Přejít na obsah

Compal + Turris na IPv6


MekliCZ

Doporučené příspěvky

Ahoj,
v novem byte porizujeme internet od UPC. Jako novi zakaznici nemame verejnou IPv4, ale mame blok IPv6 a kvuli tomu Compal nejde prepnout do rezimu bridge. Mam Turris Omnia a i kdyz jsem se rozloucil s tim, ze by mi vedla optika az do nejakeho SFP modulu v nem, rad bych na nej porad delegoval co nejvic cinnosti, pokudmozno i routovani, a ne z nej delat jen hloupe APcko. Existuje nejaka cesta? Mate zkusenosti? Diky 🙂

  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No samozřejmě stačí. Ale Compal nejde přepnout do bridge módu, pokud je na IPv6. Viděl jsem tady na upczone nějaké hacky s Ciscem, že když se připojí jen router a Cisco se restartuje, tak router od Cisca dostane přidělený celý rozsah. Tak chci jen vědět, jestli někdo nepřišel na něco podobného u Compalu.

  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DS-Lite nepodporuje bridge mode (uz som to tu niekolkokrat pisal), no stale nevidim, kde mas problem.. nechaj si zapojeny IBA Turris do Compalu (nesmie byt ziadne ine klientske zariadenie pripojene do Compalu - cez ethernet alebo wifi), restartni obidve zariadenia a Turris dostane cez PD vlastny IPv6 rozsah routovany z/do internetu (na Compale mozes vypnut potom WiFi).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...