Přejít na obsah

Nastavení veřejné adresy pevné nerozumím?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Takže nám karneval zapnul dhcp. Nicméně já mám přikoupenou veřejnou pevnou. Co se mění pro mě? Kde si teď zkontroluji nastavení te pevné veřejné. Kde si teď zjistím DNS servry?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Nyná se ti bude přidělovat buď dynamická veřejná IP adresa, jež získáš automaticky místo dosavadních neveřejných a tvoji přikoupenou pevnou IP addr. si svážeš s MAC síťové karty ve tvém PC, či routeru.

 

Návod jak, co a kde: http://muj.karneval.cz/ip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mám tomu rozumět tak, že si zapnu také DHCP a Karneval mi přesto bude přidělovat pořád stejnou adresu? Jak to bude s routovací tabulkou a s přesměrováním portů, aby vše chodilo korektně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Ano, přesně tak. Karneval Vám bude stále přidělovat stejnou pevnou veřejnou IP adresu, kterou jste si zakoupil. Dynamické IP adresy se však po určité době změní. Nic se v routovaní nemění, prostě jen nyní "nenabušíte" IP adresu manuálně, ale získate ji pomocí DHCP serveru :)

 

PS: Podívejte se úplně dolů a postupujte podle návodu, to bude pro Vás nejjednodušší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ano v routru to budu muset nastavit ručně. Ale co mám pak nastavit na ostatních počítačích, kterým přiděluji pevné neveřejné, hlavně co napsat do položky DNS? Vypadá to že se ten nechutnej protokol TCP - IP nakonec budu muset nakonec naučit. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

toto celé je ale úplně zbytečné, vůbec nechápu proč to karneval dělal.. já třeba DHCP nechci, ale nemám na výběr.. tahle vymoženost musela stát uplně zbytečný peníze :evil::x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Většina lidí si stežovala, že nemají standardně veřejnou IP adresu. Karneval vyhověl a ted už ji má každý a najednou se to polovine lidí nelíbí. Holt uz asi clovek neví, co vlastne chce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Většina lidí si stežovala, že nemají standardně veřejnou IP adresu. Karneval vyhověl a ted už ji má každý a najednou se to polovine lidí nelíbí. Holt uz asi clovek neví, co vlastne chce :)

 

Špatně jsem to napsal, to že má teď každý veřejnou IP je dobré.. mě se hóódně nelíbí jen to, že mi byl vnucen DHCP, prostě to chci mít nastavené ručně! 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...