Přejít na obsah

Rozvody TV signálu ve společných prostorech panelového domu


Návštěvník Moki

Doporučené příspěvky

Návštěvník Moki

Zaslal jsem na klientské centrum několik otázek, týkající se rozvodů TV signálu ve společných prostorech panelového domu a doposud mi neodpověděli. Jako vždy, se dožaduji odpovědí opakovaně, ale bez výsledku.

Znáte někdo odpovědi?

 

1) Kdo a v jakém rozsahu zodpovídá za tyto rozvody?

2) Vyhovují tyto starší rozvody pro přenost digitálního TV vysílání?

3) Jaký typ (přesné onačení) koaxiálního kabelu je použit (alespoň doufám že to víte)?

4) Jak často kontroluje UPC tyto rozvody?

5) Kdy naposled byly rozvody kontrolovány?

6) Mám podezření, že se někdo napojil do rozvodů nelegálně - jak mám postupovat? Může to být příčina nižší úrovně signálu na mém STB?

 

Konečně se spojme - zašleme jim takovéto a podobné dotazy všichni - teda ti co mají odvahu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Některé otázky opravdu nalezneš ve všeobecných podmínkách. A to převážně ty, které souvisejí s vlastnictvím TV rozvodů, jejich údržby, pověření k tomuto úkonu, aj.

 

V praxi se rozvody nekontrolují, a když už, tak ne tak často, tedy alespoň ne ty v baráku / paneláku, pouze "očkem" při úpravách na rozvodu (připojení nového klienta, problémy s úrovní signálu, atd.)

 

Teď konkrétně odpovědi na některé z tvých otázek, spíše ty techničtější:

 

3) Pro metalické domovní sítě se pro nové instalace používají koaxiální kabely od výrobce Commscope, Belden, popř. ve výjimkách další výrobci, avšak ty musí být schváleny pro provoz na síti. Přesný typ koaxiálu je závislý na tom, v jakém prostředí a jakým způsobem je použit. Tzn. např. pro pro vertikální stupačku ve vysokých budovách se používají kabely s retardovanou hořlavostí. Pro podzemní uložení (většinou k rodinným domkům) jsou použity RG11 s pláštěm proti pronikání vlhkosti. U všech je použito primárně Al (hliník).

 

Pro tebe bych snad uveřejnil, že se nejčastěji pro běžné vedení v domě používají Beldeny H121, u původního vedení STA se používa H122 (trubky, lišty, aj.) někdy H125. No a tam, kde může docházet ke vnějšímu rušení hlavně H126.

 

Jak tedy vidíš, je to celkem záležitost, která je závislá na daných podmínkách okolí.

 

6) Zdrojem rušení může být opravdu připíchlá "černá ovce", která nerada platí, avšak ráda se díva na televizi :) Tu by však při ohlášení měli rychle objevit, když by došlo na kotrolu rozvodu v domě. Popř. v lepším případě by ji objevili přes měřící soupravu, která dokáže lokalizovat tyto "asymetrie" na vedení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

Dík za odpověď.

Škoda jen, že UPC není schopno odpovědět obdobně, snad si na to časem zvyknem "asi za těch pár kaček chceme hodně" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

Tak snad abych se UPC omluvil. Sice později, ale přece jen nakonec odpověděli.

A to takto:

"Za rozvody v domě zodpovídá naše technické oddělení (zodpovědnost máme až po klientovu zásuvku, rozvody, které vedou dále již náležeje daným klientům). Koaxiální kabel, který používají naši technici má označení H126.

Rozvody jsou kontrolovány průběžně, vždy když v daném vchodě dojde ke změně služeb.

Pokud potíže s příjmem signálu stále přetrvávají, kontaktujte nás prosím na lince 241005100, kde si můžete domluvit výjezd technika, který provede kontrolu a nápravu dané situace."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník onak
... u původního vedení STA se používa H122 (trubky, lišty, aj.) ...

 

Chtěl bych se zeptat, jestli jsou tyto kabely H122 poměrně tenké (průměr asi 3 mm) oproti běžným kabelům (5-6 mm), i těm tenčím (H121 - 4 mm)? Připadá mi, že použití těchto kabelů není asi ideální, co? - ikdyž zase na druhou stranu, ono by asi do lišt nešlo nacpat normální kabely. Nemůže tím pádem docházet k rušení signálu? Předem díky za vysvětlení, jak se věc skutečně má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Kouby

Ahoj když mi připojovaly na Digitální TV + internet tak se technik divím že mám tak hrozný koaxiální kabel že to hrozný kdo vám to dělal atd.Mě musel vyměnit celí kabel od hlavní skříně až do mojí zásuvky dál tam něco silnějšího prý ten koax stojí 1m 20kč.a ta zásuvka 150kč.Když mi to vyměnil tak rychlost netu 380KB/s místo 370KB/s-360KB/s lepší kvalita signálu u TV prostě teď super.

takže to znamená když to nedělá neplechy tak to nekontrolují a neviměnují to je vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...