pár dokumentárních kanálů se. vysílají v PAL rozlišení tedy 720x576, to samé u přehrávání DVD filmů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Ono jde o to čím to doplníš, používám pro přepočet na 1080p videoprocesor a i "obyčejná" TV vypadá lépe než na starém CRT. Samozřejmě záleží na kvalitě vstupu, ale HD STB od UPC už má kvalitnější signálovou část než obyčejný SD STB takže žádný velký problém není.

 

Takže pro mě jasná volba, perfektní native HD, slušné zobrazení SD (po přepočtu na 1080p)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluvíte mi z duše. Mám levnou plazmu LG za 25 tisíc, DVD přehrávač Pioneer s HDMI a upscalerem na 1080p.

Byl jsem překvapen jak velký je rozdíl v kvalitě obrazu při přehrávání DVD za použití Scartu a HDMI.

Po zhruba roční zkušenosti už bych zpětně na CRT nezvykl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud na televizni kanaly tak je lepsi plasma-na hry internet pc atd zase lcd pokud planujes hd rozliseni br prehravac hd satelitni kanaly tak zvazuj plne hd zobrazovadlo - pokud mas prachy bral bych plasma pioneer

 

Pioneer ukončil výrobu panelů, bude je nakupovat od Panasonicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych šel do plazmy 107 úhlopříčku od Panasonicu seženeš od 24 000 Kč

LCD jedině bych bral jedině jako monitor k PC, ale na sledování TV ani omylem.

Jinak souhlasím s tím, že nejlepší obraz má CRT, pokud CRT ještě máš a dobrou značku, tak bych si nákup rozmyslel, jelikož kvalitou obrazu si rozhodně nepolepšíš.

 

Nechci ti kazit radost, ale plazma lepe zobrazuje horší signál, ale LCD je jemnější a lépe se na ni kouká, pokud ti nevadí, že u Plazmi se ti vypálí statický obraz, tak do ní jdi. LCD od LG jsou levné 42 FullHD za nějakých 26.000,- , levná plazma je nejhorší co kdo může udělat. Jasný, že když bude za 45.000,- tak ok, ale za to máš ty LCD dva. Nejhorší je, že si každy mamlas zapne na LCD všechny ty digitální filtry a pak je to jak plastikový, čím méně těchto hovadin, tím líp!!!!! U plazmy je zapotřebí se koukat z větší vzdálenosti, jinak vidíš ty body, u LCD je to mnohem lepší. Je to názor individuální, ale sečteš li + a - ve stejné cenové kateorii, tak LCD je mnohem lepší. Jistě se tu teď rozvášní plno Plazmařů, ale chápu jejich obhajobu, že jim to v tom Datártu tak pěkně vysvětlili :) LCD ma mnohem větší životnost , takze kde to pojede furt, poznáš záhy jak to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Black

Tolik kecu a nesmyslu se muze videt vzdycky pouze a jen v techto flamovacich topicich. Na nic jineho to totiz neslouzi, jelikoz kazdy tu svoji pravdu, svuj pohled a svoje priority bude branit do krve. Ti co neco maji si to budou povetsinou chvalit to je logicke.

Ti co nemaji nic obvyhle plivou kolem sebe na co se da a hlasaji bludy ze CRT je nejlepsi. Ano ale za jakych podminek, pri stejne uhlopricce muzeme srovnavat a ne pri 2x vetsi to ty body budete na CRT videt i s 5ti dioptriemi. Nehlede na to ze Vam to nikdo nevyrobi a doma Vam to neunese podlaha.

 

JInak pravdou je ze levne veci nejsou zpravidla moc kvalitni a u LCDcek bych rekl ze to plati dvojnasob.

 

BTW: jsem spokojenym majitelem full HD plazmy 50'' a body pri stejne vzdalenem pohledu jsou na ni teda mensi nez u stejne vzdalenosti na 29'' kvalitnim CRT.

