Přejít na obsah

STB a video


Návštěvník lanmaze

Doporučené příspěvky

Návštěvník lanmaze

Jasan, díky, rozumím, myslel jsem že pokud se přehráním dekoduje, tak by mohl být překodován i na disku, tušil jsem že je to blbost, ale zeptal jsem se jen pro ujištění. Jak jsem psal, pro mý potřeby bude asi ten STB s HDD vyhovovat.

 

Jinak díky za radu s tím videem, ted jsem to zkusil a chodí to, nesmí být na videu nastavenej ten přepínací signál. No aspon že to chodí takhle:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já řešil propojení koaxem v posloupnosti zásuvka-STB-video-TV, SCART výstup z STB jsem dal do SCART vstupu na videu (je to digitální Philips), SCART výstup z videa do SCART vstupu na TV. Bohužel spousta kabelů.

Nahrává se v pohodě, kvalita je jen o trochu horší než když jsem původně měl spojený STB přímo z TV, pro mé potřeby tato varianta bohatě stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lanmaze
Já řešil propojení koaxem v posloupnosti zásuvka-STB-video-TV, SCART výstup z STB jsem dal do SCART vstupu na videu (je to digitální Philips), SCART výstup z videa do SCART vstupu na TV. Bohužel spousta kabelů.

Nahrává se v pohodě, kvalita je jen o trochu horší než když jsem původně měl spojený STB přímo z TV, pro mé potřeby tato varianta bohatě stačí.

 

Mám to co se týče koaxu stejně, takže na video můžu nahrávat jak z analogu tak i přes scart z digitálu. Ale ty scarty jsem napojil stb-tv a stb-video protože video je už důchodce a má jen jeden scart, ještě že televize má dva a nemusím řešit připojení dvd přes nějakej ten slučovač co na kvalitě asi nepřidá. Chtěl bych vidět jak to nahrává na nějaké to DVD HDD budu muset zjistit kdo to v okolí má a pak ho ukecat na nějaký to vyzkoušení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalita nahrávky na DVD rec. je dobrá. Používám na vzájemné propojení STB->DVD signály RGB na Scartu. DVD umí RGB i na výstupu do TV, tak to běhá docela slušně. Zatím mě zklamal pouze nízký datový tok u některých programů. HBO je v pohodě, ale u ČT1,2, NOVA, atd. je to občas bída. Na závody F1 (nova) jsem musel koukat na analogu, protože při tak rychlých změnách v obrazu ten digitál naprosto nestíhal. (Rád bych to porovnal s DVB-T až bude možnost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bitova rychlost CT1, CT2 a CT4, stejne tak Prima a Nova je u Karnevalu prakticky stejna, jako na Czechlinku, resp. DVB-T. Hlavne u Novy je to bida. Treba v Nemecku se v DVB-T vysila vyhradne 4 programy na kanal, u nas 5 - a kvalita tomu odpovida.

 

K velke cene Monaka F1: digitalni zpracovani pouzivaly i kamery v monopostech - a pri spatnem prijmu (asi na vrtulniku) tam take bylo kosticek "neurekom"...

 

Apropo: psala Ceska televize, na CT4 se bude vysilat fotbal ve formatu16:9, pricemz narozdil od CT1 a CT2, kde se pro prijem na TV 4:3 doporucuje format "Letterbox", tak pro prijem vysilani 16:9 se na TV 4:3 doporucuje format "centre 4:3" tedy s oriznutym levym a pravym okrajem.

 

Toz tak :bigsmurf:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tu informaci nemůžu z ČT vyrazit, jak to bude s MS ve fotbale - jestli 4:3 nebo 16:9, jestli letterbox nebo opravdový 16:9, jestli v analogu nebo digitálu... Ví někdo více?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TomK

Pravych 16:9 bude pouze na digitalne prijimanem CT4 (at jiz ze satelitu nebo pozemniho). Analogovy prijem (i kabelovy) uz bude 4:3 s orezem (pan&scan). Jak to udela Karneval s DVB-C to je otazka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravych 16:9 bude pouze na digitalne prijimanem CT4 (at jiz ze satelitu nebo pozemniho). Analogovy prijem (i kabelovy) uz bude 4:3 s orezem (pan&scan). Jak to udela Karneval s DVB-C to je otazka...

 

Přesně jak jsi to napsal, v analogu 4:3, v DVB-C jak si to pustíš ze STB a jakou máš TV. Pokud máš 16:9 tak si můžeš pustit 16:9, pokud máš 4:3 tak si můžeš pustit 4:3 Letterbox nebo "plný obraz". Jen m s..e, že na ČT 4 sport půjdou jen záznamy s časovým posunem. Přímý přenos půjde jen na poslední zápasy ve skupinách, které se hrají proti sobě. :?

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...