Jump to content

Jak nastavit DNS na routeru?


sodekcz
 Share

Recommended Posts

Ahoj, narazil jsem na drobnější technický problém. Byla založena nová doména třetího řádu. Máme aplikaci, která na tuto doménu má pravidelně ukládat nějaká jednoduchá data a klienti, kteří data potřebují, si tato data stahují. Původní úložiště, fungující řádově deset let bylo providerem zrušeno, museli jsme zvolit nové, byť u stejného providera.

Jde mi o to, že "ukládající" počítač má na síti nastaveno hledat DNS na svém routeru (ADSL modem v bridgi + Mikrotik) a nedokázal novou doménu po založení několik hodin najít. Takže nedokázal data uložit. Trvalo to řádově několik hodin (méně než 24), než dokázal nové místo obsluhovat (nefungoval ping, FTP klient se nedokázal přes router na nové místo připojit). Dočasně jsem tedy na ukládajícím počítači nastavil DNS ručně klasicky na google a ukládání se rozjelo. Dnes jsem vrátil DNS zpět na lokální router a všechno funguje. Zřejmě tedy nějakou dobu trvalo, než se proreplikovaly záznamy DNS o nové doméně až na Mikrotik.

Teď mi jde o to, jak v principu v budoucnosti na menší lokální síti nastavit vnitřní router a kde mají počítače hledat DNS. Zda nechat lokální počítače hledat DNS na Mikrotiku (nejblžším routeru), nebo zda na Mikrotiku nastavit, aby poskytoval DNS od providera. Nebo zda je v tomto smyslu nastavení DNS pro lokální síť jendo. Na google to všechno směřovat nechci.

Díky za názory

  • Jiná služba
  • -
  • -
  • Bridge
  • Brno
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...