Přejít na obsah

DVR rekordér


Návštěvník juper

Doporučené příspěvky

Návštěvník ppp

Po nekonečném čekání ho mám konečně doma, bohužel po prvním jásotu trochu negativních zkušeností:

rozjíždí se obraz a zvuk (cca 2-3s, skoro ve všech nahrávkách) :evil::evil:

občas nesedí EPG (zobrazované při sledování, to jako samostatná nabídka je ok)

už se stalo že v půlce nahrávky je najednou přepnut kanál (a nahráno něco co se nemělo nahrávat)

ale jinak hlavně radost z perfektního obrazu nahrávky a možnosti souběžných nahrávek (i když při startu dalšího nahrávání to trochu na chvíli zakostičkuje), snad se nějak dá do kupy i ten zvuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník omicron

Také ho od pátku mám a zkouším a testuji.

Výborná věc je naplánování nahrávání přímo z EPG pouhým označením pořadu a stisknutím tlačítka nahrávání, to je velmi komfortní. Malou chybou je zde nemožnost takto naplánovat nahrávání již vysílaného (dle EPG) pořadu, což by se hodilo v případě, že je ještě pořad nezačal, a také pro automatiz. zadání i konce pořadu.

Rovněž tak vícenásobné současné nahrávání a rovněž tak sledování úplně něčeho jiného je konečně komfort hodný DVB-C, možnosti tohoto vícenásobného náhrávání (až 4 různé kanály nahrávat a pátý současně sledovat) jsou v manuálu srozumitelně vysvětleny.

Obraz je viditelně lepší než u stand. STB, zatím jsem nepozoroval běžné zamrzání při pohybu v EPG či přepínání kanálů, jako je tomu u stand. STB.

Kvalita záznamu je perfektní, jinak tomu ani nemůže být, vzhledem k přímému záznamu transportního streamu, bez žádných konverzí či transkodování. Zatím jsem nepozoroval chyby jako jsou s rozjetím synchronizace zvuku, čí samovolné přepnutí kanálu v záznamu.

Co mě chybí je již dnes stadnardní rozhraní HDMI, ani ne tak kvůli HD, které zde samozřejmě není, ale hlavně kvůli zjednodušení zapojení a úspoře kabeláže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborná věc je naplánování nahrávání přímo z EPG pouhým označením pořadu a stisknutím tlačítka nahrávání, to je velmi komfortní.

 

Velice komfortní by to bylo, kdyby to počítalo s tím, že vysílání pořadu může začít dřív a také skončit později. Hned první pokus o nahrávku mám bez začátku, protože pořad začal o minutu dřív než bylo v EPG. Přitom by stačilo tak málo - v nastavení DVR umožnit nastavit o kolik dřív a o kolik později záznam začne.

 

Tohle provedení má v praxi velice omezitelnou využitelnost - tedy pokud si někdo nelibuje v tom, že nevidí začátek nebo konec filmu, takovým lidem to jistě vyhovovat bude.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník omicron
Výborná věc je naplánování nahrávání přímo z EPG pouhým označením pořadu a stisknutím tlačítka nahrávání, to je velmi komfortní.

 

Velice komfortní by to bylo, kdyby to počítalo s tím, že vysílání pořadu může začít dřív a také skončit později. Hned první pokus o nahrávku mám bez začátku, protože pořad začal o minutu dřív než bylo v EPG. Přitom by stačilo tak málo - v nastavení DVR umožnit nastavit o kolik dřív a o kolik později záznam začne.

 

Tohle provedení má v praxi velice omezitelnou využitelnost - tedy pokud si někdo nelibuje v tom, že nevidí začátek nebo konec filmu, takovým lidem to jistě vyhovovat bude.

 

Automaticky to nejde, EPG to tak sledovat neumí, nicméně, pokud by se dalo v konfigu STB nastavit, aby vždy přidal cca 5 minut na začátku a 15 minut na konci, bylo by to téměř bez chyby. Samozřejmě to jde ručně doeditovat v seznamu plánov. nahrávání u takových kanálů, kde se tomu tak děje. Většina dokument. a film. kanálů ale zahajuje a končí korektně. Sračky typu Nova, Prima, které zásadně začínají a končí výrazně později mě až tak nezajímají.

 

Samozřejmě jsem byl rád, neboť dosud jsem používal HDD/DVD rekordér SONY, kde to z EPG nastavit nijak nešlo (nemá DVB tuner), ani si to neuměl vytáhnout z teletextu analog. vysílání, a tak se to muselo zadávat ručně (!).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

V tomhle bych neviděl nijak zásadní problém, neboť nastavení z EPG jde velice snadno vyeditovat. Po nastavení v EPG si pak na začátku minutu (nebo víc) uberu, kdyby náhodou program začal dříve a na konci 5 (nebo víc) minut přidám. Zabere to pár vteřin času při nastavení navíc. Máš to jako u Showview, tam ti to taky nastaví čas přesně podle toho, jak je to uvedeno v programu, ale pokud si tam sám nějakou tu minutku nepřidáš či neubereš, tak taky můžeš přijít o začátek nebo konec pořadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Leosek

S prechodem na dig. kabel jsem cekal na prichod tohoto DVR. Mam ho od zacatku ledna.

Pozitiva prevazuji:

Obraz je daleko lepsi nez analog

Nahravani je skvela vec. Byl jsem 3 tydny pryc a manzelce nahral pres 20 dilu ruznych serialu.

Negativa:

Obcas EPG ukazuje jiny program

Pri rychlem preskakovani po programech obcas zamrzne

Komplikovane pojmenovavani FAV nebo nazvu nahravek

Zvuk u HBO v AC3 nekdy nejde vubec, nekdy jen v AJ a je dost slaby

a jedna perlicka: nikdo v UPC nevi jak zobrazit zpravu od UPC (obálka)- jejich odpoved, ze stiskem "?" na ovladaci se zrejme tyka starsiho modelu. Pri stisku "?" se meni zvukova stopa a hlasitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník omicron
lze k nahrávání použít systém VPS/PDC (např. ČT1) ? Jsem na přístroj zvědav zítra by miho měli dopravit :D

 

Nic takoveho jsem tam nenasel...On to stejne malokdo odpovedne podporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...