Přejít na obsah

Problem s rychlosti uploadu na dvojnasobek


Návštěvník Tukancheez

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tukancheez

Zdravim,

 

objednal jsem si nedavno dvojnasobny upload pro sluzbu classic (8mbit/1mbit) ...takze bych mel dostat 2mbit, problem je v tom, ze rychlost se maximalne dostane na tuto hranici

 

Upload: 1,138.65 kbit/s (142.33 kB/s)

 

Vsechny antiviry, merice stazenych dat, a ruzne kravinky vypnute...HW firewall v Edimaxu KP6104 tez vypnut...

http://www.edimax.com/en/produce_detail ... &pl2_id=21

 

Technik mi dnes poradil, ze zrejme zkusit naprimo propojeni PC modem...

 

Proto se ptam zda staci to TCP/IP vyplnit 3 polozky adresu (mam vlastni placenou) 84.242.xx.xx dale pak maska site 255.255.255.192 a vychozi brana podobne jako IP adresa, tyto 3 polozky tu mam na papire.

Ted netusim jake vyplnit DNS?

 

Chci o zkusit propojit na primo, abych zjistil zda to brzdi router ci zda je problem v tom, ze sice mam aktivovanou sluzbu 2x upload ale bude mi pustena az k 1.10.. samozrejme mne nic takoveho receno nebylo... dostal jsem pouze intrukce, ze do 2 dnu to bude...

 

Navic dnes technik potvrdil, ze to mam opravdu aktivovane... tak jsem z toho vseho jelen a rad bych tento problem zkusil vyresit s pomoci Vasich sil a napadu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez
Mam taky Edimax 6104, takze vim, ze DNSka najdes lehce tak, ze do prohlizece napises http://192.168.2.1. Zepta se te to na uzivatele/heslo - pokud jsi to nemenil, tak default je admin/1234. Pak uz staci jen kliknout na Status a nasledne na Internet connection.

Jj to jsem nasel... jen stale nechapu v cem muze byt problem ;) ...

 

Stale ziju v domneni ze me tu rychlost router brzdit nemuze ;) ...prijde mi to divny, zkusil jsem to na 3 ruznych PC, vzdy stejna hodnota...meril jsem prevazne na rychlost.cz a pak jsem to zkusil na speedtest.net na bratislavu a vyslo mi 8009/1020..nekde je zrada, rekl bych, ale ze mi ta sluzba bude spustena az k 1mu dni...jak uz tu nekdo psal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH

Jj to jsem nasel... jen stale nechapu v cem muze byt problem ;) ...

 

Stale ziju v domneni ze me tu rychlost router brzdit nemuze ;) ...prijde mi to divny, zkusil jsem to na 3 ruznych PC, vzdy stejna hodnota...meril jsem prevazne na rychlost.cz a pak jsem to zkusil na speedtest.net na bratislavu a vyslo mi 8009/1020..nekde je zrada, rekl bych, ale ze mi ta sluzba bude spustena az k 1mu dni...jak uz tu nekdo psal...

 

Nevim jak presne probiha objednani sluzby, ale podle te rychlosit se mi nezda ze bys double up mel aktivovany. Vliv routeru je blbost a snaha technika problem odpalkovat. Spise si se stal obeti celkoveho UPC bordelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mam uplne stejnej problem. Navic mi po aktivaci boostru zmizely ze stranky muj.karneval informace o tarifu. Naq muj dotaz, proc mi to nefunguje a proc mam ted bordel v profilu mi odepsali, ze je vsechno OK a vsechno slape. Proste bordel :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník dj.kure

Na tomto foru se to uz resilo jestli se nepletu a vysledek byl asi takovy, ze byla dana lokalita natolik zatizena, ze proste nebylo mozne ze site "vymacknout" vice.

 

Vyzkousejte test treba ve 3-4 hodiny rano, jestli bude rozdil.

 

Ja mam UPC Easy 3072/256 s Boosterem (512kbit upload) a ani ten neběží "naplno" maximálně kolem 480kb/s ... mno prostě je to čimdál horší. Zlatej starej Kaneval, tam to běželo minimálně 100% rychlostí, většinou ještě rychleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Eric Cartman

Možná někomu z Vás pomůže , co se mi podařilo na vlastní kůži zjistit .

Mám UPC Classic

 

30.12.2007 jsem zažádal o doplňkovou službu " Dvojnásobný upload " .

Od operátorky kontaktního centra jsem obdržel odpověď : " Navýšení služby dvojnásobný upload proběhne do 24 hod. restartujte prosím modem z elektrické sítě " .

Samozřejmě nic se nezměnilo a rychlost se nezvýšila ani příští měsíc .

 

Přisuzoval jsem tento neduh zastaralé síťové kartě .

Po delší nemoci , když jsem konečně síťovou kartu vyměnil , opět žádná změna .

 

Proto jsem 19.4.2008 kontaktoval klientské centrum a to kontaktním formulářem .

Odpověď zněla : " Bylo prověřeno Vaše připojení a Váš modem bohužel vykazuje vysokou ztrátovost.Prosím prověřte koaxiální kabel a případně kontaktujte telefonicky technickou podporu přímo od modemu,aktuální situace s Vámi bude prověřena a popřípadě naplánován servis.

Děkujeme za pochopení.

 

1.5.2008 jsem se odhodlal zavolat na klientské centrum . ( 241 005 100 )

24 x mi zahráli a po 14. minutách se konečně ozval spojovatel , který mě přepojil na operátora technické podpory datových služeb .

Toto přepojování trvalo dalších zhruba 11 minut .

Konečně se mi dostalo potěšení popovídat si s operátorem , který mě velice nepotěšil .

Konstatoval , že modem žádnou ztrátovost nevykazuje a jen tak mimochodem dodal , že na bývalých sítích Karnevalu tuto službu nelze v současné době poskytovat díky čemusi zastaralému .

 

Díky dementům z UPC jsem lehčí o 139 Kč za telefonát na klientské centrum .

Dále jsem lehčí o 4 x 99 Kč za službu , kterou mi nelze poskytnout .

Věřím tomu , že budu lehčí i o poplatek za zrušení služby , kteru nelze poskytnout .

Pokud se tak stane , bude to poplatek poslední .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pokud je to skutecne tak jak pises, tak bych zadal vraceni penez za sluzbu vcetne toho telefonatu.

Ale moc se me to nepozdava, obecne sit Karnevalu urcite neni horsi jak sit UPC, spis naopak, mozna by se tam mohlo jednat o lokalni problem.

Pokud by jsi mel problemy se ztratovosti tak to zjistis Pingem, nebo take v manageru modemu ( http://192.168.100.1 ).

Pokud zadna ztratovost neni, tak ciste teoreticky by se rychlost musela zvysit alespon oneco, rozhodne nemuze byt uplne stejna jako predtim.

Pokud se toto nestalo, tak z tebe delaji vola a je otazka jestli ti tu sluzbu vubec spusitli.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...