Přejít na obsah

Nastavení veřejné adresy pevné nerozumím?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Mě to přináší jenom problémy, není nad to když to tam zadáš ručně. A vše je hned jasný. Tohle DHCP klidně může běžet pro majitele veřejné dynamické a nás s pevnou veřejnou mohli vynechat.

 

Kde třeba budem časem zjišťovat, že do položky DNS musím napsat manualně DNS servery??

 

81.27.192.33 - Primární

81.27.192.97 - Sekundární

 

Bez těhle adres mi net nechodí. A když všechno přepnu na automatiku i za routrem, tak se zas některý počítače v mojí síti budou tvářit, že jsou neveřejný. Přesměrování portů jen stěží mužu napsat virtualně. A další a další problémy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Mě to přináší jenom problémy, není nad to když to tam zadáš ručně. A vše je hned jasný. Tohle DHCP klidně může běžet pro majitele veřejné dynamické a nás s pevnou veřejnou mohli vynechat.

 

Kde třeba budem časem zjišťovat, že do položky DNS musím napsat manualně DNS servery??

 

81.27.192.33 - Primární

81.27.192.97 - Sekundární

 

Bez těhle adres mi net nechodí. A když všechno přepnu na automatiku i za routrem, tak se zas některý počítače v mojí síti budou tvářit, že jsou neveřejný. Přesměrování portů jen stěží mužu napsat virtualně. A další a další problémy...

 

 

Od čeho je nic.cz? ze! Mne se libi, jak si porad kazdej stezuje, kazdej je chudak a Karneval jsou h**zli. Z DHCP se ti prideli i adresy dns serveru a jestli ne, tak ta mas nejakej chabruz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník frank
Mne se libi, jak si porad kazdej stezuje, kazdej je chudak a Karneval jsou h**zli. Z DHCP se ti prideli i adresy dns serveru a jestli ne, tak ta mas nejakej chabruz.

Mně se zase nelíbí, když věci nefungují tak jak mají, i když by fungovat měly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jiste, mne se toho nelibi taky moc. Jenom me dojima, jak je tady kazdy odbornik a navrhuje reseni pro nastaveni site pro x tisic lidi, ale o teto problematice nevi ani zbla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Taky nechapu ty "narky", kdyz DHCP je u jakykoliv vetsi site jedinym rozumnym zpusobem spravy a managmentu. O molochovi jako Karneval ani nemluve...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Prosím nevíte někdo jak změním na Karnevalu svou MAC adresu? Na stránkách muj.karneval jsem se dočetla toto:

Mám od Vás objednanou veřejnou IP adresu, co musím ještě provést?

 

Musíte si ještě zaregistrovat MAC adresu zařízení (síťová karta, router), na kterém je tato adresa nastavena. MAC adresu si zaregistrujte na muj.karneval.cz v sekci Internet / Nastavení TCP/IP, kde naleznete návod jak MAC adresu zjistíte a nastavíte.

 

a myslím, že by mi to pomohlo!!!

 

Technik z Karnevalu mi nepomohl, akorát mě rozčílil, protože mi ani neporadil!!!!!

Důvod: Technický dotaz

Poznámka: Dobrý den, chci používat VoIP adaptér pro telefonování

přes internet. Jedná se o zařízení SPA 2102-EU. Nefunguje mi naklonování

MAC adresy. Chtěla bych vědět, zda můžete přidělit MAC adresu přímo

tohoto adaptéru. Adresa je 000E08E160FB. Jestli je to možné, prosím o

pomoc s připojením tohoto adaptéru. Děkuji

 

Vážený kliente,

bohužel s Vaší MAC adresou sítové karty nic provést nemůžeme.

Doporučuji se obrátit na výrobce popř. vyhledat na internetu způsob zapojení.

 

S pozdravem a přáním příjemného dne

Jan T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jen jsem nenapsala, že v odkazu (Musíte si ještě zaregistrovat MAC adresu zařízení (síťová karta, router), na kterém je tato adresa nastavena. MAC adresu si zaregistrujte na muj.karneval.cz v sekci Internet / Nastavení TCP/IP, kde naleznete návod jak MAC adresu zjistíte a nastavíte.) je přihlašovací okno ... a jsem tedy fakt úplně blbá, ale nevím jak se zaragistrovat - ani na Karnevalu ani na Muj.karneval není žádná registrační stránka ..... nevíte to někdo????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemám karnevalácký e-mail .... kde bych ho vzala? Mám si ho založit? Kde? (tedy moc se mi nechce) :roll:

Internet přes Karneval mám připojený 3 měsíce. Přišel technik - dal modem - spojil kabely - a jela jsem ..... :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...