Přejít na obsah

Zapojeni domaci WiFi site - prosim o pomoc


Návštěvník dvojita5

Doporučené příspěvky

Návštěvník dvojita5

Protože v pár pojmech nemám jasno a nevím tudíž co přesně mám hledat, předem prosím pripadne odpovidače ve stylu "najdi, hledat": aby neodpovidali.

 

Měl bych představu :

za kabelovy modem dat WiFi AP a chtel bych aby umel:

- připojit 1-2 PC kabelem, zbytek (notebook, pripadne telefon) přes Wifi

- připojit sdílenou tiskárnu

- idealni by bylo, kdyby počítače komunikovali i mezi sebou

 

Mohl by mi někdo seriozne poradit, je-li to reálné a jestli ano, tak konkretni hardware?

V nejhorším bych oželel komunikaci PC mezi sebou a na tuto variantu jsem našel "D-Link DI-524UP"... je to dobrá volba?

 

Díky předem za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Měl jsem možnost jej vyzkoušet a nic takového se nedostavovalo. Zkusil bych do něj "narvat" nový firmware, který to možná zafixuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pepa70

No mi to taky nedelalo, se mi zda, ze to je nejaky problem tohoto routeru v kombinaci s upravami Karnevalu v posledni dobe (UPC).. :-( Najde se tu nekdo, kdo ma ted tento router a funguje mu bez problemu na rychlosti, jakou ma zaplacenou? DIk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dobrý den. Je nějaká možnost vyměnit UPC kabelový modem za zařížení, které bude router + wifi? Tak aby nemusely být připojeny za sebou. Např. stačí odpojit UPC modem a místo něho koupit ten Asus WL-500gP. Chtěl bych připojit jedno PC kabelem a jeden NTB wifi. NTB je ale většinou za jednou, až dvěmi železobetonovými zdmi (projde k němu wifi signál?) Děkuji za rady, jsem nováček a UPC mám týden. Jinak na stránkách UPC je u mého tarifu napsáno - možno připojit až 3 PC, to myslí asi routrem že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Je nějaká možnost vyměnit UPC kabelový modem za zařížení, které bude router + wifi? Tak aby nemusely být připojeny za sebou. Např. stačí odpojit UPC modem a místo něho koupit ten Asus WL-500gP. Chtěl bych připojit jedno PC kabelem a jeden NTB wifi. NTB je ale většinou za jednou, až dvěmi železobetonovými zdmi (projde k němu wifi signál?) Děkuji za rady, jsem nováček a UPC mám týden. Jinak na stránkách UPC je u mého tarifu napsáno - možno připojit až 3 PC, to myslí asi routrem že?

 

1) Kabelový modem nelze vyměnit za zařízení, které by zároveň fungovalo jako router, switch nebo Wi-Fi, je vázán na svou MAC adresu a pochybuji, že by na toto poskytovatel přistoupil, pokud tam budeš volat, dej vědet jak jsi dopadl,

 

2) Notebook by měl být přes dvě zdi vidět, záleží na výkonu Wi-Fi routeru a na příjmu Wi-Fi klienta v notebooku, obě tyto hodnoty lze zesílit přikoupením různých antén s různým ziskem v případě, že by signál byl slabý nebo žádný,

 

3) Jestliže máš tarif, ke kterému lez připojit 3 PC, máš tedy 3 IP adresy, pro propojení by ti stačil Switch, avšak tento jsem neviděl s Wi-Fi, tudíž ten Wi-Fi AP budeš potřebovat v kombinaci s routerem, třeba zde zmíněný ASUS.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobrý den. Tak jsem včera zakoupil ten Asus WL-500gP a zapojil ho za modem UPC Motorola. Kupodivu šlo vše až moc hladce a já napoprvé vše zapojil a ono to funguje. Samozřejmně jsem si dopomohl utilitou EZSetup wizard. Teď by mne jen zajímalo co mám nastaveno nesprávně, protože jsem určitě někde něco neudělal tak jak má být. Třeba jak bych měl nastavit zabezpečení, aby se za mými zády někdo nepřípojoval. Taky by me zajímalo, jestli se můžu pomocí Asuse připojit k jiným wifi zařízením z pc co nemá wifinu. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zjistil první problém. Na ntb připojeném wifinou nejede žádné internetové rádio. V pc2 ten problém není. Nastavení zabezpečení je high, může být v tom problé?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...