Jump to content

Nektere online sluzby nefunkcni pres Vodafone

Kerzak0v
 Share

Go to solution Solved by Kerzak0v,

Recommended Posts

Tak po dlouhych peripetiich se mi konecne podarilo neco zjistit s technickou podporou Vodafonu a pry je chyba na me strane, ze nemam nastavenou statickou IP adresu. Snazil jsem se prohrabat nastvenim routeru ale nic podobneho jsem v nastavenich nenasel.

Jde toto vubec nastavit u Zyxel routeru? Nebo opravdu musim vyzdat vymenu routeru na kterem to jde? (ve druhem byte, kde mi sluzby funguji mam od Vodafonu cerny router Vodafone)

image.thumb.png.c74f2cbc6142313e2c59966c8f46ed98.png

• 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Zyxel
  • Praha Smichov

Tak po dlouhych peripetiich se mi konecne podarilo neco zjistit s technickou podporou Vodafonu a pry je chyba na me strane, ze nemam nastavenou statickou IP adresu. Snazil jsem se prohrabat nastvenim routeru ale nic podobneho jsem v nastavenich nenasel. Jde toto vubec nastavit u Zyxel routeru? Nebo opravdu musim vyzdat vymenu routeru na kterem to jde? (ve druhem byte, kde mi sluzby funguji mam od Vodafonu cerny router Vodafone)

• 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Zyxel
  • Praha Smichov

OK, nasel jsem diky! Mam tady vic pripojeni - musim zmenit na statickou IP adresu u vsech, nebo jen u nektereho z nich? (jaky je  nich pripadne rozdil?)

Kdyz pak prepinam na statickou IP adresu, tak po mne chce vyplnit nejakou konkretni adresu. Zalezi na tom jakou tam konkretne nastavim? Staci kdyz tam dam adresu, kterou v tu chvili budu mit pridelenou?

image.thumb.png.b302dba7eb09f1605e5ba8504e1d8c49.png

• 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Zyxel
  • Praha Smichov

No jak jsem pochopil tak jsi připojen přes optiku, takže jeden z posledních 3 ( typ ETH ) , ale kterej konkrétně netuším 😞

Zkus se podívat někam na  stav aktuálního připojení jestli tam nebude někde název.

• 150 Mb/s
  • 1 GB
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10

• Solution

Tak problem je v tom, ze Vodafone neumi na me optice poskytnout statickou IP adresu. Sluzby tedy nebudou fungovat s zadnym nastavenim a problem je v samotnem Vodafonu 😞 ....FYI pro vsechny co budou mit podobny problem, musite najit jineho poskytovatele.

• 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Zyxel
  • Praha Smichov

Ne že bych byl odborník přes sítě, ale tohle je podle mě blbost, nevím k čemu bys potřeboval mít statickou IP adresu na hraní her, stačí ti úplně veřejná dynamická.

• Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest

Technicka podpora koukala na konkretni pripady serveru/aplikaci ke kterym jsem se neuspesne pripojoval a tohle je odpoved. Tady jsem bohuzel taky jiny reseni nedostal 😞 ....pokud nekdo prijde na reseni, tak mu i rad zaplatim, ale bohuzel.

• 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Zyxel
  • Praha Smichov