Přejít na obsah

Garantovaná megabitová linka?


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Návštěvník gambrinus_63
Ukažte mi někoho z normálních lidí nad 40 let, který by jásal nad rychlostí 1000 kbps, nebo dokonce 2000 kbps a než 150 /50 kbps, tak si radši nechá modem. Já nepotřebuji si nechat rvat dom internet o super rychlosti, když stejně na některé stránky to musí čekat. Ale každý na to máme asi jiný pohled a monopoly aby ubývaly, tak pro změnu přibývají.

 

Připadám si naprosto normální, čtyřicet už mi taky bylo a tak se dobrovolně hlásím na tvou výzvu. Když Karneval zvyšoval na 1000kbps, opravdu jsem "jásal" nad tou rychlostíí. A co se týká načítání stránek - ano byly párkrát problémy s proxynama, ale pokuď je stav OK, neznam stránku na kterou bych musel čekat tak, že by mě to vadilo. :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem se ptal co se myslí pod heslem "garantovaná rychlost". Není to to, co byste čekali - garance rychlosti na internet, je to pouze garance rychlosti mezi vaším počítačem a nejbližším serverem Karnevalu, na který jste připojeni! To, jakou rychlost máte na internet, vám nikdo neřekne. Prý je to v každém městě různé, a závisí to i na počtu uživatelů.

Takže pokud máte štěstí a Karneval si koupil ve vašem městě rychlé připojení a ještě tam nemá dost uživatelů, tak asi tu "garantovanou rychlost" dosáhnete i ve směru na internet. Pokud ale máte smůlu, a nechtělo se mu moc utrácet za rychlé připojení ve vašem městě, a navíc se mu tam už přihlásilo hodně uživatelů, tak to se s nima budete muset podělit úplně stejně (nebo ještě v horším poměru), jako u ADSL - 1:50 apod.

No a protože to není nic, s čím by se mohli chlubit, tak to nikde nenajdete napsané, dokonce ani na infolince vám to tak přesně neřeknou, a navíc to z nich leze jak z chlupaté deky, a ještě si vás přehazují z jednoho operátora na druhého jak horký brambor!

 

Tak do toho já rozhodně nepůjdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a muzes do toho vubec jit?....protoze jakykoli jiny pripojeny zatim kabelovkam nekonkuruje kombinaci skutecne dosahovana rychlosti / datovym limit / cena..... zeptej se kteryhokoli uzivateli jestli pocitil agregaci 1:50...fakt by me to zajimalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Tak jsem se ptal co se myslí pod heslem "garantovaná rychlost". Není to to, co byste čekali - garance rychlosti na internet, je to pouze garance rychlosti mezi vaším počítačem a nejbližším serverem Karnevalu, na který jste připojeni! To, jakou rychlost máte na internet, vám nikdo neřekne. Prý je to v každém městě různé, a závisí to i na počtu uživatelů.

Takže pokud máte štěstí a Karneval si koupil ve vašem městě rychlé připojení a ještě tam nemá dost uživatelů, tak asi tu "garantovanou rychlost" dosáhnete i ve směru na internet. Pokud ale máte smůlu, a nechtělo se mu moc utrácet za rychlé připojení ve vašem městě, a navíc se mu tam už přihlásilo hodně uživatelů, tak to se s nima budete muset podělit úplně stejně (nebo ještě v horším poměru), jako u ADSL - 1:50 apod.

No a protože to není nic, s čím by se mohli chlubit, tak to nikde nenajdete napsané, dokonce ani na infolince vám to tak přesně neřeknou, a navíc to z nich leze jak z chlupaté deky, a ještě si vás přehazují z jednoho operátora na druhého jak horký brambor!

 

Tak do toho já rozhodně nepůjdu.

 

No tak on Karneval asi těžko může garantovat nějakou rychlost připojení k cizím serverům, ale měl by garantovat třeba rychlost do NIXu - tu může ovlivnit.

 

Je tady někdo komu to (zhruba) na tom megabitu nebo dvou megabitech nejede?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se ptal co se myslí pod heslem "garantovaná rychlost". Není to to, co byste čekali - garance rychlosti na internet, je to pouze garance rychlosti mezi vaším počítačem a nejbližším serverem Karnevalu, na který jste připojeni! To, jakou rychlost máte na internet, vám nikdo neřekne. Prý je to v každém městě různé, a závisí to i na počtu uživatelů.

