Přejít na obsah

STB z HDD - bude?


Návštěvník Kema

Doporučené příspěvky

Návštěvník omicron

Když shrnu vaše reakce:

- je zcela zbytecne jakkoliv komentovat "muj blabol", nebot jsem to zde dal tak, jak jsem se dozvedel od cloveka z uvnitr Karnevalu, pokud je tu nekdo vice informovany, mel by to jasne dat najevo

 

- ten clovek jasne rekl, ze stavajici testovany HDD STB do nasazeni nepujde, a ze se od 1/2007 bude testovat jiz neco jineho, i kdyz snad pry ne tak dlouho !!!

 

- od nej rovnez vim, ze tzv. "testeri" vubec nejsou (rozhodne ne vetsinove) "skutecni testeri" jak jsem na to zvykli ze zahranici (tzn. skutecne nahodne vybrani laicti jedinci), nebo z jinych branzi, ale jsou to VETSINOU ZAMESTNANCI ci smluvni partneri Karnevalu, kteri delaji instalace (nebo jinak zprizneni jedinci) - dost bych tedy pochyboval o objektivite zdejsich prispevatelu, kteri o tomto STB hovori, ze jej maji na "testovani" doma (!)

 

- dle nej skutecne az tak Karneval nezajima uziv. komfort prijimace (na zakaznikovi pry prilis nezalezi), ale jednoznacne primarne otazka Conaxu a jeho bezpecnosti (a t take K pri testech sleduje, nic jineho je ani tak moc udajne nezajima). Proto take Karneval nezajima jakykoliv jiny vyrabeny STB s Conaxem, ktery neni vyroben ciste pro nej !

 

- mezi nami devcaty, nasadit do provozu dalsi takovy zastaraly STB (jak oten, co mame jiz doma), ktery se jiz cca rok testuje, a jehoz konstrukce musi byt uz zastarala - to je skutecne hodne podobne praktikam dejme tomu UPC, ale i asi Karnevalu

 

- co se tyka udajne "fuze" Karnevalu a UPC, to si naopak myslim ja, ze je blabol (rad to vezmu zpet), nebot v tisku pred casem zkreslene interpretovana skutecnost o nejake koupi byla ve skutecnosti zprava o tom, ze Karneval byl ovladnut zahranicni firmou, ktera shodou okolnosti rovnez vlastni UPC(resp. jeji kontrolni balik). Coz ale rozhodne neznamena, ze by se UPC a K. mely jakkoliv spojovat, nebo ze by UPC koupil K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Tak nevím, jak je tomu u testerů STB s HDD, ale například, když zaváděli telefonní služby, tak testeři byli skutečně i obyčejní zákazníci, tak nevidím důvod, proč by tento STB nemohli testovat též klienti Karnevalu. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

V některých bodech bych hodlal težce nesouhlasit:

 

Informace o tom, že Karneval svůj STB s HDD úplně stáhl a bude angažovat jiný není pravdivá. Nějaké spekulace tu prý byly, ale toť vše.

 

Karneval sice ryze "testery" odvedle nemají, ale vím o tom, že několika lidem (zdůrazňuji, že se nejednalo o žádné zaměstnance, atd) se STB, které nyní má veškerá většina klientů doma , ještě před ostrým vypuštěním do ruk dostalo. Polemizoval bych však, zda i u STB s HDD situace zůstává stejná.

 

Bezpečnost bude asi vždy patřit k hlavním faktorům, které společnosti zajímají, komfort podle mně nezanedbávají a snaží se flexibilně reagovat na nedostatky i bugy, a to tak, že vydají novy firmware (mluvíme-li čistě o STB).

 

Otázka zastaralosti zařízení a jeho testování. Chtěl bych radší "nový kousek", který díky "sirovému" firmwaru pomalu ani nemůžeš zapnout, popřipadě oceníš vyladěný STB, který podle mně není zastaralý, tedy alespoň momentálně?!

 

Fůze Karneval + UPC = no comment :)

 

PS: Nechci tvé odpovědi nijak shazovat, do jisté míry něco pravdou je, ale určitě ne vše a proto jsem se snažil věci alespoň částečně uvést na pravou míru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník omicron
V některých bodech bych hodlal težce nesouhlasit:

Informace o tom, že Karneval svůj STB s HDD úplně stáhl a bude angažovat jiný není pravdivá. Nějaké spekulace tu prý byly, ale toť vše.

....

Otázka zastaralosti zařízení a jeho testování. Chtěl bych radší "nový kousek", který díky "sirovému" firmwaru pomalu ani nemůžeš zapnout, popřipadě oceníš vyladěný STB, který podle mně není zastaralý, tedy alespoň momentálně?!

