Přejít na obsah

Jak nastavit router na UPC?


Návštěvník gloom

Doporučené příspěvky

Návštěvník gloom

Zdravím,

dnes nám změnili tarif z Karneval 3M na UPC Easy. Mám doma router, ale zaboha nevím, jak ho nastavit. Nemůžete mě někdo aspoň nasměrovat?

 

Přes quick setup routeru si nastavím Static IP a pak mám nastavit:

IP Address

Subnet Mask

Default Gateway

Primary a Secondary DNS

 

Pak jsem se někde dočetl, že musím ještě naklonovat mac adresy.

 

Můžete mi někdo poradit, kde tyto data najdu, případně jestli je nutné klonovat ty adresy?

Našel jsem v nastavení WAN MAC Address a Your PC´s MAC Address.

 

Omlouvám se za hloupý dotaz, ale sítím nějak moc neholduju.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MeTo

Pokud jsi jen menil tarif a router byl zapojenej a funkcni uz pred zmenou tak neni co menit.

Jinak pevna IP se nenastavuje, v nastaveni ma byt spavne ze ziskat IP automaticky. (I pevnou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gloom

Právě že před tím jsem měl u Karnevalu 2ip adresy a tak jsem nepotřeboval router. Teď už máme jen 1IP a doma jsme dva uživatelé pc a ne a ne to rozjet. :oops:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MeTo

Aha, no kazdopadne i pokud si platis pevnou tak nastaveni je "ziskat IP automaticky". Nevim presne jak je to s tema MAC adresama, v pripade pevny se da neco zmenit na home.karneval.cz a v pripade dynamicky myslim neni treba menit nic... Teda kdyz sem mel dynamickou tak po pripojeni routeru misto PC nebylo treba nikde nic nastavovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče nastavení WAN na Routeru, nastavíš v každém případě Dynamic IP. Pokud si připlácíš za pevnou IP, pak musíš nastavit MAC adresu Routeru na https://muj.karneval.cz/internet/tcpip.php . Pokud nepřiplácíš, nic jiného nenastavuješ. klonovat MAC adresu můžeš, ale nemusíš, jen se ti při jiném MAC změní IP, ale pokud bude Router v provozu non-stop, získáš tím v podstatě pevnou IP.

Co se týče nastavení LAN, zde je nejjednodušší použít DHCP s rezervací vnitřních IP, aby byly stále stejné.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

ahoj,snad mi poradite. mam UPC easy(nemam pevnou IP) a poridil sem si router DI-604. problem je,ze po propojeni mi nejde internet a nejde to ani nastavit..snazim se to udelat pres dynamickou ip,ale pri testu mi to hlasi problem mezi modemem a routerem. pomuze kdyz natvrdo zmenim MAC adresu ze sitovky na adresu toho routeru v nastaveni upc?predem diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Pokusil bych se nejdříve zapojit router za modem, který následovně vypneš z el. sítě, dáš mu minutku a poté opět zapneš. Důvodem je, aby si modem načetl MAC tvojeho nového routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...