Přejít na obsah

pripojeni notebooku


Návštěvník robert

Pripojuji se k netu s notebookem pomoci  

5 hlasů

  1. 1. Pripojuji se k netu s notebookem pomoci

    • Klasicka snura k modemu
      3
    • Wi-Fi. PCMCI a Router
      2

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Rekl bych ze je, ale zase o chloupek hur. MAC se daji klonovat, takze by ti pres odposlech wifi museli odchytnout tvoji MAC adresu a pak se vydavat za "tvoji sitovku". Nevim co by to delalo kdyby jste byli pripojeni oba soucasne, ale v nejhorsim staci pockat az se odpojis....

 

BTW: Pokud bych chtel spachat skutecnej Inet zlocin (ukradeni dulezitejch dat, bankovni loupez, ...) tak wifi je k tomu idealni prostredek. Notebook do auta, chvilu budes jezdit po sidlisti nez najdes vhodnou sit, par minut prace, a vypatrat te bude temer nemozne...

 

Mozna jsem paranoik, ale bacha na to :)

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je radost...

Takze jeste pro upresneni - ma cenu nastavovat WEP na 256bitovy klic, nebo je to uz jedno, resp. nezpomaluje to neumerne prenos? Co se tyka nazvu site, myslel jsem, ze to AP vysilat musi, jinak se tam nepripojim.

A da se krome tech veci, co vypisujes nahore to jeste nejak lip zabezpecit? Do dratu se mi moc nechce, jsem docela rad, ze jsem se toho zbavil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nastavis aby AP vysilalo jmeno site, tak ho z nota uvidis kdyz das vyhledat dostupne site. Pokud to nezadas (aby to AP vysilalo) tak to musis manualne napsat (nastavit na notovi).

Rekl bych ze WEP prenos nijak nezpomaluje, takze rozhodne pouzit a obcas zmenit heslo a pokud lze nastavit na pevno MAC tak nastavit. To plati i pro DHCP (vypnout a natvrdo nastavit IP). Mozna to bude nepohodlne ale potencionalnimu utocnikovi davas do cesty hodne prekazek.

 

Pripominam, ze nejsem zadnej hacker a vyse uvedene jsem pochytil z netu :oops: (pokud se v necem mylim tak me prosim opravte). Pokud o tom chces vedet vic tak doporucuji projit odborne (wifi a hackersky) zamerene weby.

 

Jemny uvod do "Jak hacknout WiFi" je zde: http://hysteria.sk/prielom/19/#6

a nejake poctenicko taky tady: http://hysteria.sk/prielom/18/#4

 

... a hlavne zadnou paniku a paranoiu :wink:

 

Nik

 

BTW: Admini nechce te to dat do FAQ (az bude), aby jsme sirili osvetu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil smaznout nazev site a dopadlo to tak, ze jsem se nebyl schopny pripojit. Resp. Windows se se mnou odmitly bez zadani nazvu site vubec bavit. V administraci routeru neni vubec moznost, zda nazev site vysilat nebo ne. Proste jen kolonka s nazvem site. Router si necha vnutit prazdne pole pro SSID, ale pak to dopadne jak pisu vys.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm zvlastni. Tek se koukam na linksys (tento wifi AP jsem chvili mel) a maji tu wifi security notes. Takze jen vycuc:

 

* Change the default SSID.

* Disable SSID Broadcasts.

* Change the default password for the Administrator account.

* Enable MAC Address Filtering.

* Change the SSID periodically.

* Enable WEP 128-bit Encryption. Please note that this will reduce your network performance.

* Change the WEP encryption keys periodically.

 

Jinak cele info je na http://www.linksys.com/splash/wirelessnotes.asp

Takze zkus zapatrat v nastaveni AP po vypinaci SSID broadcast (coz by melo delat to co jsem popisoval vyse)

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se mi konecne podarilo vsechno propojit tak, aby to fachcilo jak ma. Uf. No ale jeste jedna vec me ted nastvala. Na tom AP jsem zmeni IP adresu a ted se k nemu nemuzu pripojit, abych si ho mohl nastavit. Jistota je, ze chyba je u me, ale nevim v cem. Zadam normalne IP toho APcka, ale v browseru se mi ten nastavovaci screen neukaze. Proste se to nepripoji. Kdyz ale tu IP pingnu, tak odpoved je. Zkousel jsem to jak vzduchem (wi-fi) tak propojenim notebooku a AP sitovou snurou. Nastavit to potrebuju, protoze tam nemam zadny zabezpeceni. Proto vas prosim o pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas vypnuty proxy???me to taky porad blblo...nemohl jsem se vubec pripojit na AP jak z kabelu tak z wifi...ted to ale slape jak hodinky...zkus projit moznosti internetu, vypnout proxy a automaticke pripojeni...jinak nevim, ja mam US Robotics Cau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, na hysterce nic nemam. Nasel jsem na ni odkaz asi pred pul rokem na OCforu (prave na jizdu po Blave). Byl jsem tehdy na stazi ve Fr. tak jsem se po vecerech trochu nudil, tak jsem louskal Prielom. A nutno rict ze dost dobry pocteni (i kdyz asi polovine clanku o exploitech a hacku linuxu nerozumim). Od te doby jsem kapku opatrnejsi a taky paranoidnejsi :lol:;)

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas vypnuty proxy???me to taky porad blblo...nemohl jsem se vubec pripojit na AP jak z kabelu tak z wifi...ted to ale slape jak hodinky...zkus projit moznosti internetu, vypnout proxy a automaticke pripojeni...jinak nevim, ja mam US Robotics Cau

Proxy jsem vypnul, FW taky... K nastaveni se ale stejne nemuzu dostat. :x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...