Přejít na obsah

Digitalní příjem ano, ale jak zaznamenávat pořady?


Návštěvník GeorgeB

Doporučené příspěvky

Stojím teď před velkým dilema. Prosím o radu.

Jsem dlouholetý zákazník Karnevalu a kromě analogového TV signálu přijímám i vysokorychlostní internet, přes který provozuji taktéž VOIP telefonování. Před dvěma lety jsem si pořídil ještě videorekordér (abych obehrál svůj velký arsenál VHS kazet, než půjdou do popelnice). Žil jsem v domnění, že politici a operátoři nebudou chrápat a spustí již vychytané digitální vysílání TV signálu se vším všudy, tedy i s možností záznamových zařízení (STB+HDD, případně vyřeší tento problém také s DVD rekordérem), poté přejdu na digitální příjem TV. Bohužel jsem si opět neuvědomil, kde žiji..!

Samozřejmě videorekordér se porouchal měsíc po záruce.

Chci si nadále zaznamenávat, při mé nepřítomnosti doma, pořady a filmy, abych si je shlédnul později.

Krokem zpátky by byla koupě DVD rekordéru bez DVB-tuneru. Bohužel pro příjem kabelového signálu není použitelný žádný DVB tuner prodávaný na českém trhu.

STB+HDD je od Karnevalu v nedohlednu a jiný výrobek pro příjem Karneval nedovoluje.

Poraďte mi prosím, dá-li se tento problém nějak u Karnevalu vyřešit.

Poslední řešení je možnost Karneval vypovědět a přejít na O2TV na technologii IPTV, ale tuto možnost nechci zatím použít. Problém zaznamenávat si filmy na záznamové zařízení (např. DVD rekordér) bych tímto u O2TV nevyřešil. Např. HBO kanál prý nelze zaznamenávat.

Pouze funguje týdenní služba tzv. Archiv, který umožňuje film shlédnout jen do týdne. Toto mně nevyhovuje. Nechci být nikam termínově tlačen...

Předem děkuji za Vaše konstruktivní rady.

George

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objevil jsem ve fóru následující článek.

 

radimp Zaslal: ne, 21.1.2007, 21:55 Předmět: STB + DVD Rekordér s HDD

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Pokud zněl dotaz jak funguje, odpovídám:

Mám necelý rok DVD rekordér s HDD Philips 3300H, připojený na STB Handan přes SCART (přes výstup TV, protože na druhém výstupu nerozeznával rekordér vysílání 16:9, prostě se nepřepínal). STB měl problémy s časovačem při vypínání, nový firmware chybu odstranil. Co se týče nahrávání, z HBO je velice kvalitní i přes dekódování a nové kódování, není patrný zásadní úbytek kvality (možná na velkém LCD, ale na klasické TV ne), dlouho jsem váhal mezi nahráváním z tuneru a z STB, nakonec nahrávám z STB přes SCART, sice má neduhy digitálního příjmu, ale nižší šum a hlavně jde nahrávat 16:9 (z poslední doby např. BlackBooks na ČT2). Myslím, že analog na kabelu je stejně braný většinou z digitálu, takže je to jedno. Nahrávat z takových kanálů, jako je Film+ nebo Nonstop kino je stejně k ničemu, kvalita streamu je mizerná. Obecně spokojenost, ideální by byl STB s HDD, ale to asi dlouho nebude a taky bude problém dostat záznam ven z STB v digitální kvalitě.

_____________________________________________________________

 

Na základě tohoto článku mne napadla možnost koupit DVD rekorder s HDD asi Zn. Panasonic DMR-EH55 bez digitalního tuneru (bohužel, DVB-C není k prodeji) a zapojit vše, jak je výše uvedeno. Mám však obavy a potvrďte mi je nebo vyvraťte, zda bude možné na jeden program se dívat a jiný nahrávat, když bude příjem signálu přes STB.

Mám dojem, že dodávaný STB od Karnevalu má jen jeden Tuner, takže to asi nebude možné...

George

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Přesně tak jak píšeš, STB dodávaný společností Karneval má jeden tuner, tudíž není možné se na jeden kanál dívat a druhý nahrávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem se dozvěděl, že za 200,-Kč měsíčně zapůjčují druhý STB(jiný STB než od Karnevalu nepovolují, takže je nelze zakoupit jinde), ale to raději zůstanu u analogového příjmu a zakoupím DVD rekord. s HDD. Jsem přesvědčenn (při přístupu operátorů a jejich pružnosti plnohodnotně realizovat nové věci) , že analogový signál bude šířen do roku 2015, takže ten DVD rekordér bohatě zhodnotím....

