Jump to content
Jste tu správně, z UPC Zone je teď Techforum! Mění se jen jméno a adresa, jinak stránky fungují dál tak, jak jste zvyklí, ke sdílení zkušeností a názorů nebo jako zdroj spousty dobrých rad.

Výměna modemu Cisco


Guest dstn
 Share

Recommended Posts

Guest dstn

Zdravím, chtěl bych se vás optat na jeden problém/dotaz. Od UPC mám tarif s 300 mpbs a router Cisco EPC3925. Na zařízení mám připojeno několik zařízení (2x SP, tablet, TV, NTB a PC), vše přes WiFi. A teď k jádru "problému". Když připojím notebook (kabelem) k modemu, tak se rychlost vyšplhá na maximálně 150 mbps.

Na zákaznické lince mi bylo řečeno, že je to takto správně jelikož v módu router tento modem více nezvládne. Jedině vyměnit router, ale to jsem byl zase varován, že rychlost WiFi s novým modem může být ještě nižší než teď (teď se to pohybuje kolem 40-70 mbps).

Má otázka je, zda je to s tím novým modem opravdu tak a pokud ano, tak zda-li existují další možnosti (technik na telefonu říkal něco o routeru, ale že tam je zase omezen počet IP) jak o něco zvednout rychlost připojení při používání přes WiFi. Jsem realista, takže je mi jasné, že i tak rychlost bude třeba třetinová než co by to jelo přes kabel. Zvažoval jsem i přechod na nižší tarif, ale zase se mi libí rychlost uploadu u této vyšší varianty. Děkuji vám za vysvětlení/návrhy a předem se omlouvám pokud již něco takového tady zaznělo.

Link to comment
Share on other sites

Nebojte se přejít na novější modem. Buď dostanete Technicolor (neumí dualband, 801.11 ac) anebo Compal. Rychlost WiFi závisí na mnoha faktorech. Když k modemu připojíte zařízení, které umí max. 801.11 g, pak se celá síť degraduje na tuto úroveň. Dle toho co píšete za rychlosti, máte nejspíše všechna zařízení na 801.11 n - tam to záleží na počtu antén co má zařízení (síťovce, ovladačích ...), ale i s jednou anténou je teoretická rychlost 150 - něco si sežere šifrování, nějaké to rušení, ztráta, atp. co zbyde děleno dvěma na upload a download a jste na těch až 70Mbps.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx
Link to comment
Share on other sites

Guest stamahto

Co se týče toho nového modemu, má 2 pásma. Na 2,4GHz je opravdu rychlost okolo 70 mbps, ale jestli Váš note má podporu 5GHz a dostatečnou síťovku, tak běžně po wifi měřím cca 299-302 mb/s. LAN jsem nezkoušel, ale tam klasicky není důvod nedostat se na nejvyšší hodnotu. 

Závěrem: Zjistěte si jestli máte podporu pásma 5GHz - https://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

pokud ano - výměna, pokud ne, ale připojení přes LAN není problém - výměna, jinak ne.

Link to comment
Share on other sites

Guest dstn

Marek: Děkuji za bleskurychlou odpověď. Domluvím se tedy se zákaznickou linkou a nechám router vyměnit.

stamahto: Dle dokumentace NTB podporuje standard ac. Akorát můj stařičký smartphone ne, ale ten se stejně dočká výměny.

Je mi jasné, že s WiFi to bude vždy horší než po kabelu, ale opravdu se mi nechce řešit tažení kabelu. Až to bude můj vlastní byt, tak to bude jiná. :) Každopádně moc oběma děkuji za ujasnění pojmů a upřesnění.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...