 

A jeste jeden pohled z hlediska uzivatele UPC s kvalitou obrazu digitalni TV jsem vcelku spokojenej k jejim moznostem. Neni to sice HD ale koukatelne to rozhodne je (ne kazdy kanal) JInak rozdil mezi HD settop boxem a 5000 mi pripadne v kvalite minimalni, subjetivne to vylepsilo o neco ty mene kvalitni programy. Takze az na male musky spokojenost a verim ze bude cim dal rychleji pribyvat HD programu.

 

Na zaver: na puvodni CRT se sice divam porad v loznici ale v porovnani se zazitkem z plazmy me to pripadne jako televizka do kuchyne.

 

Takze LCD a plazma urcite ANO pokud chcete vetsi uhlopricku nez se dela CRT, chcete usetrit misto. Ne pokud chcete byt jen IN a nemate na to aby jste si koupili lepsi a drazsi model.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Petr Langer

Nechci ti kazit radost, ale plazma lepe zobrazuje horší signál, ale LCD je jemnější a lépe se na ni kouká, pokud ti nevadí, že u Plazmi se ti vypálí statický obraz, tak do ní jdi. LCD od LG jsou levné 42 FullHD za nějakých 26.000,- , levná plazma je nejhorší co kdo může udělat. Jasný, že když bude za 45.000,- tak ok, ale za to máš ty LCD dva. Nejhorší je, že si každy mamlas zapne na LCD všechny ty digitální filtry a pak je to jak plastikový, čím méně těchto hovadin, tím líp!!!!! U plazmy je zapotřebí se koukat z větší vzdálenosti, jinak vidíš ty body, u LCD je to mnohem lepší. Je to názor individuální, ale sečteš li + a - ve stejné cenové kateorii, tak LCD je mnohem lepší. Jistě se tu teď rozvášní plno Plazmařů, ale chápu jejich obhajobu, že jim to v tom Datártu tak pěkně vysvětlili :) LCD ma mnohem větší životnost , takze kde to pojede furt, poznáš záhy jak to je.

 

Egoismus ve spojení s marketingem udělá své že?

 

Pravděpodobně žiješ v pravěku, ale ona doba už trochu pokročila.

Takže co se týče vypalování, říká ti něco korekce pixelu? Panasonic používá tuto technologii i u nejlevnějších modelů, takže obraz není možno vypálit i u dlouhodobého používání statického obrazu.

No nevím ale já koukám na 107 cm plazmu z 1 m jelikož máme malý obývák a žádný pixely nevidím, vidím je teprve až ze vzdálenosti 5 cm.

 

U plazmy nemusíš řešit kompromisy jestli TN s pomalou odezvou ale špatnými barvami a špatnými pozorovacími úhly (obvzlášť dithering u levných LCD je humus) nebo PVA dispeji s lepší kvalitou ale mizernou odezvou, sledování fotbalu hokeje, akčích filmů je se šmouhami pak opravdový zážitek. Tyto neduhy u plazmy opravdu nemusiš řešit, černá barva je opravdu černá, dá se dívat na ni i z ostrého úhlu aniž by se změnil obraz nerovnoměrné podsvícení u plazmy neexistuje.

Já mám opravdu tu nejlevnější Panasonic a při výběru (cca měsíc intenzivních prohlídek) mě nepresvědčila ani jedna LCD do 60 000 Kč, že by nabídla lepší obraz. Přesto uznávám, že značková CRT, přestože je jich již jak šafránu je stále nejlepší volba.

Ale chápu přední výrobci narvali obrovské peníze do vývoje LCD a je jasné, že pro ně není prvořadá kvalita obrazu, ale množství prodaných kusů, nějak se jim jejich insvestice přece vrátit musí.

Mimochodem víš proč prodejny v oddělení TV mají tak intenzivně prosvětlené místnosti? Protože obraz LCD ve tmě díky svému agresivnímu obrazu vypadal oproti plazmě citelně hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...