Využívám od Karnevalu kabelovou nabídku Komplet s HBO. Ale sleduji jen kanál HBO a CT1 a Novu (na jiné nezbývá čas..). Měl jsem v úmyslu přejít na levnější variantu a ušetřit nějakou korunu. Používání HBO je však podmíněno používáním nabídky Standard (s digitalním příjmem nebo Komplet - analog.příjem). Digitál však nemají propracovaný s variantou SPT+HDD...

V podstatě tímto rozhodnutím diskriminují diváky.

George

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlím v Brně. Doposud příjmám analogový signál...

Nerozumím Ti. Mám to chápat tak, že divácí v Praze, kteří nemají digitalní příjem TV signálu již HBO nemohou přijímat nebo obdrží zdarma druhý STB..?

Pochop, potřebuji zařízení např. STB s HDD (nebo DVD rekordér) pro zaznamenávání pořadů. Samozřejmě v situaci, že na jedem program se dívám a jiný nahrávám.

Nechci toho příliš, jen využít vymoženosti 21 století... To mi Karneval s kabelovkou zatím neumožňuje.

George.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč druhý, nejdříve musíš dostat ten první :D

 

Zůstala mi kompletní analogová nabídka, t.z že pouze HBO musím sledovat z DVB-C ( ještě tam je Film Box, Viassat History a Explorer ....)

Pokud budeš nahrávat HBO z STB tak se bohužel nemůžeš koukat na nic jiného z STB, ale to je vlastnost DVB technologie. Co TV to STB. Pokud budou dávat DVR (STB s HDD) tak to podle ohlasů nahrává třeba HBO a zároveň můžeš koukat na ČT1. Později se na tu nahrávku můžeš podívat.

S normálním STB máš na STB puštěný HBO, který nahráváš na DVD a na TV si pustíš libovolný program z analogu

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to Vám Karneval automaticky oznámil a dodal STB nebo jsi se o to musel přihlásit?

V Brně to ještě asi nefunguje. To by mne asi oznámili...

Jakou analogovou nabídku přijímáš. Já "Komplet".

Takže tak, jak to píšeš mohu v každém případě vždy jeden TV kanál sledovat a druhý kanál případně zaznamenávat na DVDčko. Jde jen o to, zda využít digitalní signál, či analogový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako obvykle ade dochází k matení pojmů, je nutno rozlišovat kanál jako rozsah přenosových frekvencí a kanál jako jeden televizní program, dovolím si proto upřesnit některá tvrzení:

Jeden tv kanál=Jeden analogový tv program, nebo jeden digitální multiplex

digitální multiplex=soubor několika tv a rozhl. programů a dalších služeb (v DVB-T zpravidla 4, v DVB-C Karneval zpravidla 10 až 12 nebo 4 u ZDF, ovšem v lepší kvalitě).

jeden tv tuner se ladí na jeden konkrétní kanál, čili v jednom okamžiku přijímá celý digitální multiplex (nebo v analogu jeden program)

Z principu DVB vyplývá, že mohu v jednom okamžiku nahrávat celý multiplex, tedy všechny programy z jednoho multiplexu/kanálu současně a tedy i jden program sledovat a jiný/jiné nahrávat. Výhoda dvou a více tunerů spočívá tedy v tom, že mohu mít naladěny dva nebo více kanálů/multiplexu se všemi z toho plynoucími výhodami.

Nemám a neznám STB Handan, takže nekomentuji.

Používám PCI kardu Technisat CableStar avyužívám všech výhod DVB-C a PC, tj. programování nahrávek s využitím EPG až týden dopředu včetně hibernace PC, bohužel (nebo bohudík?) vše pouze z muxu 410 MHz, tedy výběr z nekódovaných programů ČT1, ČT2, Nova, Prima, atd,

Uvedená karta nemá slot pro dekódovací kartu, takže ji nelze jednoduše použít na kódované kanály/programy, ..ufr, to by stačilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to Vám Karneval automaticky oznámil a dodal STB nebo jsi se o to musel přihlásit?

V Brně to ještě asi nefunguje. To by mne asi oznámili...

Jakou analogovou nabídku přijímáš. Já "Komplet".

Takže tak, jak to píšeš mohu v každém případě vždy jeden TV kanál sledovat a druhý kanál případně zaznamenávat na DVDčko. Jde jen o to, zda využít digitalní signál, či analogový.

Jedná se o klienty s HBO, mám Komplet s HBO.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...