Přejít na obsah

Jak nastavit DNS na routeru?


sodekcz

Doporučené příspěvky

Ahoj, narazil jsem na drobnější technický problém. Byla založena nová doména třetího řádu. Máme aplikaci, která na tuto doménu má pravidelně ukládat nějaká jednoduchá data a klienti, kteří data potřebují, si tato data stahují. Původní úložiště, fungující řádově deset let bylo providerem zrušeno, museli jsme zvolit nové, byť u stejného providera.

Jde mi o to, že "ukládající" počítač má na síti nastaveno hledat DNS na svém routeru (ADSL modem v bridgi + Mikrotik) a nedokázal novou doménu po založení několik hodin najít. Takže nedokázal data uložit. Trvalo to řádově několik hodin (méně než 24), než dokázal nové místo obsluhovat (nefungoval ping, FTP klient se nedokázal přes router na nové místo připojit). Dočasně jsem tedy na ukládajícím počítači nastavil DNS ručně klasicky na google a ukládání se rozjelo. Dnes jsem vrátil DNS zpět na lokální router a všechno funguje. Zřejmě tedy nějakou dobu trvalo, než se proreplikovaly záznamy DNS o nové doméně až na Mikrotik.

Teď mi jde o to, jak v principu v budoucnosti na menší lokální síti nastavit vnitřní router a kde mají počítače hledat DNS. Zda nechat lokální počítače hledat DNS na Mikrotiku (nejblžším routeru), nebo zda na Mikrotiku nastavit, aby poskytoval DNS od providera. Nebo zda je v tomto smyslu nastavení DNS pro lokální síť jendo. Na google to všechno směřovat nechci.

Díky za názory

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...