Přejít na obsah

STB a video


Návštěvník lanmaze

Doporučené příspěvky

Návštěvník lanmaze

Měl bych jeden drobný technický problém. Včera jsem dostal STB, dal si záležet abych ho propojit tak jak píšou v návodu a narazil jsem na problém s videem. Pokud ho propojím se STB jen přes scart, tak se mi do něj prostě nepodaří dostat tv signál. Pokud pak zapojím koaxiál STB-video-TV tak ve videu signál je ale pouze analogový, pokud zvolím vstup signálu ze scartu, tak je prostě černá obrazovka. Pročítal jsem forum a někdo psal že scart na STB označený jako VCR je jen vstup (pokud jsem teda dobře pochopil). Jak jde tedy dostat do videa digitální signál?

Ono u toho videa je to víceméně jedno, až na to že jsou na digi jiné kanály než na analogu, ale jde mi o to, že to video mi už jaksi dožívá a tak mě čeká nákup něčeho jiného a ted řeším co. Chtěl jsem DVD+HDD ale pokudbych do něj dostával jen analogový signál tak je to celkem škoda a nebo tenhle problém vyřeší jen STB co plánuje Karneval prodávat od podzimu, se dvěma tunery a HDD? Já teda vypalování DVD ze stolního zařízení nepotřebuju, ale pokud se cena STB od Karnevalu bude tomu blížit, tak si radši pořídím něco na Karnevalu nezávislého, ale jsem u problému, jak do toho dostanu digi signál.

Díky za názory, nápady, rady....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych jeden drobný technický problém. Včera jsem dostal STB, dal si záležet abych ho propojit tak jak píšou v návodu a narazil jsem na problém s videem. Pokud ho propojím se STB jen přes scart, tak se mi do něj prostě nepodaří dostat tv signál. Pokud pak zapojím koaxiál STB-video-TV tak ve videu signál je ale pouze analogový, pokud zvolím vstup signálu ze scartu, tak je prostě černá obrazovka. Pročítal jsem forum a někdo psal že scart na STB označený jako VCR je jen vstup (pokud jsem teda dobře pochopil). Jak jde tedy dostat do videa digitální signál?

Ono u toho videa je to víceméně jedno, až na to že jsou na digi jiné kanály než na analogu, ale jde mi o to, že to video mi už jaksi dožívá a tak mě čeká nákup něčeho jiného a ted řeším co. Chtěl jsem DVD+HDD ale pokudbych do něj dostával jen analogový signál tak je to celkem škoda a nebo tenhle problém vyřeší jen STB co plánuje Karneval prodávat od podzimu, se dvěma tunery a HDD? Já teda vypalování DVD ze stolního zařízení nepotřebuju, ale pokud se cena STB od Karnevalu bude tomu blížit, tak si radši pořídím něco na Karnevalu nezávislého, ale jsem u problému, jak do toho dostanu digi signál.

Díky za názory, nápady, rady....

 

psal jsem to už v jiným fóru, ale z STB digitální videosignál nedostaneš. Poděkuj za to organizacím, který do toho můžou kecat . Podminkou pro DBV-C bylo, že z toho nepoleze digitál (teda krom zvuku). Tz. že nepůjdou ani karty do PC apod. Na tom STB s HDD to sice nahraješ, ale ven leze opět analog. Bohužel. Kvalita je sice lepší, ale..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lanmaze

psal jsem to už v jiným fóru, ale z STB digitální videosignál nedostaneš. Poděkuj za to rganizacím, který do toho můžou kecat . Podminkou pro DBV-C bylo, že z toho nepoleze digitál (teda krom zvuku). Tz. že nepůjdou ani karty do PC apod. Na tom STB s HDD to sice nahraješ, ale ven leze opět analog. Bohužel. Kvalita je sice lepší, ale..........

