Přejít na obsah

Vodafone internet spiky/lagy


royal198

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

Cca před měsícem jsem při hraní měl obrovský lagy (ping) následně internet spadl cca na 1-2 hodiny.

Po spuštění internetu lagy pokračovaly, ovšem vše se během cca 2 Godin ustálilo.

Bohužel od té doby se nevyskytují konstantní lagy/spiky, ale během hodiny vystřelí latence cca na 200ms a například ve FIFA 23 to zastaví celou hru.

 

Provedl jsem restart routeru atp. ovšem mám podezření, že není problém čisté u mě, jelikož to opravdu vše začalo výpadekem.

 

Mohu Vás požádat o případnou radu?

 

Snažil jsem se najít nějaký software na monitoring, ale asi nejlepší co jsem našel je jednoduchá extention do chromu "Internet Connection Monitor" ale nic, co by jelo log do csv atp.

Většinou to chce konkrétní IP serveru kam sleduje latency.... 

Případně děkuji i za typ na nějaký software monitoringu.

 

Díky 

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus pingplotter.

Ten ti ukáže i ping po cestě na výchozí bránu, takže jze vidět, jestli ping naskakuje někde na internetu, nebo v poslední míli.

Co se měření pingu týče, tak je měřen vždy mezi 2ma body, takže to IP vždy potřebuje.

Pokud ne, tak to třeba měří mezi nějakým svým výchozím serverem, ale to je pak zavádějící výsledek.

Pokud máš DS-Lite, musíš jako cíl vybrat IPv6 stránku (např Google.com IPv6) aby se zobrazily všechny hopy.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bys zkontrolovat kvalitu signálu na modemu, přihlaš se do modemu přes jeho webové rozhraní a mrkni se do záložek 

Pokročilá nastavení/Nástroje/Stav sítě/ Downstream , a  Upstream

Asi tomu nebudeš rozumět, tak udělej screenshoty a dej je sem, pochopitelně v průběhu času se ty hodnoty můžou měnit pokud je tam nějaký problém, takže je lepší na to kouknout opakovaně,

také se mrkni kdy proběhl poslední restart modemu, aby se z těch hodnot signálu dalo něco vyčíst.

Administrace/Informace/Doba běhu systému

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus zasílám viz. níže.

Restart modemu pomocí on/off jsem dělal včera, stejně tak jako vzdálená restart skrze Vodafone uživatelský účet.

Dnes jsem přepl zařízení do režimu "modem", jelikož mám pro WiFi za modemem postavený jiný, u kterého je stabilní WiFi 😄 ne jako u toho od Vodafone.

Dodatečný otázka - s výjimkou jedné aplikace, nepotřebuji u Vodafone routeru WiFi (důvod o řádek výše) a přepl jsem tedy router do režimu "modem". Jaké to má konkrétní benefity? Výrazně lepší spotřeba, nebo???

Doba běhu systému

image.png.786081ec76b2d794045482cb2d9ac98f.png

Downstream

image.png.b6ba10ee82f95dc23e249704d42c2e1f.png

 

Upstream

image.png.8cc4e093ae07921708591ba87aa144cc.png

 

Díky

před 3 hodinami, Daviddvbc napsal:

Zkus pingplotter.

Ten ti ukáže i ping po cestě na výchozí bránu, takže jze vidět, jestli ping naskakuje někde na internetu, nebo v poslední míli.

 

 

Co se měření pingu týče, tak je měřen vždy mezi 2ma body, takže to IP vždy potřebuje.

Pokud ne, tak to třeba měří mezi nějakým svým výchozím serverem, ale to je pak zavádějící výsledek.

 

Pokud máš DS-Lite, musíš jako cíl vybrat IPv6 stránku (např Google.com IPv6) aby se zobrazily všechny hopy.

Hele ten PingPlotter jsem včera akorát stahoval. Když tam chci dát ipv6, tak dostanu následující hlášku
image.png.c099eee8988b35e64b2acfc2eba8ace2.png

 

ovšem ipv4 funguje a myslím si, že to může být faktem, že mám teď router v režimu modem (bridge)...

Tady je z ipv4 vidět i nějaký ten spike
image.thumb.png.af3780a72beba2d13a16e3d8eb3bb794.png

 

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus z toho co jsem posílal, je signál atp. Okay?
 

Případně mám něco řešit s Vodafone?
 

Další věc co je zvláštní je, že jsem zvažoval zvýšení rychlosti z 500 na 1000mbit. Když jsem se sem stěhoval, Vodafone zde měl maximální rychlost co nabízí. Včera jsem zjistil že "tabulkově" je tu teď 250mbit i přesto, že mi internet jede normálně na moji plnou rychlost.

 

Další věc, která mě přivádí na myšlenku, že je něco špatně 😀

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úroveň signálu a SNR máš OK, ale bylo by dobré udělat screenshot ještě té pravé části tabulky která není vidět, kde jsou ještě další informace o chybovosti. Pro upstream platí to samé, ale protože jsi dnes resetoval modem, tak s tím počkej třeba do zítřka, až se ty případné chyby tam trochu nasčítají.

A že již na tvé adrese není dostupná vyšší rychlost bývá obvykle způsobeno tím, že je vyčerpaná kapacita sítě v lokalitě tvého bydliště a je nutné ji nejprve posílit, to je běžná praxe, 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...