Přejít na obsah

Ostré kontrastní barvy - problémy


Návštěvník goofy75

Doporučené příspěvky

Návštěvník goofy75

Dobrý den, mám UPC digital necelý týden. Vše víceméně ok, až na barvy.

Pokud se na jakémkoli kanálu objeví kontrastnější barvy (např. znělky na ČT nebo Primě, nebo třeba dnes animovaný film Auta na HBO), barvy začnou vyskakovat do černobílé a obraz se třese. Pokud je to znělka, tak budiž, ale pokud je to celý film, nedá se na to koukat.

Psal jsem na UPC, ale znáte to... :(

Nevíte někdo, co s tím? Jestli to můžu upravit sám, nebo je to na přivoláni technika, nebo to prostě dělá digital běžně.....

Děkuji moc za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O podobnem problemu jsem jeste neslysel, jediny co me napada je zkusit prepnout vystup z STB na RGB nebo naopak na CVBS podle toho cotam zrovna mate nastaveno.

Eventualne prekontrolovat zapojeni propojovaciho tkabelu.

Jinak je potreba zjistit jestli je zavada na TV nebo na STB, pokud TV s jinym zarizenim nema problem tak to bude tim STB a pak pomuze asi jednice vymena, ale mozna nekdo jeste úprijde s lepsi radou.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník goofy75

Dík za typ, ale bohužel, je to stejný...chvíli počkám na nějakej jinej typ a pak asi zavolám technika...

No ale už se těším na technika z UPC, co sem pošlou. Ten minulej o digitalu věděl míň než já :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník goofy75

Tak jsem to přes sousedy neřešil, naše vztahy nejsou nejlepší.

A jelikož problémů bylo více (k těm barvám ještě špatně fungující dálkové, nefungující dolby digital) tak jsem si pozval technika.

Nikdy se s tím prej nesetkal, a vyměnil mi STB, ale bohužel to nepomohlo.

Táži se tedy zde, jestli by se nenašel někdo, kdo by mi s tím pomohl.

V televizi mám 3 scarty, 1x RGB + 2xS-video.

Když to zapojím přes ten RGB scart, tak to bervy nevyhazuje a vše funguje dobře, ale já přes to RGB pouštím DVD.

Zbývají 2 scarty s-video, ale na obou to blbne. Nemám žádný scart s klasickým videem, ale myslel jsem s, že by to nemělo být problém...

Když se na UPC digital dívám přes video, které je zapojeno do toho s-video scartu, taky barvy neskáčou, ale kvalita obrazu je horší...

Uvažoval jsem o rozdvojce scartu, kterou bych dal do TV do toho RGB scartu, ale mám strach o zhoršenou kvalitu obrazu... Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo nevíte jak s tím naložit?

Děkuji moc za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník goofy75

A to budu muset ručně přepínat pokud se budu chtít dívat na DVD nebo UPC?

Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale se scart rozdvojkama nemám žádné zkušenosti.

A proč je ta nepřepínací k ničemu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...