Přejít na obsah

Meranie rychlosti - co je pravda?


Návštěvník seanx

Doporučené příspěvky

Návštěvník seanx

Zmeral som rychlost pripojenia cez kabel v Mozilla a Chrome.

Merania boli hned za sebou a tu su hodnoty:

Mozilla     -meranie na stranke UPC a meranie na speedtest ... 213/9 a 47/18

Chrome   -meranie na stranke UPC a meranie na speedtest ...  9,7/20 a 21/19

Ako mam tomu rozumiet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Zapni sťahovanie a uvidiš pravdu

edit: sťahovanie dát sa udáva v MByte, takže sťahuješ napr. 15MB/s , to dáš 15*8 , a to vychádza okolo 120Mbit

1Byte = 8Bit, myslím si že pravdivejši spôsob zistenia rýchlosti netu ani neexistuje ako ho vystavi´t v praktickom príklade,

Ak chceš testovať stabilitu odozvu, tak na to sú dosť náchylné hry, voice-chat

Upraveno uživatelem ApacheSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník seanx

stahoval som z viacerych zdrojov a stale je to rovnake.

Sluzbu  Internet 150 mam 3 dni, maju to nahlasene  a nemozu rozbehnut rychlost na viac ako 20 Mbps.

Asi to zrusim!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Netreba sa hneĎ zlostiť na Providera... len aby to nebola ešte chyba u teba, keď sa robili Koaxialové prípojky, a ak to nemáš ako nový použivateľ, tak môžu byť v hociakom stave, UPC nemôže za stav sieti ak im to nik nenahlasi až kym to nezisti komu to ozaj vadí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jardos

Bohůžel řeešil jsem rychlost stahování jednoho souboru x měsícu,a nedokážou přiznat že stahování jednoho souboru blokují nějakou max rychlostí na jeden soubor .

Mám 500     stahování souboru max 10MB/s, víc ani noha,prozkoušeno všude možně,i jinačí pc.paradox byl,přehodil jsem poskytovatele,,a bez problému plnou rychlostí.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Pre seanxa, zavolaj na podporu že potrebuješ technika, nech premerá ti sieť od modemu až k rozvodnej skrini, potom keĎ tu nieje problem tak nech si opravia sieť, lebo neb udeš jediný kto má problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Patri.k
před 34 minutami , jardos napsal:

Bohůžel řeešil jsem rychlost stahování jednoho souboru x měsícu,a nedokážou přiznat že stahování jednoho souboru blokují nějakou max rychlostí na jeden soubor .

Mám 500     stahování souboru max 10MB/s, víc ani noha,prozkoušeno všude možně,i jinačí pc.paradox byl,přehodil jsem poskytovatele,,a bez problému plnou rychlostí.....

Možná to víte, ale jen upozorním, že 500 Mb/s = 71 MB/s, též je zcela běžný jev, že většina webů neumožňuje stahování plnou rychlostí. Též se může občas stát, že u některých počítačů je síťová karta, která je výkonostně jen na maximální rychlost 100 Mb/s (14 MB/s). Též je důležité ověřit si rychlost na speedtestu, tam jsou ty data ze všech měřáků nejpřesnější. Též u jejich starších modemů, které už nenabízejí může být problém dosáhnout inzerované rychlosti. Ale asi to nebude váš problém, jen jsem to tu uvedl pro úplnost.

Mně třeba se jednou stalo, že jsem též měl jeden čas mizernou rychlost připojení, moc jsem to neřešil do té doby než internet vypadl úplně. No nakonec se ukázalo, že to byl jen uvolněný kabel v té jejich propojovací skříni a to způsobovalo tu pomalejší rychlost, technik to vyřešil během chvilky. Takže bych určitě kontaktoval UPC a zbytečně se tou rychlostí netrápil. No, kdyby se problém nepodařilo vyřešit, tak prostě přejděte na nižší tarif, ať neplatíte za něco, co ani nemáte.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
46 minutes ago, Patri.k said:

Též se může občas stát, že u některých počítačů je síťová karta, která je výkonostně jen na maximální rychlost 100 Mb/s (14 MB/s).

Nejen to, ze to muze byt jen 100 Mbit/s sitovka, ale i takova 1 Gbit/s sitovka, pokud je pripojena pouze pres PCI sbernici (ne pres PCI Express), muze byt bottleneck!
PCI sbernice je zaprve pomalejsi a zadruhe je sdilena, tj. pokud ji vyuzivaji i dalsi zarizeni - napr. disk, na ktery se zapisuji ta prenasena data - tak maximalni prenosova rychlost jde zatracene dolu!

Mne ted shodou okolnosti odesla on-board PCI-e sitovka, tak jsem tam vrazil docasne nejakou 1 Gbit/s PCI ze supliku a i kopirovani lokalne po siti neda vic nez cca 35 MB/s!

Doporucuju proverit propustnost vnitrni site (nebo i sitovky samotne) pomoci iperf (https://iperf.fr/).

Kazdopadne, problem popsany v puvodni zprave od @seanx je spis o vykonnosti HTML5, popr. Flashe v danem prohlizeci (zalezi, v jake verzi Speedtestu byl test v tom kterem prohlizeci proveden). Vliv muzou klidne mit i ruzne pluginy/extensions, nainstalovane v tech prohlizecich - pochybuju, ze jejich konfigurace je narosto identicka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...