Jump to content

MSwamp

User
 • Posts

  141
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by MSwamp

 1. Já mám také záložní připojení pro osobní potřeby v domácnosti a "home office". Failover "routeru" Ubiquiti funguje výtečně, při běžícím příkazu ping vypadne max. pár paketů. Při teams hovoru tak jedno slovo. Vím, že to je pro domácnost trochu kanón na vrabce, ale je to paráda když se náhodu něco přihodí. I proto je potřeba, aby záložní připojení bylo dostupné neustále. Pokud bych měl počkat 10 min než najede kabelový modem pro záložní připojení tak ho skoro nepotřebuji. Když nejsem doma, mohu vzít LTE modem pro záložní připojení s sebou na dovolenou nebo třeba na chatu. Ale to už jsme OT.

 2. Proto je lepší modem mít pronajatý a cenou počítat do ceny internetu. Pak klidně, ať si každý rok mění modem za novější, hlavně když mi nechají bridge mód. Z technického hlediska ok, z ekologického by se mi to nelíbilo. 

  • Agree 2
  • Disagree 1
 3. V bytovém domě kde žije člen rodiny není společná anténa, pouze rozvody koaxiálu Vodafone (exUPC). I po zrušení služeb UPC zůstala zásuvka aktivní (cca 9 let zpět). Asi není důvod ji vypínat. Switch (nebo jak se tomu u kabelovky říká) ve sklepě je asi dimenzovaný, tak aby mohli být připojení všichni a nemuseli sem stále posílat technika. Ale to je jen moje domněnka. A nebo musí být zásuvka aktivní, tím že Vodafone zde supluje společnou anténu. 

  • Agree 1
 4. Vazba na MAC adresu pro mě byla výhodou. Když jsem jsem chtěl IP adresu mi to drželo a když jsem MAC adresu změnil změnila se i IP adresa. Ale neplatím si pevnou. V době kdy jsem si ji platil tak se chovalo to tuším stejně. Tj. když se změnila MAC adresa routeru na jinou než registrovanou, člověk nepoužíval svou placenou IP adresu. 

 5. Mám nabídku přechodu na tarif 500/50 Mb/s za stejnou cenu jako teď (300/20 Mb/s) bude to určitě znamenat výměnu modemu. Uškodím si v něčem (změnou modemu), když přejdu z Compalu na Arris? Vím, že Arris o něco více "žere šaliny".  Arris by byl stejně jako Compal provozován v bridge režimu, takže jen chci aby modemoval. Funkce routeru wifi atd. po něm nepotřebuji - nechci.  A vím, že Compal asi do budoucna za sítě Vodafone bude muset pryč. Nyní ho už nenabízí, takže to asi stejně nebude otázka jestli, ale kdy. 

  Díky

 6. Díky pánové.

   

  OTT Vodafone není až tak zajímavá, bez slevy za Vodafone internet pro mě vlastně vůbec zajímavá.  Šlo mi samozřejmě o DVB-C s CI katou a k tomu internet od T-Mob., už vím, že to nelze. 

×
×
 • Create New...