Takže pokud máte štěstí a Karneval si koupil ve vašem městě rychlé připojení a ještě tam nemá dost uživatelů, tak asi tu "garantovanou rychlost" dosáhnete i ve směru na internet. Pokud ale máte smůlu, a nechtělo se mu moc utrácet za rychlé připojení ve vašem městě, a navíc se mu tam už přihlásilo hodně uživatelů, tak to se s nima budete muset podělit úplně stejně (nebo ještě v horším poměru), jako u ADSL - 1:50 apod.

No a protože to není nic, s čím by se mohli chlubit, tak to nikde nenajdete napsané, dokonce ani na infolince vám to tak přesně neřeknou, a navíc to z nich leze jak z chlupaté deky, a ještě si vás přehazují z jednoho operátora na druhého jak horký brambor!

 

Tak do toho já rozhodně nepůjdu.

 

Když si to přečtu tak musím říci, že píšeš naprostý bláboly. Ty si myslíš, že si Karneval kupuje v každým městě konektivitu? Když dáš tracert někam tak ti to ukáže kudy to běhá a určitě to nebude na začátku přes cizí servery. Určitě si pronajímají vlákna.

Ta rychlost je garantována vrámci jejich sítě - to znamená na centrální servery asi v Praze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek
a muzes do toho vubec jit?....protoze jakykoli jiny pripojeny zatim kabelovkam nekonkuruje kombinaci skutecne dosahovana rychlosti / datovym limit / cena..... zeptej se kteryhokoli uzivateli jestli pocitil agregaci 1:50...fakt by me to zajimalo...

Souhlasim - porovnavat garantovanou rychlost a agregaci pro kabel vs adsl je bezpredmetny, kabel ma jasne navrch. U dsl je to dany zapojenim ustreden a diktatem Telecomu, kdezto u kabelovky je to spis o realne propustnosti -> kabel ma tu garanci rychlosti rozhodne realnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je blabol, u DSL lze technicky garantovat kazdemu zakaznikovi agregaci 1:1 bez sebemensich problemu, u kabelovky to mozny neni.. vzdy tam bude agregace a zaroven realna propustnost kabelu je o dost nizsi nez adsl (tim nemluvim o soucasnem adsl, ale o technologii jako takove)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Blabol ? V jinym tematu jsem psal, ze agregace (ci jak to nazyvat) je napr. u Telecomu uplatnovana i u linek po zpomaleni FUPem, tzn. ze mam mit 64/32 coz cini tu sluzbu jeste jakztakz pouzitelnou, ale ne ze tam stahuju 500 bajtu za sekundu. A to mluvim z vlastni zkusenosti, videl jsem jak se ta linka po zpomaleni chovala, to nebylo pouzitelny pripojeni !

 

Pokud vim, tak Telecom nasadil pevnou agregaci na ustrednach na 1:50.

K cemu nam je tvoje uvaha o technologii ADSL, kdyz skutecnost je takova, ze ve vetsine pripadu vede kabel nad ADSL realne o vic nez nekolik procent ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník iNDYCZ

Sherlock: Co to tady meles za blaboly??? Zapomen na to, ze si Karneval v kazdem meste kupuje pripojeni na internet. Beztak to vsechno vali po optice do Prahy a az tam je nejaka pripojka do NIXu a do ciziny (tedy na Internet). Bohuzel Karneval nezverejnuje svoji topologii jako UPC, ale muzes to zjistit napr. pomoci cmd utlity tracert. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je blabol, u DSL lze technicky garantovat kazdemu zakaznikovi agregaci 1:1 bez sebemensich problemu, u kabelovky to mozny neni.. vzdy tam bude agregace a zaroven realna propustnost kabelu je o dost nizsi nez adsl (tim nemluvim o soucasnem adsl, ale o technologii jako takove)

 

Když už tu mluvíš o technologii, víš jak funguje DOCIS 1, 1.1, 2 ? Víš jakou přenosovou kapacitu má kabelovka ? Porovnáváš tu neporovnatelné bez znalosti technologie. Než tu budeš něco obhajovat nebo pomlouva, tak se alespoň zajímej o tu druhou stranu, kterou haníš. :oops:

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...