Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Vodafone Techforum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Doporučené odpovědi

Odesláno

Zdravím vše,

mám problém se stabilitou připojení (hlavně při videohovorech a uploadu).

Koukal jsem do diagnostiky modemu a všiml jsem si, že hodnota Tx Power u upstream kanálu OFDMA (108–203 MHz) je 62,7 dBmV.

Podle toho, co jsem našel, by mělo být běžné rozmezí někde kolem 40–50 dBmV a už nad 55 dBmV prý můžou nastávat problémy.

Je tahle hodnota ještě v normě, nebo je to jasný důvod kontaktovat Vodafone, aby upravili přípojku / signál?

Máte s tím někdo zkušenost?

Díky za rady.

  • Super+
  • Super+
  • -
  • -, Vodafone Station WiFi 6
  • Praha 6
Odesláno

Ano, 62,7 dBmV už je opravdu dost vysoká hodnota, jedná se o úroveň vysílaného signálu z modemu směrem do Vodafonu, aby udržel kvalitní přenos je nucený vysílat až takhle vysokým výkonem, všiml jsem si že u tohoto kanálu uživatelé uvádí často vyšší hodnoty, ale nejvyšší kterou jsem tady viděl byla 58 dBmV.

Jestli to může zhoršit přenos signálu těžko říct, z této jedné hodnoty se to nedá poznat, to bys musel kontaktovat Vodafone aby se na to podívali, protože oni tam vidí i kvalitu signálu a chybovost.

Doporučuji zkontrolovat koaxiální kabel a konektory mezi modemem a zásuvkou, zda není někde poškozený, nebo zda nejsou uvolněné konektory.

Také udělej rychlostní test, třeba na speedtest.net

Tam by se to mělo projevit asi nejvíc, pokud by byl problém.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
Odesláno

Děje se to na kabelu, nebo jen na Wi-Fi? Pokud jen na Wi-Fi, není to jen slabým signálem atd. (zvlášť v případě integrované Wi-Fi na modemu)?

Zkusil bych na kabelu https://www.meter.net/ping-test/ – zejména jitter bude zajímavá hodnota. Pak samozřejmě dlouhodobě sledovat ping třeba na 8.8.8.8, jestli tam není nějaký packet loss.

Ale jak píše tomus, pokud zavoláte na VF, tak se na to podívají pořádně, jestli je ten signál v pořádku.

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

Právě prohlíží tuto stránku 0

  • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

Vodafone Czech Republic a.s.,
nám. Junkových 2808/2, 155 00 - Praha 5,
IČO 25788001, sp. zn. B 6064 vedená u Městského soudu v Praze

Vodafone Czech Republic a.s.,
Junkových sq. 2808/2, 155 00 - Prague 5,
CRN 25788001, file number B 6064 kept at the Municipal Court in Prague

Powered by Invision Community

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.