 

hmmmm, tak díky, sice si mě trošku uklidnil, že teda závada není na mém přijímači. Ale dobře, ze STB to nedostanu digitálně, ale mě se to z toho STB nedaří dostat ani analogově, jediný signál který do videa dostanu je ten po RFku a tudíž jen s analogovou nabídkou Karnevalu, takže např. MotorsTV tam nemám....(jen příklad, z MoTV nic nahrávat nechci jde mi o princip). Ten signál ze STB přece analogový vystupuje, pochybuju že se někdy dočkáme STB od Karnevalu s HDMI, pochopil jsem teda dobře že ten scart VCR je jen vstupový a že z něj signál neteče? Pokud by v něm signál byl, tak je závada na mém zapojení, ale už mě napadá jediná varianta, a to zapojit do videa scart z TV scartu na STB a z do televize pak hnát scart od videa, ale nevím jestli to takhle bude fachat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lanmaze
A co tady toto:

"nahrany obsah se pres USB port da z HDD STB zkopirovat"

http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.php?t=722

 

S touhle variantou nahrávání právě počítám a jak to tak pozoruju tak to bude asi nejschůdnější cesta. Když už jsme u těch DVD HDD, máte někdo nějakou pozitivní zkušenost a případně tip na konkrétní typ. Chtěl bych od toho možnost kopírování DVD-HDD, v nahraných pořadech možnost vystříhnutí reklam, pokud to jde, tak nějak mít v adresářích rozlišeno co je nahráno z TV a co zkopírováno z DVD. Původně jsem chtěl aby to mělo HDMI, ale pokud se nahrává z TV jen analogově, tak to nemá smysl, takže bude stačit a myslím že bohatě komponentní YUV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budes mit pro DVB-C STB vybaveny HDD pro nahravani s USB portem, musis pocitat s tim, ze obsah ulozeny na HDD bude zakodovany. Jinak to totiz ani nejde.

 

Vedle toho, ze je to striktni podminka programovych provozovatelu, aby se jejich program nemohl neomezene kopirovat a distribuovat bez ztraty kvality, je druhym duvodem to, ze dekodovaci karta muze dekodovat vzdy jen program v rzamci jednoho transportniho multiplexu. Pokud tedy mas dvoutunerovy STB, na jeden program se divas a druhy (z jineho muxu) nahravas na HDD, nemuze byt ten program, ktery se nahrava na HDD rozkodovany, protoze karta dekoduje ten program, ktery sledujes. Na nahrany porad na HDD se tedy podivas az s pomoci dekodovaci karty pri jeho prehravani. Pokud je STB vybaven HDMI vystupem, je to vystup urceny pro pripojeni TV.

 

USB port na takovych STB vetsinou slouzi k tomu, abys na HDD mohl nahrat fotky k prohlizeni na velkoplosne TV a MP3 soubory. Predstava o editaci ulozeneho video obsahu ma tedy velmi omezene okrajove podminky. Nehlede na to, ze videoobsah ukladany na HDD pouziva jiny format, nez je bezny MPEG2, editovatelny na PC. Zacnou-li asijsti vyrobci hromadne vyrabet STB s digitalnim vystupem a editovatelnym obsahem, natlak programovych provozovatelu nasledne zpusobi jejich dodatecne zdaneni z duvodu moznosti zneuzivani autorskych prav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně propojení VCR <--> STB --> TVfunguje dobře (až na časový spínač STB, který vypnul jen jedinkrát). STB nedodává videosignál na výstupní pin SCARTu označeného VCR tehdy, pokud videomagnetofon aktivoval na svém SCARTu přepínací signál (který také způsobí, že STB dodává na svůj výstupní SCART videosignál z VCR a ne svůj).

 

Zkrátka: když VCR nahrává, nesmí dodávat přepínací signál. Na většině VCR se dá zapnout/vypnout pomocí tlačítka VCR nebo TV/VIDEO na DO (nejčastěji). Nakonec je potřeba na VCR nastavit správné číslo AV vstupu odpovídající použitému konektoru na něm. Pokud by náhodou vývojáři firmwaru VCR udělali chybu a na konektoru SCART byl přepínací signál přítomen i v době záznamu řízeném časovým spínačem VCR, pak by záznam z STB nebyl možný. Další možností je vadný nebo neúplný (jednostranný) kabel SCART -- SCART. Poslední možností je vada STB.

 

PP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lanmaze
Mně propojení VCR <--> STB --> TVfunguje dobře (až na časový spínač STB, který vypnul jen jedinkrát). STB nedodává videosignál na výstupní pin SCARTu označeného VCR tehdy, pokud videomagnetofon aktivoval na svém SCARTu přepínací signál (který také způsobí, že STB dodává na svůj výstupní SCART videosignál z VCR a ne svůj).

