Přejít na obsah

Nucená výměna modemu


Návštěvník HonzaCZ

Doporučené příspěvky

Návštěvník kucerapetr

Po zapojení nového modemu po výměně byla taky rychlost nízká a kolísala, ale další den se to spravilo a jedu klasickou 300+ rychlostí, jako u starého modemu.

Nyní jsem ale zažil šok, resp. více šoků v kaskádě.

1. ČEZ měl výpadek elektřiny, sice jen na pár sekund, ale je to něco, co u nás už pár let neznám.

2. UPC to nerozdýchalo a následující asi 3 hodiny nešel internet

3. z důvodu bodu 2 se špatně nakonfigurovala interní síť, která kvůli tomu nefungovala, nešlo tedy ani na televizi přehrát film z NASky a jako bonus se router opakovaně restartoval ...

 

To jako když se modem/router na WANu nepřipojí k internetu, tak musí odstřelit interní síť?

Proč se musí restartovat? Vždyť stačí restartovat WAN rozhraní, připojovací službu, nebo tak něco..., interní síť, DHCP atd.. přece musí fungovat i bez konektivity.

Já to jako člověk z IT nechápu, asi se opět vrátím k Bridge režimu a vlastnímu routeru, s tím bych takovéto problémy neměl.

Zdálo se mi ale blbé mít v provozu 2 zařízení, které dělají v podstatě totéž, no.. asi nedělají totéž, UPC evidentně neumí router a interní síť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zas nechápu tyhle výkřiky do tmy. Není žádný mišmaš, když zařízení umí oba režimy. Ano, zákazníci to tak chtějí a každý to používá dle svých potřeb (Router/Bridge). Spíš je problém, že tady není k dispozici kvalitní odladěné zařízení a Compal má své mouchy. Spousta běžných uživatel je zpravidla nepostřehne.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník HonzaCZ

To nebyl výkřik do tmy, ale reakce na příspěvek kucerapetr.

Já tady nebudu obhajovat nebo vysvětlovat svůj názor, on to každej, kdo chce, pochopí, jak to myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...