Přejít na obsah

Ostré kontrastní barvy - problémy


Návštěvník goofy75

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Domnívám se, že jde o nekvalitní kabel scart. Mám stejný problém. Jedu digi přes DVD rekordér (samozřejmě na TV scart RGB - jinak to nejde) a kvalita taky pokulhává. Dnes jdu koupit pořádné scarty (ten dodávanej u setoboxu stojí za ....). Pak napíšu jak jsem dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

Mechanickou rozdvojku asi nelze použít - dva signály by se zřejmě rušily. A přepínací není vhodná z důvodu snížení kvality a nutnosti ručního přepínání - fuj, jak bych potom nahrával pomocí času - to bych musem přes noc vstávat a přepínat a já sotva vstanu ráno.

 

A ještě jedna poznámka - ten problém s barvama může dělat špatné nastavení DVD (videa) nebo TV - je potřeba v obou nastavit výstup obrazu na "RGB" stejně jako na setoboxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

Tak jsem koupil pořádnej scart kabel a obraz je konečně perfektní. Taky jsem nahradil všechny obyčejné konektory na rozvodu za F-konektory (mám napojené 4 TV) a úroveň signálu je o 2% vyšší než doposud (asi jsem měl někde špatný spoj, anebo to je těmi konektory). Prozatím jsem nezpozoroval žádné problémy s kvalitou obrazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník goofy75

Já mám Profigold. Ale u mě byl jinej problém.

Já mám v TV 3 scarty, jeden RGB a dva S-video, ale nemám obyčejný scart video.

No a přes ten RGB scart jsem měl zapojené DVD.

Technik z UPC mi samozřejmě neporadil vůbec, i když jsem mu řek, když tu byl podruhé, že je možná problém právě v tom, že mám jen RGB a S-video.

Nicméně jsem se nechtěl vzdát propojení DVD a TV přes RGB scart.

Nakonec mi nic jiného nezbylo a DVD mám zapojeno přes scart S-video a STB přes scart RGB.

Jsem laik, tak nechápu, proč nejde zapojit STB do scartu S-video.

Technik samozřejmě nic nevěděl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moki

Koupil jsem kabel s feritovým filtrem (odstraňuje elektromagnetické rušení) "Profigold PGV7392" za cca 550,-Kč. Co se týká zapojení, tak mám vše zapojeno v sérii, tedy "STB scart out ═ scart in DVD rekordér scart out ═ TV scart in (RGB).

Vše bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...