....

Fůze Karneval + UPC = no comment :)

 

PS: Nechci tvé odpovědi nijak shazovat, do jisté míry něco pravdou je, ale určitě ne vše a proto jsem se snažil věci alespoň částečně uvést na pravou míru.

 

Pokud si pozorne prectes me 2 prispevky o STB a testech, nemohu nikde najit nic o tom, ze bych tam psal neco o "...že Karneval svůj STB s HDD úplně stáhl ..." ??? Nic takoveho jsem nenapsal, takze me to prosim do ust nevkladej, ANO ?

PSal jsem jasne a citelne, ze clovek z uvnitr K. prohlasil, ze "...stavajici testovany HDD STB do nasazeni nepujde, a ze se od 1/2007 bude testovat jiz neco jineho..."

 

Nic vic, nic min, a NAPOSLEDY - neni to muj nazor, prohlaseni ani blabol (to pro "pinguin"), proste jsem jen ocitoval slova cloveka zevnitr ...

 

Co se tyka te zastaralosti, to uz je opravdu sila co jsi napsal, myslim, ze pokud da nejaky vyrobce nejaky obdobny vyrobek spotrebni elektroniky na trh, z valne vetsiny je to davno otestovano, vyzkouseno. Veskera testovani ma davno za sebou. Takze pokud chce nejaky zakaznik (a tim je i K) delat dalsi testy, ma k tomu jiste jine duvody, nez bezne provozni schopnosti napr. STB. Takze je jasne, ze na zakazniky zadne bugy ve firmware obvykle necihaji. V tomto pripade testovany STB skutecne zastaral nejenom moralne, ale i fyzicky, a jen diky paranoie K, aby nahodou nekdo jeho Conax nehacknul. To je videt i na abnormalnich bezpec. pravidlech, jako parovani karty a STB, kazdomesicni dalkova obnova karty, pri ktere mimoch. vzdy na nekolik dni spouste zakazniku jejich paket "vypadne" atd...

 

Za poslednich 15 let jsem si koupil mnoho znackove spotrebni elektroniky (nemluvim o IT), a vzdy byla zcela "nova", a ANI JEDNOU jsem me nestalo, ze bych musel neco vracet, ci upgradovat FW, ci podobne. Pokud k necemu takovemu doslo, bylo to asi jen ve 2 pripadech, kdy jsem takovym pristrojum, kde to slo ziskal nove vlastnosti, puvodne negarantovane (AV receiver, DVD player).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Jak říkáš, že mají být dávno otestovány. K tomu bych jen řekl, že u Handanu to tak asi není, hw je otestovaný, to ano, ale po softwarové stránce rozhodně ne. Karneval si to přeje šít přesně na míru.

 

A vubec, nebudu se tu hadat, zbytecnost. Jen abys vedel, jak to vlastně je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

Nerikam, ze rikas blabol, ale transformujes blabol :)

 

Vcera jsem mluvil v karnevalu s clovekem co to ma na starosti a rikal, ze to je blablol...

 

Videl jsem novou verzi fw, a vypada to uz mnohem lepe, asi tak jako kdyz MS vyda novou verzi windows :) Jeste par chybek vychytat ...

 

novy stb byl take handan, jenom s novou xiftem. Handan prodava STB, kde si odberatel muz zvolit design STB.

 

ad conax nemyslim si, ze zabezpeceni conaxu je ten duvod. Modul podmineneho pristupu bude uplne stejny jeko u stavajiciho STB. Takze bych to vubec nevidel jako hlavni duvod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
Jasně, důvodů je více a Karneval je vybíravy, ví proč :P

 

Dobrá, Karneval je vybíravý a třeba ještě může vybírat další rok, když mu jeden nestačí..., ale v tom případě na zákazníka z dost vysoka kašle. Tomu sice naservíruje a naúčtuje kupu programů, jen prémiové filmové - HBO, Cinemax, Nonstop Kino, ale je mu to vlastně na houby, protože koukat může stejně jen na jeden a maximálně si ten jeden na který kouká může nahrát. Takže dost na prd. No a až si to zaměstnanci Karnevalu dotestují tak... fúze UPC s Karnevalem byla již schválena a pan ředitel Bartoň prohlásil, že až se oni rozhodnou, že je snad čas pustit se do digitální kabelové televize, tak to bude na jiném principu a s jejich vlastními STB, učitě ne s HANDANy, kterté používá teď Karneval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...