Přejít na obsah

pripojeni notebooku


Návštěvník robert

Pripojuji se k netu s notebookem pomoci  

5 hlasů

  1. 1. Pripojuji se k netu s notebookem pomoci

    • Klasicka snura k modemu
      3
    • Wi-Fi. PCMCI a Router
      2

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Jestli myslis slovem reset vypnuti ze site, tak to jsem udelal. Jestli myslis reset tlacitkem, to jsem nedelal. Je v tom rozdil? A jestli jo, tak po tom resetu zustane IP v AP nastavena ta, kterou jsem tam mel, nebo ta, ktera tym byla defaultne? Jestli to druhe, tak to je problem, protoze nevim, jaka tam byla puvodne a tu dokumentaci jsem asi omylem vyhodil, kdyz jsem si delal poradek v papirovani :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reset jsem myslel cudlikem. Rozdil, v tom je. Cudl reset vymaze flash, takze bude AP v tovarnim nastaveni. Zkus se podivat na internet k vyrobci na web. Pokud je slusnej, tak tam ta dokumentace bude vcetne default IP, login a hesla. Jinak dalo by se cekat ze po resetu bude IP AP 192.168.0.1, ale horsi to bude s loginem a heslem.

Napada me jeste jedna poznost, utok silou, kdy AP pripoj po ethernetu k nejaky (asi linux) masine a udelej si skript kterej projede vsechny IP (treba ping) a tu na kterou AP odpovi, to vypise. Je to sice prasarna, ale mohl by jsi ji tak zjistit :)

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak restatrt "cudlikem" jsem provedl. Ale IP co jsem koukal zustala stejna. Krucis. Mam porad neprijemnej pocit, kdyz top mam pusteny bez jakyhokoliv zabezpeceni. Cim to sakra muze bejt? FW vypnutej mam. IP pres ping vidim (1ms). V APcku mam IP Karnevalu.Jsem si jistej, ze je to nakaa kravina, proto nechci hned litat do nakejch servisu a delat ze sebe blbce, aby pak nekdo kliknul 2 klavecama a prihlasil se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a samozrejme login a heslo bylo defaltne vypnuto, takze tady se neni ceho bat. Nastavoval mi to jeden clovek v jedny prodejne. Proste mi jen ukazal co a jak. Rek sem OK zabezpeceni a ruzny ficury si pak udelam doma v klidu.Notas sem dal do hybernace a doma nastavil potrebnou IP a DNS. Pak jsem browser vypnul a s radosti zacal serfovat.Kdyz jsem ale zadal tu IPnu co jsem tam dal nove (Karnevalu) tak se proste ted do nastaveni nemuzu dostat :-( Explorer nacita a pak ukaze klasickou hlasku, ze se nelze pripojit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, mozna je to blbost, ale nemas na AP stejnou IP jako na tom kompu, ze ktery se na nej pripojujes? ping 1ms se mi na wifi zda nejak malo (1ms byva loopback kdyz pingas sam sebe), obvykle to byva vic. BTW co je to za typ AP presne (vyrobce, model)

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, mozna je to blbost, ale nemas na AP stejnou IP jako na tom kompu, ze ktery se na nej pripojujes? ping 1ms se mi na wifi zda nejak malo (1ms byva loopback kdyz pingas sam sebe), obvykle to byva vic. BTW co je to za typ AP presne (vyrobce, model)

 

Nik

Tak a jsme u toho. Neni to blbost (je dobry premejslet nahlas :) ) Mam nastavenou stejnou IP jak v AP tak v notasu. Zohle mi poradil ten clovek, co mi to nastavoval. Vlastne je to jedine reseni, kdyz mam 2 IP a chci mit na jedno PC a na duhou notebook pomoci wifi. Je teda neco spatne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco o nastaveni http://www.klfree.net/view.php?cisloclanku=2004052802

viz body 3.2 a 3.3

 

Takze AP nastavis tak jak je nastaveny Karneval a na notovi nastavis vse jako Karneval vyjma IP, ktera se musi lisit v poslednim cisle. Ted jsem popravde trochu mimo, protoze mam zkosenosti pouze s nastavovanim AP s routrem a NAT (kde je totalne primitivni). Mozna poradi nekdo dalsi...

Ale rozhodne bych rekl ze chyba je ve stejne IP nota a AP.

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco o nastaveni http://www.klfree.net/view.php?cisloclanku=2004052802

viz body 3.2 a 3.3

 

Takze AP nastavis tak jak je nastaveny Karneval a na notovi nastavis vse jako Karneval vyjma IP, ktera se musi lisit v poslednim cisle. Ted jsem popravde trochu mimo, protoze mam zkosenosti pouze s nastavovanim AP s routrem a NAT (kde je totalne primitivni). Mozna poradi nekdo dalsi...

Ale rozhodne bych rekl ze chyba je ve stejne IP nota a AP.

 

Nik

Tak ted jsem trochu mimo. Jak muz nejit notas AP si IP Karnevalu, kdyz zadam do browseru jinou IP? Mluvis o poslednim cisle. Myslis tim cele dvojcislo, nebo jen jedno cislo? At to zkousim jak chci , stejne to nejde....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...