Přejít na obsah

HD STB - problémy


Návštěvník seny

Doporučené příspěvky

Návštěvník seny

Mám Handan 7000 HD a opakovaně se mi stává, že se přes noc sám zapne. Nemám nastaveny žádné časovače.

Pokud ho večer vypnu na kanále, který nevyžaduje smart kartu (např. ČT nebo Nova), tak k samovolnému zapnutí nedojde. Zapíná se pouze po vypnutí na "kódovaných" kanálech.

Už mi STB vyměnili, ale ten nový to dělá stále. V UPC si s tím samozřejmě rady nevědí. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Pak je tu ještě jeden malý problém se čtením zpráv, které UPC posílá (např. o aktivací požadovaných programů). Tyto zprávy by měly jít číst po stisknutí bílého otazníku na dálkovém ovladači, ale neděje se nic. A opět u obou mnou zkoušených STB.

díky za případné rady nebo zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Zdarec lidičky

 

Vypínání mě ze začátku ,cca dva dny, dělalo taky. Myslel jsem že mám doma nějaké duchy. Po dvou dnech to samo ale skončilo. Takže teď je pohoda.

Ale mám jiný problém - nevím zdali je spůsoben TB 7000.

Mám STB 7000HD propojenou HDMI kabelem (dodaný UPC) s LCD SONY 46X3000.

Ve tmavých pasážích mám znažné vodorovné pruhy. Jsou světlé a pěkně nepříjemné.Nevím co stím možná je to právě asi né moc kvalitním HDMI kabelem- ale nevím. PORAĎTE dík nemec@motec.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Zdarec lidičky

 

Vypínání mě ze začátku ,cca dva dny, dělalo taky. Myslel jsem že mám doma nějaké duchy. Po dvou dnech to samo ale skončilo. Takže teď je pohoda.

Ale mám jiný problém - nevím zdali je spůsoben TB 7000.

Mám STB 7000HD propojenou HDMI kabelem (dodaný UPC) s LCD SONY 46X3000.

Ve tmavých pasážích mám znažné vodorovné pruhy. Jsou světlé a pěkně nepříjemné.Nevím co stím možná je to právě asi né moc kvalitním HDMI kabelem- ale nevím. PORAĎTE dík nemec@motec.cz

 

Je to obecnou nekvalitou STB případně programů, já to na 40W3000 viděl také, ale stačí snížit brightness (jas) o pár stupňů a jsou pryč (u mě z 52 na 48 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Mám Handan 7000 HD a opakovaně se mi stává, že se přes noc sám zapne. Nemám nastaveny žádné časovače.

Pokud ho večer vypnu na kanále, který nevyžaduje smart kartu (např. ČT nebo Nova), tak k samovolnému zapnutí nedojde. Zapíná se pouze po vypnutí na "kódovaných" kanálech.

Už mi STB vyměnili, ale ten nový to dělá stále. V UPC si s tím samozřejmě rady nevědí. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Pak je tu ještě jeden malý problém se čtením zpráv, které UPC posílá (např. o aktivací požadovaných programů). Tyto zprávy by měly jít číst po stisknutí bílého otazníku na dálkovém ovladači, ale neděje se nic. A opět u obou mnou zkoušených STB.

díky za případné rady nebo zkušenosti

 

to zapínání mi dělá taky, špatným kabelem to není, prostě UPC dodává nedodělky s bůhvíjakým firmwarem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník seny

Na technické podpoře UPC mi dnes řekli, že by to mohlo být tím, že v blízkosti STB jsou nějaké další přístroje. Je pravda, že vedle mám domácí kino, ale přijde mi divné, že to zapínání dělá pouze v situaci, kdy STB vypnu na kanále, který potřebuje smart kartu, tj. po vypnutí např. na ČT1 se nikdy znovu nezapne? Máš stejnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Na technické podpoře UPC mi dnes řekli, že by to mohlo být tím, že v blízkosti STB jsou nějaké další přístroje. Je pravda, že vedle mám domácí kino, ale přijde mi divné, že to zapínání dělá pouze v situaci, kdy STB vypnu na kanále, který potřebuje smart kartu, tj. po vypnutí např. na ČT1 se nikdy znovu nezapne? Máš stejnou zkušenost?

 

To o blízkosti dalších přístrojů je nesmysl (a to říkám jako technik) a HD STB jsem měl na dvou místech a na obou to dělalo.

Ta informace o závislosti zapínání a kanále na kterém to vypneš je pro mě nová (nějak jsem to nezkoumal), ale je fakt že poslední dobu kdy se STB nezapínal jsem ho měl vypnutý na Nově. Což by jen potvrzovalo, že nemají dodělaný software.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

K tomu zapínání STB, schválně jsem zkusil, jak tady někdo říkal, že se mu STB sám zapne, když se vypne na kanálu, který potřebuje ke sledování kartu Conax. Tak jsem ho tedy vypnul na kódovaném kanále a přes noc se STB nezapnul. Nedělal mi to ani dříve. Takže nejspíš to chyba SW nebude, možná, že některé kusy jsou vadné, a nebo jiný druh příčiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mám také HANDAN CV-7000 HD a jsem z toho dost otrávený. Po zapnutí mně stále, znovu a znovu po každém zapnití HAHANU naskakovala hláška: "V síti nalezeny nové multiplexy, chcete aktualizovat?" A ať jsem potvrdil ano či ne, vždy od té doby přestal fungovat dálkový ovladač. Jediná záchrana byla odejít přes EXIT. No a po každém novém zapnutí HANDANU znovu stejná hláška. Po telefonu mi technik radil, jak mám znovu spustit Tovární nastavení a zatím to pomohlo (ten závěr jeho návodu byl ale poněkud jiný, než je v tištěném návodu). Zase ale v nabídce (po OK) přibyla spousta názvů dalších kanálů, pochopitelně zakódovaných, které jsem původně ani v nabídce neměl, ale bjevila se nezakódovaná BBC WORLD , CNN (objednával jsem STARTER+DARWIN) a NOE je najednou na 37 i 57 kanále. A nějak podivně a samovolně přeskakují při poměru 4:3 horní a dolní okraje. No chci koupit novou TV 16:9, tak uvidím. Potřeboval bych bydlet v baráku, co je ta jejich "technická poradna".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Za "HAHAN" a "objevila" se omlouvám. A ještě dotaz: má se vypínat SET-TOP BOX zcela nebo stačí jen dálkové vypínání červeným tlačítkem, kde zůstávají vidět hodiny či posledně nastavený kanál? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...