 

Zkrátka: když VCR nahrává, nesmí dodávat přepínací signál. Na většině VCR se dá zapnout/vypnout pomocí tlačítka VCR nebo TV/VIDEO na DO (nejčastěji). Nakonec je potřeba na VCR nastavit správné číslo AV vstupu odpovídající použitému konektoru na něm. Pokud by náhodou vývojáři firmwaru VCR udělali chybu a na konektoru SCART byl přepínací signál přítomen i v době záznamu řízeném časovým spínačem VCR, pak by záznam z STB nebyl možný. Další možností je vadný nebo neúplný (jednostranný) kabel SCART -- SCART. Poslední možností je vada STB.

 

PP

Díky, vyzkouším to, deaktivuju přepnutí VCR a zkusím pak nastavit jako vstup scart, tiše doufám že to bude fachat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lanmaze
Pokud budes mit pro DVB-C STB vybaveny HDD pro nahravani s USB portem, musis pocitat s tim, ze obsah ulozeny na HDD bude zakodovany. Jinak to totiz ani nejde.

 

Vedle toho, ze je to striktni podminka programovych provozovatelu, aby se jejich program nemohl neomezene kopirovat a distribuovat bez ztraty kvality, je druhym duvodem to, ze dekodovaci karta muze dekodovat vzdy jen program v rzamci jednoho transportniho multiplexu. Pokud tedy mas dvoutunerovy STB, na jeden program se divas a druhy (z jineho muxu) nahravas na HDD, nemuze byt ten program, ktery se nahrava na HDD rozkodovany, protoze karta dekoduje ten program, ktery sledujes. Na nahrany porad na HDD se tedy podivas az s pomoci dekodovaci karty pri jeho prehravani. Pokud je STB vybaven HDMI vystupem, je to vystup urceny pro pripojeni TV.

 

USB port na takovych STB vetsinou slouzi k tomu, abys na HDD mohl nahrat fotky k prohlizeni na velkoplosne TV a MP3 soubory. Predstava o editaci ulozeneho video obsahu ma tedy velmi omezene okrajove podminky. Nehlede na to, ze videoobsah ukladany na HDD pouziva jiny format, nez je bezny MPEG2, editovatelny na PC. Zacnou-li asijsti vyrobci hromadne vyrabet STB s digitalnim vystupem a editovatelnym obsahem, natlak programovych provozovatelu nasledne zpusobi jejich dodatecne zdaneni z duvodu moznosti zneuzivani autorskych prav.

 

Hmmmm tak to sou ale fakt radostné vyhlídky na užívání kvality digi signálu. No jsem zvědavej jestli se teda ten dvoutunerový STB s HDD na podzim u Karnevalu objeví. Mě jde stejně v 99% jen o to, nahrát vysílání které propásnu a později se na něj kouknout. Možná že bych max. uvítal možnost "nacpání" nějakých DVD na HDD v případě DVD s HDD, ale to klidně i oželím, když bude komfort nahrávání na STB s HDD větší a hlavně spolehlivější jak při propojování dvou zaření jako je STB a DVD HDD (i s ohledem na to, jak tu pár lidí píše že časovač je sabotér).

 

Jenom pro mé info, pokud dojde k přehrání záznamu nahraného druhám tunerem a tedy podle toho co píšeš zakodovaného záznamu, bude tento potom na disku uložen jako rozkodovaný nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[............ když bude komfort nahrávání na STB s HDD větší a hlavně spolehlivější jak při propojování dvou zaření jako je STB a DVD HDD (i s ohledem na to, jak tu pár lidí píše že časovač je sabotér).

 

Jenom pro mé info, pokud dojde k přehrání záznamu nahraného druhám tunerem a tedy podle toho co píšeš zakodovaného záznamu, bude tento potom na disku uložen jako rozkodovaný nebo ne?

 

časovač nesabotuje, pouze se po skončení nastaveného času nepřepne STB do Standby, když máš nastaven další program pro nahrávání tak se STB přepne na nový program a tak stale dál.

 

Kde by se vzal ten program na HDD rozkodovaný, jednou je nahran kódovaně a ty ho pouze přehráváš a při přehrávání se signál dekóduje.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...